Reklama

Niedziela Świdnicka

Jak będzie przebiegała "Wizyta duszpasterska w 2022 roku na terenie diecezji świdnickiej

Biskup świdnicki wydał specjalny komunikat, w którym daje wskazania dla proboszczów dotyczące formy tegorocznej wizyty duszpasterskiej.

[ TEMATY ]

kolęda

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

Tradycyjne przygotowany stół kolędowy

Tradycyjne przygotowany stół kolędowy

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych, biskup zachęca, aby w czasie pandemii księża nie opuszczali swoich parafian i byli blisko nich, jako szafarze Bożego błogosławieństwa. – Zachęcam duszpasterzy do dalszej, ofiarnej służby wiernym i osobistego rozeznania, która z form (kolędy) będzie właściwa w danej wspólnocie parafialnej – czytamy w komunikacie bp Marka Mendyka.

Wśród wymienionych form spotkań z wiernymi w czasie kolędy biskup wymienia:

1) Zaproszenie na wieczorną Mszę św. sprawowaną w intencji przybyłych do kościoła. – Podczas Mszy św. duszpasterze powinni odmówić modlitwę błogosławieństwa nad zebranymi i pozostałymi w domach mieszkańcami, zwłaszcza nad chorymi – wskazuje. Można także poświecić wodę, którą wierni przyniosą sami do kościoła we własnych naczyniach, aby potem zanieść ją do domów. Biskup zachęca także do wspólnego kolędowania i przekazania przybyłym pamiątkowych obrazków.

2) Jeśli w parafii są rodziny lub osoby, które chciałyby przyjąć kapłana, można się z nimi umówić indywidualnie, w dowolnym czasie, pamiętając o przestrzeganiu wszelkich rygorów sanitarnych.

2021-12-17 23:58

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na pomoc Ukrainie – lista akcji w diecezji świdnickiej [AKTUALIZACJA]

[ TEMATY ]

Świdnica

Ukraina

diecezja świdnicka

pomoc dla Ukrainy

#pomocdlaUkrainy

Hubert Gościmski

Punkt pomocy w Świdnicy przy ul. Długiej 33

Punkt pomocy w Świdnicy przy ul. Długiej 33

Atak Rosji na Ukrainę odbił się szerokim echem po całym świecie. Poza symbolicznymi gestami wsparcia organizowana jest także realna pomoc, w którą włącza się coraz więcej miejscowości.

CZYTAJ DALEJ

Dofinansowanie dla parafii w Starej Wsi i diecezji

2023-01-27 21:00

[ TEMATY ]

konkurs

dofinansowanie

beneficjenci

ks. Szymon Tracz

Projekt książki.

Projekt książki.

Diecezja bielsko-żywiecka oraz parafia Podwyższenia Krzyża św. w Starej Wsi zostały beneficjentami konkursu „Drewno jest z lasu”.

Diecezja wraz ze starowiejską parafią otrzymały dofinansowanie ze środków Funduszu Leśnego, którymi dysponuje Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Dzięki temu będzie możliwe wydanie publikacji pt.: „Blask i splendor drewnianych kościołów Beskidzkiego Muzeum Rozproszonego Diecezji Bielsko-Żywieckiej” autorstwa ks. dr. Szymona Tracza, gdzie będzie prezentowana drewniana architektura sakralna Podbeskidzia.

CZYTAJ DALEJ

MSZ: Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie

2023-01-28 13:15

[ TEMATY ]

Jerozolima

PAP/EPA/ATEF SAFADI

Polska jest wstrząśnięta atakiem terrorystycznym w Jerozolimie; stanowczo sprzeciwiamy się aktom terroryzmu we wszystkich jego formach - podkreśliło w sobotę Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W piątek uzbrojony mężczyzna zabił siedem osób i postrzelił kilka kolejnych przed synagogą w północnej części Jerozolimy Wschodniej. Napastnik został zastrzelony przez policję.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję