Reklama

Niedziela Kielecka

Czy wierzysz?

Świadectwa, pełen uwielbienia śpiew, występy gości – ewangelizatorów oraz pokazy taneczne złożyły się na X jubileuszowe Uwielbienie 12 czerwca Parku Miejskim w Kielcach. Wydarzenie, którego centralnym punktem była adoracja Jezusa Eucharystycznego, zgromadziło setki osób.

[ TEMATY ]

uwielbienie

diecezja kielecka

Katarzyna Dobrowolska

Wieczór uwielbienia poprowadził ks. Marcin Boryń – diecezjalny duszpasterz młodzieży i współtwórca inicjatywy oraz Magdalena Rogula. Kanwą rozważań stały się hasła, które towarzyszyły dziesięcioletniej historii kieleckich uwielbień. A w poszczególnych latach brzmiały one m.in. „Do pełna proszę”. „Mam alibi”, „Od wieków na wieki”.

Ze sceny Muszli Koncertowej w Parku Miejskim płynęły pełne chwały pieśni, które animował Zespół ToON. Gościnnie wystąpiła z artystami Marta Madej – wokalistka i trener muzyczny, wykonując pieśń przewodnią X Uwielbienia - „Jezus ten sam”. W przerwie prezentowała się dziecięco-młodzieżowa grupa taneczna z Daleszyc „Kryształki”. O poczęstunek zadbali podopieczni ZAZ Pietraszki.

Potem żywiołowym występem porwał uczestników do uwielbienia „Arkadio” czyli Arkadiusz Zbozień. Jako artysta wykonując rap i freestyle opowiedział w swoim stylu słowem i muzyką o własnym doświadczeniu wiary, cierpieniu w dzieciństwie, samotności i uzależnieniach. Podzielił się historią nawrócenia i odnalezienia Boga. Arcadio jest mężem i ojcem czwórki dzieci, realizuje wiele projektów muzycznych i ewangelizacyjnych. Podkreślał, że „każdy ma ziemskiego anioła stróża, dla niego był nim starszy brat, który walczył o niego, kiedy żył bez żadnych zasad”.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 26.06.2022

2022-06-20 08:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dobrzy ludzie z Lubczy

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Lubcza

Agnieszka Dziarmaga

Niewielka parafia w dekanacie wodzisławskim prowadzi własnymi (wyłącznie) siłami prace remontowe przy kościele MB Częstochowskiej. Jego nietypową współczesną sylwetkę dobrze widać z drogi pomiędzy Jędrzejowem a Kazimierzą.

- Zaniedbana elewacja, widoczna z daleka, nie była dobrą wizytówką parafii, więc wspólnie z parafianami zdecydowaliśmy o remoncie. Kościół nie jest zabytkowy, więc nie mamy żadnego dofinansowania, wszystko robimy sami, ale dobrzy ludzie, moi parafianie – nigdy nie zawiedli – mówi ks. kan. Stanisław Gil, proboszcz w Lubczy od 2018 roku.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Święta Maryjo, Matko Boża”

2022-10-05 20:00

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Archiwum

Dzisiejsze wezwania Pozdrowienia anielskiego przybliżają nam jeszcze inną maryjną modlitwę, a dokładnie Litanię loretańską. Po wezwaniach do Trójcy Przenajświętszej następują tam wezwania maryjne, do których wprowadzają nas rozważane dzisiaj: Święta Maryjo i Święta Boża Rodzicielko. Rodzi się zatem pytanie: czy o świętości Maryi świadczy jedynie tajemnica wybrania Jej przez Boga? Czy może Maryja osiągała świętość wypełniając Boże plany? Na czym polega świętość Maryi?

Teologowie wskazują, że świętość Maryi polegała nie tylko na pełni łaski, którą została obdarzona ze względu na przyszłe, tak dostojne macierzyństwo ale nade wszystko o Jej świętości świadczy doskonała, bezwzględna współpraca z tą łaską we wszelkich zmiennych okolicznościach jej długiego życia. Świętość Maryi to przede wszystkim chętna gotowość i zgoda na wszelką w stosunku do Niej Wolę Bożą. Maryja – co zresztą bardzo wyraźnie widać już w scenie zwiastowania - godziła się z góry na przyjęcie Bożej woli ale też na wszelkie wyrzeczenia podejmowane na rzecz umiłowanego Dziecka. Jej udziałem stała się zgoda na ubóstwo, na trwogę o jego bezpieczeństwo, na smutek rozłąki, na Jego krzyż i mękę, na cierpliwą niezmordowaną służbę Kościołowi już po chwalebnym odejściu Chrystusa. Jej pokorne „fiat” wypowiedziane przy zwiastowaniu rodziło później kolejne „tak” wypowiadane wobec Boga, stąd Jej posłuszeństwo Bogu świadczy o Jej świętości.

CZYTAJ DALEJ

Anioły księdza Dolindo

2022-10-06 07:00

[ TEMATY ]

o. Dolindo

Aleksandra Zapotoczny

Ks. Dolindo Ruotolo – neapolitańskiego kapłana, który przykazał pukać w swój grób trzykrotnie, by otrzymać potrzebne łaski, nie trzeba przedstawiać. Jego modlitwa: „Jezu Ty się tym zajmij” w ekspresowym tempie „rozeszła” się po całej Polsce, a „Niedziela” na bieżąco informuje czytelników o najnowszych wiadomościach napływających prosto z Neapolu… Dzisiaj 6 października mija 140. rocznica jego urodzin, którą w Neapolu uczczono trzydniowym Triduum, a pamięć o neapolitańskim kapłanie podtrzymuje trzecie już z kolei pokolenie jego wychowanków, zrzeszone w Stowarzyszeniu o nazwie Aniołowie ks. Dolindo.

Aniołowie ks. Dolindo swoją siedzibę mają dosłownie kilka kroków od kościoła Św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes w Neapolu, w którym znajduje się grób ks. Ruotolo. Pomysłodawcą zrzeszenia i prezesem jest Pasquale de Gennaro, rocznik ’89, który znając ks. Dolidno z opowieści swoich rodziców i dziadków, postanowił przenieść jego pamięć w przyszłość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję