Słowa „Cywilizacja Życia” były hasłem XXIII Dnia Papieskiego obchodzonego w całej Polsce 15 października. Dla stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” było to ważne wydarzenie, ponieważ w tym czasie zbierano fundusze na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin z małych miejscowości. Dzięki tej pomocy stypendyści mają możliwość rozwoju, poznawania inspirujących ludzi, a także pogłębienia relacji z Bogiem.
Tegoroczne obchody Dnia Papieskiego w Rzeszowie rozpoczęły się nabożeństwem różańcowym ulicami miasta 1 października. Procesja różańcowa rozpoczęła się przy Krzyżu Ofiar Komunizmu przy Zamku, a zakończyła Mszą św. w sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
8 października w rzeszowskich kościołach podczas Mszy świętych stypendyści dzielili się świadectwem wiary oraz refleksjami o tym, w jaki sposób Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wpłynęła na ich życie.
Reklama
W ciągu tygodnia poprzedzającego Dzień Papieski uczniowie i wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na szlaku znalazły się miejsca związane z Janem Pawłem II i osobami, które beatyfikował. Były to: ratusz, fara, katedra, bazylika Ojców Bernardynów, Krzyż Ofiar Komunizmu oraz kościoły m.in.: Księży Saletynów, Świętego Krzyża, św. Jadwigi, bł. Karoliny i św. Jana Pawła II na Wilkowyi. Była to też okazja, by pomodlić się o Boże błogosławieństwo i pokój na świecie.
15 października na ulicach miasta można było spotkać stypendystów, z charakterystycznymi żółtymi chustami i puszkami, którzy tego dnia przeprowadzili zbiórkę. Po Mszach świętych w kościele Świętego Krzyża, kościele farnym i bazylice Ojców Bernardynów odbywały się kiermasze papieskich kremówek oraz ciast upieczonych przez stypendystów. Największym zainteresowaniem cieszyła się „wioska papieska”, gdzie przygotowano atrakcje dla dzieci takie jak: bańki mydlane, koło fortuny, w którym można było wylosować fundacyjne gadżety.
Zorganizowany przez stypendystów Dzień Papieski z ciekawym programem, a także ich wolontariackie zaangażowanie w bezpłatne korepetycje czy pomoc osobom starszym to działania, przez które podopieczni FDNT mogą ukazać, że są żywym pomnikiem św. Jana Pawła II, a jednocześnie wyrazić wdzięczność za ofiary składane do puszek na rzecz fundacji.
Serdecznie dziękujemy za każdy wpłacony grosz, uśmiech i wiarę w nas, ponieważ to motywuje nas do dalszego działania i ciągłego rozwoju. Dziękujemy!