Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kłopoty z czytaniem

Znowu głośno o Pawle Piskorskim, polityku Platformy Obywatelskiej. Nie! Proszę się nie obawiać! Żadnego nowego mostu w Polsce nie wybudował! Tygodnik Wprost (19 marca) napisał jedynie o zeznaniach amerykańskich świadków koronnych, które rzucają poważny cień na Piskorskiego. Chodzi o związki z przestępcami. W tekście mowa o mafii włoskiej, kolumbijskiej, o polskim Pruszkowie nie wspominając. Poproszony o komentarz Donald Tusk powiedział, że musi zapoznać się z tekstem. I mimo tego, że to raptem dwie stroniczki, do dziś się zapoznaje. Widać jest mało wprawny w czytaniu.

Egzegeta

Oficjalnym egzegetą Donalda Tuska jest Bronisław Komorowski. Kilka miesięcy temu tłumaczył, co Donald Tusk miał na myśli, mówiąc o „moherowej koalicji”, a teraz - co chciał powiedzieć, kiedy mówił o widzeniach Leppera. Nie dziwimy się Komorowskiemu, że musi tłumaczyć Tuska, bo mało kto go rozumie.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Zapowiedź Napieralskiego

Reklama

Cios za ciosem spada na Rzeczpospolitą. Młoda nadzieja lewicy Grzegorz Napieralski obwieścił z trybuny sejmowej, że na emigracyję się wybiera. Wnet fasony ustały i naród zaczął larum czynić. Słońce się zaćmiło, na drugiej półkuli, ma się rozumieć, boć u nas noc już była ciemna. Od wylanych łez rzeki przybrały w sobie, przyroda zmartwiała i na znak wielkiej jej żałości przebiśniegi w tym roku nie zakwitną. Wilcy zawyli o północy, a ludziska wory żałobne rychło przywdziali. Choć to Wielki Post, to śmiechu trochę nie zawadzi.

Protest wiosny

W połowie marca meteorolodzy poszukiwali śladów wiosny i się nie doszukali. Na naszego nosa wiosna opóźnia swoje przyjście do Polski w proteście przeciwko atakom na Leszka Balcerowicza.

Młodzi protestują

W obronie Balcerowicza protestowało też siedmiu, no, góra ośmiu (ale tu już chyba przesadzamy) młodzianków z Młodego Centrum. To do niedawna ludzie Frasyniuka, a od kilku tygodni Onyszkiewicza. Planowali zrobić marsz gwiaździsty na Warszawę, ale trochę się nie udał, bo dwóch, choć obiecali, nie przyszło.

Biała wojna

Platforma Obywatelska wypowiada wojnę Prawu i Sprawiedliwości. Oficjalnie ma być na noże. My proponujemy sztylety. I tak: Tuskowi - baselarda. Rokita mógłby posługiwać się cinquedeą. Komorowskiemu do wąsów pasował by puginał, a Schetyna, przez wzgląd na wyraz twarzy, mógłby korzystać z mizerykordii.

(pr)

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

31 spojrzeń Maryi: Spojrzenie obecne w zwyczajności

2026-05-27 20:54

[ TEMATY ]

31 spojrzeń Maryi

www.pexels.com

Każde spojrzenie Maryi coś odsłania: Boga, człowieka, drogę. W maju zapraszamy Cię do zatrzymania się przy 31 takich spojrzeniach. Dziś zobacz jedno z nich.

Nie tylko w wielkich momentach. Nie tylko w świątyni. Bóg działa w codzienności. Maryja potrafi to zobaczyć — i być w tym. Może właśnie tam, gdzie jest zwyczajnie, dzieje się coś najważniejszego.
CZYTAJ DALEJ

Zatrzymane trzy osoby w związku z fałszywymi alarmami, wobec jednej zastosowano areszt

2026-05-27 07:53

[ TEMATY ]

fałszywy alarm

Adobe Stock

Zatrzymane trzy osoby w związku z fałszywymi alarmami, po których służby interweniowały m.in. w domach polityków; wobec jednej zastosowano areszt - przekazał w środę minister spraw wewnętrznych i administracji Marcin Kierwiński.

Minister Kierwiński poinformował w środę w TVN24, że akcja dotycząca fałszywych alarmów, które sprowadzały m.in. na polityków interwencje służb, jest w toku.
CZYTAJ DALEJ

W polskim Parlamencie otwarto wystawę poświęconą bł. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu

2026-05-27 17:42

[ TEMATY ]

sejm

bł. kard. Stefan Wyszyński

Mat. prasowy

Dzień przed rocznicą śmierci bł. kard. Stefana Wyszyńskiego w polskim Parlamencie otwarto wyjątkową wystawę poświęconą życiu i duchowemu dziedzictwu Prymasa Tysiąclecia. Ekspozycja została przygotowana przez Parlamentarny Zespół ds. Dziedzictwa Kardynała Stefana Wyszyńskiego we współpracy z Duszpasterstwem Parlamentarzystów, Instytutem Pamięci Narodowej oraz Narodowym Bankiem Polskim.

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza z nich to biograficzna wystawa plenerowa ukazująca życie Prymasa Tysiąclecia na tle najważniejszych wydarzeń historycznych XX wieku. Przedstawiono w niej m.in. Śluby Jasnogórskie Narodu Polskiego, Wielką Nowennę, okres uwięzienia i aresztowania kardynała przez władze komunistyczne oraz jego niezłomną posługę dla Kościoła i Ojczyzny.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję