Wraz z nadejściem października, tradycyjnie uważanego za miesiąc różańca, na Teobańkologii rozpoczyna się akcja modlitewna "Galilea". To okazja, by na różańcu modlić się za tych, którzy aktualnie są daleko od Pana Boga. Różaniec, jako modlitwa wstawiennicza, ma niezwykłą moc.
– Maryja, najlepsza matka, pośredniczka wszelkich łask jak nikt inny rozumie potrzebę troski o drugiego człowieka, dlatego w tej sprawie szczególnie wzywamy jej wstawiennictwa – przekonują organizatorzy.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Galilea to biblijna kraina zamieszkana przez pogan. Dziś może być wymownym symbolem odejścia od Pana Boga całych społeczeństw, pomieszania wierzeń i kultur, pogubienia się w chaosie tego świata.
Reklama
– Dzięki tej akcji chcemy wejść do Galilei i za pomocą modlitwy różańcowej przyczynić się do nawrócenia serc. Zachęcamy do zaproszenia do wspólnej modlitwy tych, którzy być może nie modlili się różańcem wcześniej lub dopiero zaczynają kroczyć drogą wiary – dodają organizatorzy.
- Sens modlitwy za niewierzącego wiąże się z naszą nadzieją na jego nawrócenie i zbawienie. Wierzymy, że Bóg może działać również w sercach tych ludzi, którzy pozornie zamknęli się na jego miłość. Nasza modlitwa jest wyrazem tej wiary, nadziei i miłości do bliźniego oraz zaufania Bożej opatrzności. To także osobiste świadectwo wiary i wyraz poczucia współodpowiedzialności za drugiego człowieka. – wyjaśnia ks. Teodor Sawielewicz, założyciel Teobańkologii i inicjator „Galilei”.
Aby wziąć udział w akcji, wystarczy wzbudzić intencję za kogoś, kto potrzebuje przemiany serca i nawrócenia. Można codziennie modlić się za inną osobę albo cały miesiąc skupić się na jednej. Można modlić się indywidualnie, wziąć udział w nabożeństwie w swojej parafii lub dołączyć do Teobańkologii o 20:30 w mediach społecznościowych (na YouTubie lub Faecbooku).
Teobańkologia to założona przez księdza archidiecezji wrocławskiej Teodora Sawielewicza internetowa społeczność, która od 6 lat każdego dnia spotyka się na transmisjach różańca online na żywo. Obecnie na modlitwie różańcowej łączy się codziennie kilka tysięcy ludzi z całego świata. Teobańkologię można znaleźć na YouTubie, Facebooku, Instagramie, Tik Toku i Spotify.