Reklama

Do Aleksandry

Pamiętam dużo…

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ze względu na swój wiek pamiętam dużo. Mój Ojciec brał udział w I wojnie światowej. Znam doskonale historię Polski i te tragiczne rozbiory. Polski ponad 120 lat nie było na mapie, ale ludzie chociaż nie byli tak wykształceni, to byli prawymi katolikami i Polakami. (…)
Bardzo razi mnie obecne zachowanie nie tylko młodzieży, ale i starszych i zawsze, jak mogę, to upominam. Ale najbardziej denerwuje mnie zachowanie obecnych posłów, jak schamieli i nawet w kuluarach Sejmu słychać wyrażenia bez odrobiny kultury - dawniej to było niedopuszczalne. Chociaż była komuna i PRL. Nawet dzieci, gdy chodzą do przedszkola, to w domu powtarzają, choć nie wiedzą, co to znaczy. Gdyż przykład idzie z góry (jaki ojciec, taki syn).
Józefa ze Śląska

Nie pierwszy to list, w którym autorzy piszą o nagannych zachowaniach polityków. Ludzie nie tylko to widzą, ale komentują, i budzi się w nich sprzeciw. Bo jakże to jest - ci, którzy powinni być wzorem, świecić przykładem, wcale tacy nie są. A nawet gorzej - są złym przykładem dla narodu.
W dzieciństwie chodziliśmy z rodzicami do znajomych, wśród których był pewien przedwojenny poseł. Cóż to była za kultura! Jakże wspaniała postać! Czuło się w nim klasę, pomimo aktualnie nędznego losu.
Ja często odczuwam wstyd za naszych parlamentarzystów i pytam: kto ich wybrał? Albo może się tak maskowali przedtem? Nie umiem sobie poradzić z moimi własnymi emocjami. I żal mi młodego pokolenia, które ma takie wzorce do naśladowania… Wstyd i już.

Aleksandra

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2012-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

"Musimy wynieść Chrystusa na ulicę. On nie chce pozostać tylko w tabernakulum". Biskup posypywał głowy popiołem na ulicach miasta

2026-02-22 20:08

[ TEMATY ]

Irlandia

Środa Popielcowa

Zdjęcie z archiwum biskupa Alphonsusa Cullinana

W przeszłości, oprócz posypania popiołem na zewnątrz budynku w Waterford w Środę Popielcową, Cullinan niósł krzyż ulicami miasta w Wielki Piątek

W przeszłości, oprócz posypania popiołem na zewnątrz budynku w Waterford w Środę Popielcową, Cullinan niósł krzyż ulicami miasta w Wielki Piątek

Biskup Alphonsus Cullinan z Waterford i Lismore w Irlandii spędził Środę Popielcową na ulicach Waterford, posypując popiołem tamtejszych katolików. Czyniąc to, kontynuował posługę, z której stał się znany.

Myślę, że musimy wynieść Chrystusa na ulicę. On nie chce pozostać tylko w tabernakulum – powiedział bp Cullinan.
CZYTAJ DALEJ

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, prezbiter i męczennik

frelichowski.pl

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, prezbiter i męczennik

Bł. Stefan Wincenty Frelichowski, prezbiter
i męczennik
CZYTAJ DALEJ

40 pytań Jezusa: "Dlaczego zwątpiłeś?"

2026-02-23 21:05

[ TEMATY ]

Niezbędnik Wielkopostny 2026

40 pytań Jezusa

Adobe Stock

Każdego dnia Wielkiego Postu podamy Ci jedno konkretne pytanie, które Jezus zadaje w Ewangeliach (np. „Czy wierzysz?”, „Czego szukacie?”, „Czy miłujesz Mnie?”). Bez moralizowania. Niech to będzie zaproszenie do osobistej konfrontacji i zmierzenie się z własnymi trudnościami w czasie tegorocznej wielkopostnej drogi.

Piotr zaczął tonąć, gdy skupił się na falach. Zwątpienie często rodzi się z nadmiaru bodźców i braku skupienia na Bogu. Najważniejsze też dla nas, uwierzyć w Syna Bożego, w Jego boską moc, w Jego obecność, która oznacza zbawienny ratunek. Doświadczenie mocy Jezusa i Jego zbawczego działania jest uwarunkowane naszą wiarą. Piotr szedł po jeziorze, ale uląkł się i zwątpił w pomoc Jezusa. Trzeba bardziej zaprosić Go do łodzi swojego życia, mieć z Nim osobistą relację wiary i miłości. Odwagi, Ja jestem, nie bójcie się.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję