Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Spotkanie ze św. Ritą

[ TEMATY ]

św. Rita

archidiecezja łódzka

czuwanie kobiet

Archidiecezja Łódzka

"Dzisiaj, kiedy obrzydza nam się świętość i ludzi, którzy zostali świętymi, np. św. Jana Pawła II, istnieje potrzeba zaprzyjaźnienia się z tymi, którzy codziennie wstawiają się za nami przed Bogiem" – mówił ks. Paweł Gabara podczas Mszy św. dla Duszpasterstwa Kobiet Archidiecezji Łódzkiej.

Liturgia, której w kościele pw. św. app. Piotra i Pawła w Łodzi przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, poprzedzona była konferencją Jesteś kobietą, która może zostać świętą, wygłoszoną przez s. Dorotę Kowalewską – augustiankę. Świętą, przez którą zgromadzeni Bogu powierzali swoje sprawy, była św. Rita z Casia, nazywana świętą od spraw trudnych i beznadziejnych. O jej nieustannym działaniu w życiu wielu ludzi uczestnicy mogli usłyszeć, słuchając świadectw osób, które św. Ricie przypisują cudowne wstawiennictwo.

Kolejne modlitewne spotkanie, organizowane w ramach cyklu Spotkania ze Świętymi, odbędzie się 20 grudnia o godz.18.30 kościele pw. św. app. Piotra i Pawła. Rozpocznie je konferencja, po której celebrowana będzie liturgia Mszy świętej.

2022-11-23 14:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wielkopostne czuwanie kobiet w Otyniu

[ TEMATY ]

otyń

czuwanie kobiet

Karolina Krasowska

Konferencje poprowadziła Justyna Wojtaszewska

Konferencje poprowadziła Justyna Wojtaszewska

W Adwencie było coś dla mężczyzn, a w Wielkim Poście przyszedł czas na panie.

Fundacja Blisko Domu 6 marca zorganizowała wielkopostne czuwanie dla kobiet. "Od końca świata do wschodu słońca - rzecz o kobiecym sercu", taki nosi tytuł spotkanie, które trwa jeszcze w sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Otyniu. Czuwanie rozpoczęło się od modlitwy uwielbienia. Następnie konferencję dla pań wygłosiła pedagog, polonista, terapeuta pedagogiczny Justyna Wojtaszewska. W tej chwili w sanktuarium trwa Eucharystia, którą poprzedziła adoracja Najświętszego Sakramentu.

CZYTAJ DALEJ

Katolicy i Orkiestra

W Polsce od kilkunastu już lat słyszymy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród katolików akcja Jerzego Owsiaka ma swoich zwolenników i przeciwników. Stosunek do WOŚP wyraźnie pokazuje różne nurty polskiego katolicyzmu. Katolicy sympatyzujący z Wielką Orkiestrą uważają, że akcja Jerzego Owsiaka to piękna inicjatywa. Ich zdaniem, Kościół w Polsce przeszedł ewolucję w ocenie WOŚP - od negacji i dystansu po aprobatę. Natomiast katolicy dystansujący się od Wielkiej Orkiestry nazywają akcję Jerzego Owsiaka "graniem na ludzkich uczuciach" oraz "laicyzacją działalności charytatywnej". Orkiestra jest zjawiskiem bardzo złożonym, w którym dobro miesza się ze złem. Szlachetności wolontariuszy i darczyńców towarzyszy ideologia Wielkiego Dyrygenta, który promuje wizję życia obcą chrześcijaństwu.

Argumenty zwolenników

CZYTAJ DALEJ

Papież prosi o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie

2023-01-29 13:20

[ TEMATY ]

modlitwa

pokój

papież Franciszek

pokój dla Ukrainy

Grzegorz Gałązka

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował do wiernych o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie, Bliskim Wschodzie i Kaukazie.

Drodzy bracia i siostry. Z wielkim smutkiem przyjmuję wiadomości napływające z Ziemi Świętej, w szczególności o śmierci dziesięciu Palestyńczyków, w tym kobiety, zabitych podczas izraelskich antyterrorystycznych akcji wojskowych w Palestynie; oraz o tym, co wydarzyło się w pobliżu Jerozolimy w piątek wieczorem, kiedy siedmiu izraelskich Żydów zostało zabitych przez Palestyńczyka, a trzech zostało rannych, gdy wychodzili z synagogi. Zwiększająca się z dnia na dzień spirala śmierci zamyka jedynie nieliczne iskierki zaufania, które istnieją między oboma narodami. Od początku roku w wymianach ognia z izraelską armią zginęły dziesiątki Palestyńczyków. Apeluję do obu rządów i społeczności międzynarodowej o natychmiastowe i bezzwłoczne znalezienie innych dróg, które obejmują dialog i szczere poszukiwanie pokoju. Módlmy się o to, bracia i siostry.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję