Reklama

Niedziela Kielecka

Napełnić swoje serce miłością

- Jezus dzielił się swoim sercem z cierpiącymi, głodnymi, chorymi, pogardzanymi. Dzielił się jak chlebem, pragnął by ci, co mieli zatwardziałe serca uczynili swoje serca z ciała czyli, by przemienili swoje serce na dobre serce, by wypędzili z serca nienawiść, a napełnili serce miłością – mówił bp Marian Florczyk podczas Mszy św. sprawowanej 3 czerwca w kolejną, 31 rocznicę pobytu św. Jana Pawła II na ziemi kieleckiej w Masłowie.

[ TEMATY ]

diecezja kielecka

Władysław Burzawa

XV Spotkanie Integracyjne Osób Niepełnosprawnych rozpoczęło się od złożenia kwiatów pod pomnikiem Papieża Polaka. Następnie niepełnosprawni wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział we Mszy św., której przewodniczył bp Marian Florczyk. W homilii mówił o potrzebie przemiany ludzkich serc, aby je napełnić miłością. Nawiązał do wizyty Ojca Świętego – Tu Jan Paweł II mówił w 1991 roku o krzyżu. „Wszak ta ziemia, to Ziemia Świętego Krzyża. Została ona zaszczycona relikwią Krzyża Chrystusowego już za czasów Bolesława Chrobrego. Krzyż jest wam drogi i o ten Krzyż walczyliście przez lata. Czyniliście wszystko, aby był on obecny w waszych domach, szkołach i zakładach pracy, aby był obecny we wszystkich waszych sercach. Patrząc na krzyż i kontemplując go uczmy się miłości – tej społecznej, rodzinnej i tej małżeńskiej”. Jan Paweł II poświęcił tej miłości najwięcej słów, bo przecież rodzina i małżeństwo ma mieć jedno serce – mówił Biskup. Po Mszy św. wszyscy wzięli udział w pikniku integracyjnym.

Więcej w wydaniu papierowym Niedzieli Kieleckiej - 19.06.2022

2022-06-13 08:57

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak dzieci mogą pomóc dzieciom?

Z ks. bp. Janem Piotrowskim rozmawia A. Dziarmaga

- Jaka jest geneza Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci?

CZYTAJ DALEJ

XVIII-w. obraz św. Franciszka wrócił po renowacji do klasztoru w Kętach

2022-10-05 21:01

[ TEMATY ]

Kęty

diecezja.bielsko.pl

Do kaplicy kościoła przy kęckim klasztorze sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji powrócił po renowacji obraz św. Franciszka – zakomunikowały w środę służby prasowe diecezji bielsko-żywieckiej. Zabiegi konserwatorskie powinny zabezpieczyć dzieło na kolejne 50-70 lat.

"Stare dzieło, prawdopodobnie z XVIII w., które odzyskało dawną świetność, przedstawia Patriarchę Asyskiego ze stygmatami, kontemplującego Chrystusa Ukrzyżowanego. Nieznany malarz uwiecznił także charakterystyczne symbole odwołujące się do przemijania i życia pokutnego – czaszkę i bicz umieszczone pod krzyżem" – wskazano w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Anioły księdza Dolindo

2022-10-06 07:00

[ TEMATY ]

o. Dolindo

Aleksandra Zapotoczny

Ks. Dolindo Ruotolo – neapolitańskiego kapłana, który przykazał pukać w swój grób trzykrotnie, by otrzymać potrzebne łaski, nie trzeba przedstawiać. Jego modlitwa: „Jezu Ty się tym zajmij” w ekspresowym tempie „rozeszła” się po całej Polsce, a „Niedziela” na bieżąco informuje czytelników o najnowszych wiadomościach napływających prosto z Neapolu… Dzisiaj 6 października mija 140. rocznica jego urodzin, którą w Neapolu uczczono trzydniowym Triduum, a pamięć o neapolitańskim kapłanie podtrzymuje trzecie już z kolei pokolenie jego wychowanków, zrzeszone w Stowarzyszeniu o nazwie Aniołowie ks. Dolindo.

Aniołowie ks. Dolindo swoją siedzibę mają dosłownie kilka kroków od kościoła Św. Józefa i Matki Bożej z Lourdes w Neapolu, w którym znajduje się grób ks. Ruotolo. Pomysłodawcą zrzeszenia i prezesem jest Pasquale de Gennaro, rocznik ’89, który znając ks. Dolidno z opowieści swoich rodziców i dziadków, postanowił przenieść jego pamięć w przyszłość.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję