Reklama

Kościół

Chrystus… i nie zmienia się nic! - Ks. Kuba Bartczak i Tau we wspólnym utworze

W nawiązaniu do kultowego rapowego kawałka Pei - ks. Kuba Bartczak i Tau stworzyli wspólny utwór pt. „Nie zmienia się nic”.

[ TEMATY ]

muzyka

YouTube.com

Klip jest kolejnym singlem promującym najnowszy krążek rapującego księdza pt. AMEN, który właśnie ukazał się na rynku muzycznym.

Mocno hip-hop’owy teledysk jest ukłonem w stronę prawdziwych fanów tej muzyki, z jej prawdziwą odsłoną - przekazywania brzmieniem pozytywnych wartości.

„Gdybym musiał skończyć z rapem, to nic ziom... bo Jezusa kocham bardziej niż hip-hop” - rapuje w utworze Tau.

Reklama

„Jest taki ktoś dla kogo warto żyć… Chrystus! I nie zmienia się nic” - dodaje ks. Kuba.


„Amen” to piąty solowy album od księdza. Na Wydawnictwo składa się 12 utworów. Ks. Jakuba Bartczaka. Autor do współpracy zaprosił wielu znamienitych gości, ze świata muzyki. Najnowszy krążek to radość wiary ukazana na mocnych bitach rapowych. Główny narrator i zaproszeni goście opowiadają w różny sobie odpowiedni sposób ale jedną historie o wspaniałości i niesamowitości wiary. Płyta nie posiada jednolitej konwencji. Jest to wielka mieszanka styli. Hiphop w ujęciu księdza jest niezwykle plastyczną formą więc na płycie jak zwykle wielu producentów i styli. Treściowo to wciąż prosta radość wiary omodlona ciszą i Kapłańską bliskością z Jezusem. Tytuł albumu jest potwierdzeniem i podsumowaniem pewnego etapu w wędrówce kapłańskiej księdza.

Zamów płytę AMEN już dziś: https://kskubabartczak.pl/

2022-10-24 12:03

Ocena: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rapujący franciszkanin w roli zbuntowanego młodego człowieka - nowy utwór FRS!

[ TEMATY ]

muzyka

Wydawnictwo Serafin

Rapujący franciszkanin o. Michał Więch z zespołu FRS (Franciszkański Rap Session) wcielając się w postać zbuntowanego młodego człowieka, stworzył utwór promujący nadchodzącą powieść ewangelizacyjną Damiana Krawczykowskiego pt. „Zauważony. Współczesny bunt w czasach Jezusa.”

Jak czytamy w opisie utworu:

CZYTAJ DALEJ

Papież: małżeństwo sakramentalne jest darem i dziełem Boga

2023-01-27 15:28

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

„Małżonkowie zawierają związek poprzez dobrowolną zgodę, ale to jedynie Duch Święty ma moc uczynić kobietę i mężczyznę jednością” - powiedział papież Franciszek w przemówieniu podczas spotkania z Trybunałem Apostolskim Roty Rzymskiej. Stanowi ona sąd najwyższej instancji w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Przy okazji spotkań z tym gremium papież porusza zwykle aktualne problemy związane z przeżywaniem i rozumieniem sakramentu małżeństwa w Kościele katolickim.

Ojciec Święty zaznaczył, że istnieje dzisiaj w Kościele pilna potrzeba ponownego odkrycia wartości i znaczenia związku małżeńskiego między kobietą i mężczyzną. Wpływa na to również praktyczna niewiedza zarówno osobista, jak i zbiorowa dotycząca małżeństwa. W zamyśle Bożym dotyczącym małżeństwa, kobieta i mężczyzna podczas zawierania tego sakramentu otrzymują nowe serce, które uzdalnia ich do kochania miłością samego Chrystusa. Dlatego małżeństwo sakramentalne nie jest jedynie uroczystą ceremonią czy wydarzeniem społecznym, nie jest formalnością ani abstrakcyjnym ideałem, ale darem i dziełem samego Boga.

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję