Reklama

Niedziela w Warszawie

Oratorium w intencji pokoju

Jutro – 6 marca – w parafii św. Jana Kantego na Żoliborzu odbędzie się koncert oratoryjny, który będzie modlitwą o pokój na Ukrainie.

Szczególnymi orędownikami w błaganiu o dar pokoju będą Najświętsza Maryja Panna i bł. Stefan kard. Wyszyński, których wstawiennictwu zostanie zawierzona cała Ukraina. Tak jak w 1920 r. Boża Opatrzność sprawiła, że stał się Cud nad Wisłą, teraz ku Niebu popłynie wołanie o Cud nad Dnieprem.

W koncercie zabrzmi "Modlitwa za Ukrainę", której autorami są Oleksandr Konysky oraz Mykola Lysenko i "Magnificat de Claromontana" Tadeusza Melona. Usłyszymy także fragmenty nauczania bł. Prymasa Tysiąclecia.

Wykonawcami będą:

Reklama

Teona Todua – sopran, Bogumiła Dziel-Wawrowska – sopran, Mirosław Gotfryd – baryton, Małgorzata Piszek – fortepian, Mikołaj Błaszczyk – wiolonczela, Bartosz Henrych – altówka, Andrzej Kacperczyk – skrzypce, Tadeusz Melon – skrzypce, Michał Woźniak – kontrabas oraz Warszawski Chór Papieski im. Św. Jana Pawła II pod dyrekcją Zofii Borkowskiej.

Po koncercie-modlitwie, który rozpocznie się o godz. 15.30, będzie możliwość złożenia ofiary do wystawionych puszek, jako pomoc dla poszkodowanych w czasie inwazji zbrojnej na Ukrainę.

2022-03-05 20:58

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Droga Krzyżowa w intencji pokoju

Jutro (25 lutego) o godz. 20.00 spod kościoła św. Jana Kantego na Żoliborzu wystartuje nocna biegowo-rowerowa pielgrzymka w intencji pokoju do Niepokalanowa. Każdy, kto chce i może jest zaproszony, aby dołączyć swoją modlitwę i podjąć trud drogi.

CZYTAJ DALEJ

Eparchie kościoła greckokatolickiego w Polsce tak, jak na Ukrainie, zmienią kalendarz świąt

2023-02-07 14:56

[ TEMATY ]

grekokatolicy

Karol Porwich/Niedziela

Eparchie kościoła greckokatolickiego w Polsce: przemysko-warszawska, wrocławsko-koszalińska i olsztyńsko-gdańska, podobnie jak cerkiew grekokatolicka na Ukrainie rezygnują z używania kalendarza juliańskiego. Poinformowano, że zmiany wejdą w życie od 1 września 2023 tj. od rozpoczęcia nowego roku liturgicznego w obrządku tego kościoła.

Dekret podpisany przez zwierzchników trzech działających na terenie Polski eparchii kościoła grekokatolickiego o zmianie kalendarza z juliańskiego na gregoriański zamieściła w poniedziałek wieczorem w mediach społecznościowych eparchia olsztyńsko-gdańska. W dokumencie napisano, że zmiana kalendarza dotyczyć będzie stałych świat kościelnych, jak np. Bożego Narodzenia i Jordanu. Biskupi podkreślili, że zmiany te uzgodnione są ze zwierzchnikami cerkwi w Ukrainie i obowiązują duchowieństwo, siostry zakonne i wiernych w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Nie akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie konkretnych osób

2023-02-08 08:17

[ TEMATY ]

Rycerze Kolumba

Rycerze Kolumba Radom Rada 14004

Dzisiaj ludzie bardzo chętnie zwalniają się z odpowiedzialności za kogokolwiek. Każdy „żyje sobie”. Stworzony przez Rycerzy Kolumba Dom McGivneya jest wezwaniem do konkretnego działania. Tu nie chodzi o jakąś akcyjność, ale wzięcie odpowiedzialności za życie bardzo konkretnych osób – powiedział Family News Service ks. Wiesław Lenartowicz, proboszcz parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Na terenie radomskiej parafii w marcu zostanie otwarte centrum aktywności charytatywnej, psychologicznej oraz integracyjnej – Dom im. bł. ks. M. McGivneya.

Zbliża się termin oficjalnego rozpoczęcia działalności Domu im. bł. ks. Michaela McGivneya w Radomiu. Miejsce to powstało z inicjatywy Rycerzy Kolumba. „Będzie prowadzone tu różnego rodzaju poradnictwo, ale także zajęcia muzyczne, teatralne, dla dzieci oraz oddzielne zajęcia dla seniorów. Seniorzy są grupą, która chyba najbardziej ucierpiała w związku z pandemią. Mamy duży problem z zachęceniem osób starszych do ponownej integracji i pokonania zrozumiałych obaw i ograniczeń” – podkreślił ks. Wiesław Lenartowicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję