Reklama

Niedziela Legnicka

Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych i Przyjaciół do Krzeszowa

Do Matki Bożej Łaskawej przybyło blisko 500 pielgrzymów z różnych stron diecezji.

2023-09-05 07:52

ks. Waldemar Wesołowski

Były grupy parafialne oraz warsztaty terapii zajęciowej, nie zabrakło pielgrzymów indywidualnych. Caritas diecezji legnickiej zaprosiła na to spotkanie już po raz 24. Wśród pielgrzymów były osoby niepełnosprawne, opiekunowie i przyjaciele, rodziny, wolontariusze oraz księża i siostry zakonne.

Jak podkreśla ks. Marcin Uryga z legnickiej Caritas, ta pielgrzymka jest okazją do wspólnej modlitwy, ale też integracji. – Ważne jest to, że stwarzamy okazję, aby osoby niepełnosprawne wyszły ze swoich domów, poznały nowych ludzi, podzieliły się swoimi doświadczeniami – powiedział.

Była wspólna modlitwa i konferencja ks. Tomasza Ślazyka. – Mamy dziś okazję, aby przy Maryi powiedzieć Bogu o naszych problemach, ale też podziękować za siłę do przezwyciężania różnych trudności, barier, doświadczeń. To okazja, byśmy zaczęli dostrzegać w życiu to, co dobre, a nie tylko koncentrować się na brakach - powiedział

Reklama

W południe Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski. – Ważne jest, byśmy w naszym życiu stawali się rekordzistami w dostrzeganiu potrzeb innych ludzi i szli im z pomocą – powiedział w homilii mszalnej. Podkreślił, że to spotkanie jest okazją do wdzięcznej modlitwy za wszystkich, którzy wspierają potrzebujących, którzy wykazują pomysłowość w niesieniu im pomocy. – Niech wezwanie tegorocznej pielgrzymki odbije się echem w naszych sercach. Niech miłość będzie siłą, która nas przynagla do tego, byśmy czynili to, co mówi nam Jezus – dodał.

Po posiłku przygotowanym przez gospodarzy miejsca, niepełnosprawni aktorzy z warsztatów terapii zajęciowej z Lwówka Śląskiego przedstawili sztukę teatralną pt. pt.” O stokrotce, która pytała”, w reżyserii Magdaleny Dąbrowskiej.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej oraz zna stronie Radia Plus Legnica

foto

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rzecz o aniołach

Niedziela łowicka 40/2002

[ TEMATY ]

anioły

UMB-O/pl.fotolia.com

Któż z nas nie zna prostych i pełnych ufności słów modlitwy: "Aniele Boży, stróżu mój, ty zawsze przy mnie stój..." Dla niektórych była to może pierwsza w życiu modlitwa, szeptana jeszcze na kolanach matki. Ale czy anioły są żywo obecne tylko w świecie dziecięcej wyobraźni? Czy my, dorośli, też możemy wierzyć w anioły?

Anioły w Piśmie Świętym

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący KEP: akty homoseksualne nie będą mogły zostać przez Kościół zaaprobowane

2023-10-02 07:12

[ TEMATY ]

synod

abp Stanisław Gądecki

Episkopat News

Akty homoseksualne są grzechem; są sprzeczne z prawem naturalnym, w związku z tym w żadnym wypadku nie będą mogły zostać przez Kościół katolicki zaaprobowane - powiedział PAP Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki. Jak dodał, osoby o skłonnościach homoseksualnych mają dążyć do świętości poprzez życie we wstrzemięźliwości.

Od 4 do 29 października 2023 r. w Rzymie odbędzie się pierwsza sesja XVI Zgromadzenia Ogólnego Zwyczajnego Synodu Biskupów "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja", który trwa w Kościele katolickim od października 2021 r. Po raz pierwszy w historii pierwszym etapem synodu były szerokie konsultacje przeprowadzone w parafiach w każdej diecezji. Po ich zakończeniu w lutym 2023 roku odbyła się faza kontynentalna.

CZYTAJ DALEJ

Kety: klaryski od Wieczystej Adoracji wybrały władze na nową kadencję

2023-10-02 20:16

[ TEMATY ]

klaryski

diecezja.bielsko.pl

W kęckiej wspólnocie klarysek od Wieczystej Adoracji 2 października r. odbyły się elekcje. Mniszki wybrały swą ksienię (przełożoną) i zarząd na nową kadencję.

W obecności delegata biskupiego o. Ezdrasza Biesoka OFM i skrutatorów ks. Czesława Chrząszcza oraz kapelana ks. Józefa Lacha SCJ wybranymi zostały: s. M. Goretti Witos – ksieni, s. M. Franciszka Hajduk – wikaria i I radna, s. M. Maksymiliana Stachura – II radna, s. M. Laura Żyrek – III radna i s. M. Kamila Grabowska – IV radna

CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję