Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ludzie coraz rzadziej u lekarza

Była minister zdrowia, a obecna marszałek Sejmu Ewa Kopacz jeszcze przed objęciem tego ostatniego urzędu chwaliła się w wywiadzie, że ze służbą zdrowia wszystko jest cacy. Jeżeli celem minister było odzwyczajenie rodaków od chodzenia po doktorach, a na to wskazują dwuletnie kolejki do specjalistów, to rzeczywiście plan może się powieść.

Ogrzewanie prestiżem

W polityce zagranicznej sukces goni sukces. Co prawda, Niemcy i Rosja postawiły na swoim i zbudowały Gazociąg Północny, ale za to jak nam wzrósł prestiż! Mamy go takie zapasy, że jak nam Rosjanie zakręcą kurek z gazem, to przez parę lat będziemy się mogli nim ogrzewać.

Reformy reform

Premier zapowiedział reformy. Jeśli nazwać działania w poprzedniej kadencji reformami, to zapowiadane będą reformami reform.

(pr)

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2011-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Siedem ostatnich słów Jezusa z krzyża - "Boże mój, Boże mój, czemuś Mnie opuścił?"

2026-03-31 20:58

[ TEMATY ]

Siedem ostatnich słów Jezusa z krzyża

Adobe Stock

Siedem słów Jezusa wypowiedzianych z krzyża Kościół od wieków rozważa w Wielkim Tygodniu. Są jak siedem kroków prowadzących nas w głąb tajemnicy miłości Boga, która objawia się nie w potędze, ale w ofierze.

Przechodząc dzień po dniu drogę Wielkiego Tygodnia, spróbujmy zatrzymać się przy każdym z tych słów i pozwolić, aby stały się one modlitwą naszego serca.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa do Maryi, Królowej Pokoju

2026-03-04 09:02

[ TEMATY ]

modlitwa

Królowa Pokoju

Adobe Stock

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore

Ave Regina Pacis, Królowa Pokoju w Santa Maria Maggiore
Maryjo, Królowo Pokoju,
CZYTAJ DALEJ

„Lekcja z Heleną” – ogólnopolski konkurs na scenariusz katechezy inspirowany życiem Sługi Bożej Heleny Kmieć

2026-04-02 16:18

[ TEMATY ]

konkurs

Helena Kmieć

Trzebinia

Fundacja im. Heleny Kmieć

Fundacja im. Heleny Kmieć ogłasza ogólnopolski konkurs „Lekcja z Heleną”, skierowany do nauczycieli religii i katechetów, którzy pragną w twórczy sposób przybliżyć uczniom postać Sługi Bożej Heleny Kmieć.

Poprzez konkurs organizatorzy zachęcają do przygotowania autorskich scenariuszy katechez inspirowanych jej życiem, wiarą i misyjnym zaangażowaniem, tak aby lekcja religii stała się przestrzenią spotkania z Ewangelią przeżywaną w duchu Heleny – z radością, odwagą i wrażliwością na drugiego człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję