Reklama

Niedziela Świdnicka

Zaproszenie na Rekolekcje Diecezjalne

Już po raz siódmy w dniach 18-21 listopada br. będziemy przeżywać wyjątkowe Rekolekcje.

- Od czwartku do niedzieli chcemy w różnych grupach reprezentujących naszą diecezję przygotować się do zakończenia i zarazem rozpoczęcia roku liturgicznego złączonego z uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – informuje wydział duszpasterski.

Do przeprowadzenia rekolekcji został zaproszony ks. Dominik Chmielewski, salezjanin, znany głosiciel słowa Bożego, m.in. opiekun duchowy Wojowników Maryi. Tematem przewodnim, któremu poświęca się ks. Dominik w nauczaniu, jest rola Maryi w codziennym życiu oraz dążeniu do zbawienia osób wierzących. Ks. Chmielewski przekonuje o Jej nieskończonej dobroci, miłości i łasce, na które może liczyć każdy człowiek kierujący modlitwy do Matki Bożej.

Przypomnijmy, że w czwartek 18 listopada w Bardzie w Domu Rekolekcyjnym przy ul. Krakowskiej 31, spotykają się księża, początek godz. 17.

Reklama

W piątek 19 listopada także o godz. 17 spotykają się siostry zakonne w Domu Rekolekcyjnym Księży Pallotynów przy ul. Piastowskiej 7.

W sobotę 20 listopada na hali sportowej w Nowej Rudzie – Słupcu już od 8 rano rekolekcjonista będzie czekał na młodzież naszej diecezji.

W niedzielę 21 listopada także na hali w Nowej Rudzie-Słupcu swoje spotkanie będą mieli dorośli. Początek godz. 8.

Szczegółowy program rekolekcji dostępny jest na stronie mocewangelii.pl. Zapraszamy wszystkich do doświadczenia jedności, wspólnoty modlitwy i słuchania słowa Bożego.


2021-11-04 03:00

Ocena: +3 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nasza łódź nigdy nie zatonie, dopóki jest w niej Jezus

2023-01-04 10:44

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 4, 35-41.

Sobota, 28 stycznia 2023. Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

Przyjdź, zobacz, zostań, jeżeli chcesz!

2023-01-28 13:25

Marzena Cyfert

Ks. Marek Chrzanowski

Ks. Marek Chrzanowski

Trwa spotkanie dla kobiet, zorganizowane przez Orioński Instytut Świecki. Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., którą w kościele św. Piotra i Pawła na Ostrowie Tumskim sprawował ks. Marek Chrzanowski, kapłan, poeta, ceniony rekolekcjonista i kierownik duchowy.

Na spotkaniu obecne były członkinie Instytutu z Łodzi, Wrocławia i zaproszeni goście. W homilii ks. Chrzanowski zauważył, że są takie chwile i wydarzenia w naszym życiu, które są niepowtarzalne, a które Bóg daje nam po to, żebyśmy je głęboko przeżyli i żebyśmy potrafili w nich zobaczyć coś wyjątkowego; coś takiego, co pozostanie w sercach na długo, albo nawet na zawsze.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję