Reklama

Niedziela Częstochowska

Wielkanoc w przestrzeni artystycznej

Znamy laureatów II Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Alleluja! Już Wielkanoc!”, który zorganizował Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Częstochowie.

[ TEMATY ]

Częstochowa

sztuka

Wielkanoc

konkurs plastyczny

SOSW nr 1

Archiwum organizatorów

Szkoły podstawowe, klasy I-IV

I miejsce: Gabriel Nikiforow – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Julia Wojtas – SOSW dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Julia Wilczyńska– SOSW nr 5 w Częstochowie

Wyróżnienie: Oliwia Torbus – SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły podstawowe, klasy V-VIII

I miejsce: Daria Goc i ex aequo Jan Stucki – SOSW nr 1 w Częstochowie

II miejsce: Ksawery Czaja – ZSS nr 28 w Częstochowie

III miejsce: Roksana Jagieło – SOSW nr 1 w Częstochowie

Wyróżnienia: Julia Sikorska – SOSW w Radomsku, Szymon Kuryło – SOSW nr 1 w Częstochowie, Małgorzata Fimowicz –SOSW nr 1 w Częstochowie


Szkoły branżowe i przysposabiające do pracy:

I miejsce: Bartosz Kemuś – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

II miejsce: Wioletta Raniszewska – SOSW w Radomsku

III miejsce: Julia Śliwińska – SOSW w Bełchatowie

Wyróżnienia: Kamil Gardjan – ZSS nr 28 w Częstochowie, Przemysław Januszewski – SOSW w Działoszynie, Daria Soczyńska – SOSW w Bełchatowie, Mateusz Pietrzak – Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy im. św. Józefa w Częstochowie

Archiwum organizatorów

Celem konkursu było: rozwijanie wyobraźni i kreatywnych działań twórczych, uwrażliwianie na piękno, popularyzacja rękodzieła, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej i rozwijanie sprawności manualnych.

Do udziału w konkursie zaproszeni byli uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną ze szkół podstawowych, przysposabiających do pracy i szkół branżowych, uczący się w specjalnych ośrodkach i szkołach specjalnych.

Zadaniem uczestników było wykonanie przestrzennej pracy o tematyce wielkanocnej. Liczba nadesłanych prac była dużo większa niż w poprzednim roku, a poziom wykonania bardzo wysoki. Autorzy wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Komisja oceniała prace za wkład własny ucznia, pomysłowość, oryginalność i estetykę.

Reklama

W konkursie wzięło udział 65 uczniów z dziewięciu placówek – szkół i ośrodków specjalnych z: Radomska, Dąbrowy Górniczej, Działoszyna, Bełchatowa i Częstochowy.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele SOSW nr 1 w Częstochowie: Dorota Miłkowska, Teresa Duda, Katarzyna Hennig, Grażyna Stachurska i Jolanta Sołtysiak.

Jednym z patronów medialnych wydarzenia był Tygodnik Katolicki „Niedziela”.

2022-05-05 11:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Z Indii do Częstochowy

– Dziś przeżywamy jubileusz sióstr Shalini i Jessy – 25 lat wiernego trwania przy Chrystusie, w powołaniu, wierne charyzmatowi św. Karola Boromeusza. Życie według rad ewangelicznych jest w pewnym sensie heroizmem – powiedział ks. Marian Szczerba, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, 9 maja w archikatedrze częstochowskiej, dziękując za dar powołania sióstr karolanek w 25. rocznicę ich ślubów.

Tego dnia jubileusz 25-lecia złożenia ślubów zakonnych przeżywały s. Shalini Mendonsa, przełożona domu sióstr karolanek w Częstochowie, i s. Jessy Monis, która przed laty posługiwała w archikatedrze częstochowskiej Świętej Rodziny.

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: Błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus...

2022-10-04 20:04

[ TEMATY ]

#NiezbędnikRóżańcowy

Karol Porwich/Niedziela

W kolejnym naszym różańcowym rozważaniu zatrzymujemy się przy Jezusie Chrystusie, bo to do Niego odnoszą się słowa: „Błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus”.

WSPÓLNA MODLITWA
5 października
RÓŻANIEC ZE ŚW. FAUSTYNĄ - TAJEMNICE CHWALEBNE

„Różańcem przez Słowo” napisane przez ks. Michała Lubowickiego, czyli wędrujemy z różańcem w ręku przez październikowe czytania, które daje nam liturgia Kościoła.

CZYTAJ DALEJ

XVIII-w. obraz św. Franciszka wrócił po renowacji do klasztoru w Kętach

2022-10-05 21:01

[ TEMATY ]

Kęty

diecezja.bielsko.pl

Do kaplicy kościoła przy kęckim klasztorze sióstr klarysek od Wieczystej Adoracji powrócił po renowacji obraz św. Franciszka – zakomunikowały w środę służby prasowe diecezji bielsko-żywieckiej. Zabiegi konserwatorskie powinny zabezpieczyć dzieło na kolejne 50-70 lat.

"Stare dzieło, prawdopodobnie z XVIII w., które odzyskało dawną świetność, przedstawia Patriarchę Asyskiego ze stygmatami, kontemplującego Chrystusa Ukrzyżowanego. Nieznany malarz uwiecznił także charakterystyczne symbole odwołujące się do przemijania i życia pokutnego – czaszkę i bicz umieszczone pod krzyżem" – wskazano w komunikacie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję