Reklama

Aspekty

Modlitwa i inspiracja

13 i 14 maja odbyła się 87. Ogólnopolska Pielgrzymka Akademicka na Jasną Górę. Wzięli w niej udział również studenci z Duszpasterstwa Akademickiego Parakletos w Słubicach.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W spotkaniu uczestniczył delegat episkopatu Polski do spraw duszpasterstw akademickich – bp Marek Marczak z Łodzi. Pielgrzymka przebiegała pod hasłem „Jestem, pamiętam, czuwam”.

- Ponieważ jesteśmy małym duszpasterstwem i nasza uczelnia też nie jest duża, bardzo mi zależało, żeby nasi studenci poznali sposób pracy dużych duszpasterstw. Przyjechały takie znane duszpasterstwa jak „Beczka” czy DA z parafii św. Anny w Warszawie (znane np. z katechez księdza Pawlukiewicza) – mówi ks. Rafał Mocny. – Ostatnim elementem pielgrzymki była rota ślubowania przed cudownym Obrazem Jasnogórskim. Tym samym tekstem jest ona wygłaszana od 87 lat, co jest na pewno wyjątkowe.

Dla studentów ze Słubic pielgrzymka była pięknym doświadczeniem, nie tylko duchowym. - Spotkanie było dla nas inspiracją, jak pracować, w jakich kierunkach się rozwijać. Ale też było dużo możliwości nawiązania najróżniejszych kontaktów z różnymi duszpasterstwami. Może będzie to okazja to wspólnych inicjatyw i akcji duszpasterskich, na co bardzo liczę – dodaje duszpasterz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-05-15 15:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jutro premiera: „Szukają Adama”

[ TEMATY ]

studenci

teatr

Materiały prasowe

Wspólnota akademicka Klema zaprasza na spektakl „Szukając Adama”, którego prapremiara odbędzie 7 maja w Centrum Kultury Grodzisk Mazowiecki.

Przedstawienie wyreżyserowane przez ks. Macieja Czaplińskiego oraz Agnieszkę Sadowską opowiada historię życia świętego brata Alberta. Twórcy spektaklu oparli się na dramacie Karola Wojtyły pt. „Brat naszego Boga”. - To obraz uniwersalny, traktujący o wyborach, których dokonywać musi każdy człowiek. Jest to dzieło skłaniające do refleksji, obok którego nie można przejść obojętnie – piszą autorzy spektaklu „Szukając Adama” i pytają widzów. - Czy jesteś gotowy na to, by pójść za przykładem świętego brata Alberta i wraz z nim odnaleźć samego siebie?
CZYTAJ DALEJ

Bł. Wincenty Lewoniuk i 12 Towarzyszy Męczenników

CZYTAJ DALEJ

Resort nauki chce wprowadzić parytety i feminatywy do ustawy o szkolnictwie wyższym

2026-01-23 12:55

[ TEMATY ]

edukacja

PAP/Tomasz Gzell

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Karolina Zioło-Pużuk

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Karolina Zioło-Pużuk

Reprezentacja co najmniej 30 proc. obu płci we władzach uczelni i instytutów oraz feminatywy we wszystkich dokumentach – to niektóre założenia przedstawionego w piątek przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego "pakietu antydyskryminacyjnego", który ma być częścią ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce.

Jak zapowiedziała na konferencji prasowej wiceminister nauki dr Karolina Zioło-Pużuk, "punkty pakietu na rzecz równości w uczelniach i instytutach znajdą się w przygotowywanym przez resort projekcie nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce". Oceniła, że proces legislacyjny noweli powinien zakończyć się do końca bieżącego roku, a nowe przepisy powinny zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2027 r. Do konsultacji publicznych dokument ma trafić w czerwcu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję