Reklama

Niedziela Wrocławska

Pierwszy wieczór uwielbienia na Krzykach

Eucharystia, konferencja i adoracja. Tak wyglądał pierwszy wieczór uwielbienia w parafii przy ul. Krzyckiej we Wrocławiu.

Fot. Grzegorz Kryszczuk

Po wieczornej Mszy św. prelekcję wygłosił ks. Jakub Deperas. Jak stwierdził kapłan – ma nadzieję, że to wydarzenie będzie cykliczne w życiu wspólnoty parafialnej. Swoje rozważania oparł m.in. o myśli ks. Franciszka Blachnickiego dotyczące namiotu spotkania i wejścia w modlitwę z Bogiem.

- Rozważymy nieco 33 rozdział Księgi Wyjścia. Bo to będzie początek cyklu o modlitwie. Chcę zwrócić uwagę na to, że modlitwa jest przede wszystkim spotkaniem z Bogiem. Tu pomaga myśl o tym, że ja stawiam się w obecności Boga. Trochę o tym, jak walczyć z roztargnieniem pokonując siebie i skupiając się na Bogu, bo On dla nas jest obecny na modlitwie. A dalej jest nam łaskawy. To mocno uzdrawiające z zakrzywionego obrazu modlitwy, że już nie muszę spełniać tysiąca obietnic modlitewnych, że On mi jest łaskawy jak przyjaciel, wtedy modlitwa nie będzie udręką – mówił kapłan.

Reklama

Ks. Deperas wskazał na dwa konkrety pomagające w modlitwie. Pierwszy z nich to miejsce. Trzeba wyjść poza swoją codzienność, w miejsce które jest oddaleniem od zwykłych spraw. Drugi konkret to czas. Trzeba wtedy pozwolić sobie na to, że modlitwa jest traceniem czasu dla Boga.

W wieczorze uwielbienia zagrał zespół Cordis. - Jesteśmy młodymi muzykami z parafii św. Trójcy, a gramy ze sobą mniej więcej od marca tego roku. Jest nas dziesięć osób, ale jesteśmy ciągle otwarci na nowych muzyków – mówią zgodnie liderzy zespołu Aleksandra Paradowska i Przemysław Sirek.

Modlitwę uwielbienia poprowadził ks. Adam Błaszczyk, który na wstępie podkreślił, że uwielbienie to bezpośrednie doświadczenie obecności Boga w życiu człowieka. - To znaczy, że On działa wielkie znaki i cuda. Niech te prośby, które dziś każdy z nas tu przynosi będą jednym uwielbieniem. Jak stanę przed Jezusem z pokorą i posłuszeństwem to będą się działy wielki rzeczy. Niech ta adoracja otwiera nas na Bożą obecność i miłość – zachęcał kapłan.

2021-10-24 21:57

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Okaż nam, Panie, łaskę swoją i daj nam zbawienie

Niedziela Ogólnopolska 48/2018, str. 33

[ TEMATY ]

homilia

Karol Porwich/Niedziela

Na progu Adwentu liturgia nawiązuje do obietnic mesjańskich, które Izraelici, lud Bożego wybrania, otrzymywali za pośrednictwem proroków. Jeden z nich, Jeremiasz, żyjący na przełomie VII i VI wieku przed Chrystusem, zapowiada spełnienie się obietnicy związanej z Dawidem i jego potomkiem, który „będzie wymierzać prawo i sprawiedliwość na ziemi”. Zaprowadzanie sprawiedliwości to jeden z najważniejszych znaków czasów mesjańskich. Wyznając, że Mesjasz w osobie Jezusa z Nazaretu już przyszedł, chrześcijanie są zobowiązani do współudziału w urzeczywistnianiu trwałej sprawiedliwości. Jej zaprowadzaniu towarzyszą wierność świętej woli Boga i świadomość, że „Pan naszą sprawiedliwością”. Za psalmistą wołamy:

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Waldemar Chrostowski: Biblia staje się ofiarą poprawności politycznej

2021-11-29 13:08

[ TEMATY ]

Biblia

Pismo Święte

ks. prof. Waldemar Chrostowski

Karol Porwich/Niedziela

„Biblia staje się ofiarą poprawności politycznej. Coraz częściej normą katolickiej wiary oraz teologii i moralności nie jest Biblia i długa tradycja Kościoła, zapoczątkowana przez autorów Nowego Testamentu, Ojców Kościoła, pisarzy i teologów, lecz psychologia, socjologia, „wsłuchiwanie się”, „rozeznawanie”, analiza słupków popularności, natomiast kanon Biblii schodzi na daleki plan, jest niewygodny, a więc i niepotrzebny” – mówi znany polski biblista, a obecnie tłumacz nowego biblijnego przekładu z hebrajskiego „Księgi Dwunastu. Prorocy mniejsi” ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Dorota Giebułtowicz (KAI): Spotykamy się z okazji promocji przekładu przez Księdza Profesora „Księgi Dwunastu. Prorocy mniejsi”. Proszę powiedzieć, jak zrodził się pomysł nowego przekładu Biblii z języka hebrajskiego?

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Węgier: jesteśmy solidarni z Polską wobec kryzysu granicznego

2021-11-29 14:04

[ TEMATY ]

Białoruś

Węgry

granica

PAP/Mateusz Marek

Solidarność z Polską i w razie potrzeby wsparcie polityczne, a także w postaci środków technicznych i sił policyjnych zadeklarował po spotkaniu szefów państw Grupy Wyszehradzkiej prezydent Węgier János Áder. Zaapelował jednocześnie do obywateli krajów V4, by szczepili się przeciw COVID-19.

"Zapewniliśmy Polskę o naszej solidarności" – powiedział Áder w poniedziałek w Budapeszcie po rozmowach prezydentów Węgier, Polski, Czech i Słowacji. "W minionych tygodniach mieliśmy bardzo ciężki kryzys migracyjny, kryzys polityczny na granicy polsko-białoruskiej i litewsko-białoruskiej" – dodał.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję