Reklama

Niedziela Świdnicka

Licealiście balowali

[ TEMATY ]

studniówka

UM Świebodzice

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na sto dni przed maturą uczniowie klas III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Świebodzicach bawili się na swojej wymarzonej studniówce.

Uroczysty bal odbył się w sobotę 8 lutego w stylowych wnętrzach Hotelu Maria w Wałbrzychu. Studniówkę rozpoczęli uczniowie prowadzący część oficjalną: Kasia Maślany z kl.3a i Mateusz Długosz z kl.3c. Podczas tej części imprezy głos zabrała dyrektor szkoły Elwira Podhalicz, przedstawiciel Rady Rodziców oraz uczniowie klas drugich, którzy przekazali swoim starszym kolegom przysłowiową Ostatnią Deskę Ratunku. Sami trzecioklasiści natomiast podziękowali swoim wychowawcom za wychowanie i edukację, a rodzicom za przygotowanie wspaniałego balu. Po wzniesieniu toastu i odśpiewaniu pieśni "Gaudeamus", odtańczono obowiązkowego poloneza.

Zabawa trwała do godz. 4. A teraz przed maturzystami intensywny okres przygotowań i nauki. Życzymy wszystkim dobrych wyników na egzaminie dojrzałości.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-02-19 09:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wyjątkowy bal

Studniówka to czas, kiedy młodzi ludzie stają na progu dorosłości, otwierając drzwi do zawirowań życia, które czekają na nich za rogiem.

W Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, jedynej katolickiej szkole ponadpodstawowej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, tegoroczni maturzyści przeżyli tę wyjątkową chwilę w sobotnią noc, 15 lutego. Mówiąc o studniówce, mamy na myśli nie tylko bal, ale moment, który łączy w sobie radość, nostalgię, a także niepewność przyszłości.
CZYTAJ DALEJ

„Ojcze nasz” otwiera modlitwę w liczbie mnogiej

[ TEMATY ]

Ks. Krzysztof Młotek

Glossa Marginalia

Vatican News

Obraz ulewy i śniegu wyrasta z realiów Palestyny. Deszcz jesienny i wiosenny rozstrzyga o zbiorach, a śnieg na Hermonie i w górach Libanu zasila potoki. Ten fragment zamyka wezwanie z Iz 55 do szukania Pana i do porzucenia drogi grzechu. Prorok Izajasz, w końcowej części księgi pocieszenia wygnańców (rozdz. 40-55), podaje obraz pewności: słowo Pana działa jak woda, która wnika w ziemię, budzi ziarno, daje nasienie siewcy i chleb jedzącemu. Hebrajskie dābār oznacza słowo i wydarzenie. W Biblii to pojęcie obejmuje także czyn, tak jak w opisie stworzenia z Rdz 1. Bóg mówi i zarazem stwarza fakt. Wers 11 używa przysłówka rēqām, „pusto, bez plonu”, w sensie „wrócić z pustymi rękami”. Słowo wraca do Boga jak posłaniec, z wykonanym zadaniem. Stąd w tekście pojawia się „posłannictwo”; w tle stoi czasownik „posłać” (šālaḥ). Pojawia się też „dokonać” (ʿāśāh) i „spełnić pomyślnie” (hiṣlīaḥ). W wygnaniu babilońskim obietnica powrotu brzmiała jak sen. Prorok pokazuje, że ta obietnica ma skuteczność samego Boga. Skuteczność słowa wynika z woli Boga, nie z siły ludzkiej. Bóg prowadzi swoje słowo aż do skutku, tak jak woda prowadzi ziemię do urodzaju. Septuaginta oddaje „słowo” jako logos. To ułatwiło chrześcijańskim czytelnikom widzieć tu zapowiedź Słowa, które przychodzi i przynosi owoc w historii. Obraz mówi także o kolejności. Najpierw słowo przenika, potem rodzi urodzaj. To uczy wytrwałości w słuchaniu i w nawróceniu. Woda działa po cichu, a jednak nieodwołalnie. Tak samo działa słowo Boże w człowieku i wspólnocie. Ono rozszerza zdolność słuchania, porządkuje pragnienia, prowadzi do czynu.
CZYTAJ DALEJ

Aborcja to nie „świadczenie medyczne"!

2026-02-25 10:20

[ TEMATY ]

aborcja

Adobe Stock

Środowiska pro-life alarmują, że uznanie aborcji za element polityki zdrowotnej UE oznaczałoby przekroczenie kompetencji Unii Europejskiej i ingerencję w krajowe systemy prawa karnego. W przededniu decyzji Komisja Europejska w sprawie inicjatywy „My Voice, My Choice” podkreśliły, że ciąża nie jest chorobą, a przerywanie jej nie może być traktowane jako świadczenie medyczne.

Przed rozstrzygnięciem przez Komisję Europejską europejskiej inicjatywy obywatelskiej „My Voice, My Choice” organizacje pro-life kwestionują możliwość finansowania z budżetu UE wyjazdów do innych państw członkowskich w celu dokonania aborcji. Ich zdaniem projekt wykracza poza kompetencje przyznane Unii w traktatach.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję