Reklama

Niedziela Częstochowska

Częstochowa: 60 lat temu powiedział Bogu swoje "tak"

29 czerwca 1962 r. powiedział Bogu swoje "tak" i trwa w tym do dziś... Ks. kan. Tadeusz Gonera, mimo sędziwego wieku, 60 lat po tym wydarzeniu - dalej, na ile pozwala mu zdrowie - chce cieszyć się ze swojej kapłańskiej drogi życia z innymi. Piękny jubileusz był okazją do dziękczynienia Bogu za wiele lat posługi.

[ TEMATY ]

jublileusz

60‑lecie kapłaństwa

Agata Kowalska/Niedziela

Ks. Tadeusz Gonera

Ks. Tadeusz Gonera

Bp Andrzej Przybylski 28 czerwca, w przededniu 60. rocznicy święceń kapłańskich ks. Gonery, sprawował dziękczynną Eucharystię w Domu Księży Emerytów w Częstochowie, którego to jubliat jest mieszkańcem już przeszło 14 lat. W tej dziękczynnej modlitwie brali udział także rocznikowi bracia ks. Gonery w kapłaństwie: ks. prof. dr hab. Zenon Uchnast, ks. dr hab. Zbigniew Wit oraz ks. kan. Stanisław Sikora.

- W każdym położeniu dziękujcie - to jest wola samego Boga. On chce, żebyśmu Mu dziękowali. Kiedy dziękujemy widzimy, ile mamy. Mimo braków, mimo słabości... Kiedy dziękujemy widzimy, jak bardzo jesteśmy obdarowani - mówił na początku Mszy św. biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej, przekazując również słowa dziękczynienia od metropolity częstochowskiego abp. Wacława Depo. W homilii bp Przybylski nawiązał do kilku wydarzeń z życia jubilata - księdza kanonika, a przede wszystkim na sam dar kapłaństwa - "służby w posłuszeństwie Kościołowi". - Pokolenie ks. kan. Tadeusza to pokolenie, które rozumiało tajemnicę świętości Kościoła. To pokolenie, które od początku kapłaństwa imponowało i mnie. Dziś możemy przeżywać to wielkie dziękczynienie Kościoła za Was - mówił dalej bp Przybylski.

- Kapłaństwo to jest ogromny dar Serca Jezusowego. Ja dziś mogę dziękować za wszystko z całego swojego serca - za przeszło 90 lat życia, za 60 lat kapłaństwa, za 14 lat dobrego życia w Domu Księży Emerytów. Bogu niech będą dzięki - mówił Niedzieli dostojny jubilat ks. kan. Tadeusz Gonera.

Więcej w edycji częstochowskiej Niedzieli datowanej na 10 lipca.

2022-06-28 15:17

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jubileusz 50-lecia doktoratu ks. prof. dra hab. Jana Związka

[ TEMATY ]

Częstochowa

jublileusz

Organizatorzy

Dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego ks. dr Mikołaj Węgrzyn wraz z Profesorami serdecznie zaprasza na Jubileusz 50-lecia doktoratu ks. prof. dra hab. Jana Związka

Podczas wydarzenia odbędzie się także promocja Księgi Jubileuszowej:

CZYTAJ DALEJ

Zmarła 8-letnia Waleczna Agatka. Dziewczynka 11 miesięcy dzielnie walczyła z nowotworem

2022-08-07 19:44

[ TEMATY ]

śmierć

facebook.com/kasiarzyna.kuberska

Smutną wieść o śmierci zmagającej się ze złośliwym nowotworem mózgu Walecznej Agatki, przekazała w niedzielne popołudnie rodzina 8-letniej dziewczynki. W 11-miesięcznej walce z chorobą wspierała ją cała Polska.

Z wielkim bólem w sercu pragniemy poinformować, iż w sobotę 06.08.2022 wieczorem, po 11 miesiącach walki z nowotworem odeszła nasza Waleczna Agacia - poinformowała mama dziewczynki na swoim facebookowym profilu.

CZYTAJ DALEJ

Drogi Krzyżowe Jasnej Góry

2022-08-09 21:00

[ TEMATY ]

#NiezbędnikPielgrzyma

Karol Porwich/Niedziela

W pejzaż jasnogórskiego pielgrzymowania nieodłącznie wpisuje się nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane przez prawie wszystkie grupy pielgrzymkowe od wieków przybywające na to święte miejsce...

POSŁUCHAJ WERSJI AUDIO

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję