Reklama

Niedziela Legnicka

Non Stop Bosko 2023, czyli „nie jesteś sam”.

W dniach 25-28 sierpnia po raz kolejny młodzież salezjańska spotkała się na pożegnaniu wakacji w parafii św. ap. Piotra i Pawła w Szklarach Górnych, prowadzonej przez księży salezjanów.

ks. Waldemar Wesołowski

Te doroczne spotkania odbywają się pod nazwą „Non stop Bosko”. To nawiązanie do założyciela zgromadzenia o. Jana Bosco, który nazywany był także „ojcem i nauczycielem młodzieży”. Wypracowany przez niego system wychowawczy młodzieży realizowany jest do dzisiaj, a opiera się na wierze, miłości, wzajemnym szacunku. Według tej metody wychowawca ma być dla wychowanka przyjacielem. W trudnych czasach don Bosco zakładał oratoria, w których chłopcy mogli się uczyć, zdobywać zawód, gdzie mogli coś zjeść i bawić się, gdzie mogli czuć się jak w domu.

Tym razem hasłem spotkania były słowa „You are not alone” (nie jesteś sam). Do Szklar przybyło blisko 300 osób z różnych stron Polski, głownie z terenu inspektorii wrocławskiej. To młodzież ucząca się w szkołach salezjańskich lub pochodząca z parafii salezjańskich. Byli także księża i klerycy, siostry salezjanki. Nad wszystkim czuwał inspektor z Wrocławia ks. Bartłomiej Polański.

W bogatym programie spotkania zaplanowane były koncerty, spotkania formacyjne, warsztaty. Był też czas na modlitwę, adorację i Eucharystię. To był czas doświadczania salezjańskiej radości i entuzjazmu wiary, czas nabierania sił na nadchodzący rok szkolny i formacyjny.

Reklama

W niedzielę z uczestnikami spotkał się biskup pomocniczy legnicki Piotr Wawrzynek, który odpowiadał na pytania młodzieży. Na spotkaniu zatytułowanym „Zagnij biskupa” były zadawane pytania z humorem, dotyczące młodości ks. biskupa, jego zainteresowań i pasji. Były też całkiem poważne, dotyczące życia wiary, małżeństwa, kapłaństwa. Przed południem w kościele parafialnym bp Piotr przewodniczył Mszy św. i wygłosił kazanie.

Więcej w kolejnym wydaniu Niedzieli legnickiej

foto

2023-09-02 07:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier: wzywam wszystkich rodaków do obrony dobrego imienia Jana Pawła II

2023-10-02 09:04

[ TEMATY ]

Mateusz Morawiecki

św. Jan Paweł II

ks. Łukasz Romańczuk

Obraz św. Jana Pawła II w kościele w Szewcach

Obraz św. Jana Pawła II w kościele w Szewcach

Dzisiaj mamy do czynienia z drugim zamachem na Jana Pawła II, zamachem na jego dziedzictwo, na jego miłość do Polski; dlatego wzywam wszystkich rodaków do obrony dobrego imienia naszego wielkiego rodaka - powiedział w poniedziałek w Wadowicach premier Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił na konferencji prasowej w Wadowicach (woj. małopolskie), że nasz wielki rodak, papież Jan Paweł II był nie tylko największym z Polaków, ale był także jedną z najwybitniejszych postaci w historii świata.

CZYTAJ DALEJ

Kety: klaryski od Wieczystej Adoracji wybrały władze na nową kadencję

2023-10-02 20:16

[ TEMATY ]

klaryski

diecezja.bielsko.pl

W kęckiej wspólnocie klarysek od Wieczystej Adoracji 2 października r. odbyły się elekcje. Mniszki wybrały swą ksienię (przełożoną) i zarząd na nową kadencję.

W obecności delegata biskupiego o. Ezdrasza Biesoka OFM i skrutatorów ks. Czesława Chrząszcza oraz kapelana ks. Józefa Lacha SCJ wybranymi zostały: s. M. Goretti Witos – ksieni, s. M. Franciszka Hajduk – wikaria i I radna, s. M. Maksymiliana Stachura – II radna, s. M. Laura Żyrek – III radna i s. M. Kamila Grabowska – IV radna

CZYTAJ DALEJ

Rzym: 150-letni pomnik Mikołaja Kopernika odnowiony

2023-10-02 20:07

[ TEMATY ]

Rzym

Mikołaj Kopernik

Karol Porwich/Niedziela

Znajdująca się w Rzymie figura Mikołaja Kopernika dłuta Tomasza Oskara Sosnowskiego została odnowiona.

W poniedziałek 2 października w stolicy Włoch odbyło się uroczyste zakończenie prac konserwatorskich.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję