Reklama

Aspekty

"Koronka na ulicach miast świata" w Słubicach

Czciciele Miłosierdzia Bożego w parafii pw. Ducha Świętego w Słubicach 28 września po raz kolejny stanęli do Apelu Golgoty w dniu 13. rocznicy beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny.

[ TEMATY ]

Słubice

Boże Miłosierdzie

Koronka do Bożego Miłosierdzia

Michał Sobociński

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Uczestnicy Koronki na ulicach miast świata przy parafii Ducha Świętego w Słubicach

Słubiczanie nie byli w tym spotkaniu modlitewnym osamotnieni wraz z nimi do apelu stanęli mieszkańcy wielu tysięcy wiosek, miast i miasteczek w Polsce i na całym świecie. Wszystkich połączyła Iskra 2021 – Koronka na ulicach miast świata, która zjednoczyła w tym symbolicznym dniu wielomilionową rzeszę czcicieli tego niezwykłego przymiotu Bożego. Uczestnicy modlitwy zostali starannie przygotowani poprzez naukę pieśni, wykonanie ulotek, śpiewników, plakatów i butonów o tematyce Miłosierdzia Bożego. Brali także udział w nowennie do bł. ks. Michała Sopoćki, którego postać przybliżono dzięki projekcji filmu dokumentalnego przygotowanego przez jednego z parafian. Nabożeństwo poprowadził ks. kan. Władysław Urbanik. Dzięki umieszczeniu informacji w parafialnych mediach społecznościowych w wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy miasta ale także Polacy mieszkający w Berlinie oraz w sąsiednim Frankfurcie nad Odrą. Co roku w tym dniu modlący zebrali się wspólnie by odmówić najprostszą z najpiękniejszych modlitw – Koronkę do Bożego Miłosierdzia. „Ulice całego świata stoją przed naszymi oczami a my, w ciągu paru minut, możemy oddać je Panu w trakcie Apelu Golgoty - Godzinie Miłosierdzia. Tam gdzie jest chaos przez chwilę panuje porządek, gdzie jest zgiełk, przez chwilę gości cisza , gdzie pośpiech, na moment wszystko zwalnia, gdzie dominuje grzech, tam w czasie naszej modlitwy rozlewa się Miłosierdzie Boże.” Tymi słowami podsumował Iskrę Miłosierdzia jeden z czcicieli. „Uczestnicy nabożeństwa mając świadomość, że w tym czasie łączą się z wiernymi na całym świecie a wspólna modlitwa przemieni ludzi na naszej ulicy, w naszym mieście, w naszym kraju. Być może dzięki modlitwie ktoś na drugim końcu świata otrzyma łaskę wiary i nawrócenia” – mówił dalej nasz rozmówca. Po błogosławieństwie udzielonym przez proboszcza parafii ks. kan. Roberta Węglewskiego biorący udział w nabożeństwie rozeszli się z przekonaniem spotkania za rok.

2021-09-29 10:51

Ocena: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Polscy artyści namalują ponownie obraz Miłosierdzia Bożego

[ TEMATY ]

Boże Miłosierdzie

Jezus Miłosierny

Fot. Janusz Rosikon/Rosikon Press

Obraz Miłosierdzia Bożego będzie malowany na nowo! Z tym niezwykle trudnym wyzwaniem – zarówno pod względem artystycznym, jak i duchowym – zmierzy się 11 polskich artystów malarzy, których do współpracy zaprosiły dwie instytucje – Instytut Kultury św. Jana Pawła II z papieskiego uniwersytetu Angelicum oraz Fundacja Świętego Mikołaja.

Twórcy zobowiązali się ukończyć obrazy do końca stycznia przyszłego roku, tak, by w kolejnych miesiącach móc je zaprezentować szerszej publiczności. To wstęp do większego przedsięwzięcia, które ma na celu ożywienie malarstwa sakralnego w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

Msza św. krok po kroku

Rozumienie znaków i symboli, gestów i postaw pozwala nam świadomie i owocnie uczestniczyć we Mszy św.

Każdy, kto poważnie traktuje swoje chrześcijaństwo, wie, że we Mszy św. należy uczestniczyć. Ale nie wszyscy zadają sobie pytanie, czym owo uczestnictwo jest i co należy zrobić, aby stało się ono świadome, czynne i owocne, czyli właśnie takie, jakie powinno być. Na pewno odpowiednie uczestnictwo nie ogranicza się jedynie do wypełnienia pierwszego przykazania kościelnego, czyli do fizycznej obecności w kościele w każde niedzielę i święto nakazane. Aby prawdziwie uczestniczyć we Mszy św., nie wystarczy także być tylko skupionym i pobożnym oraz gorliwie się modlić. To zbyt mało, a nawet można powiedzieć, że nie do końca o to by chodziło. Warto więc przyglądnąć się naszemu uczestnictwu we Mszy św. i spróbować odnaleźć, co w niej jest naprawdę ważne.

CZYTAJ DALEJ

BBN: Prezydent mianuje gen. Wiesława Kukułę na Dowódcę Generalnego RSZ

2023-02-03 14:43

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

Karol Porwich/Niedziela

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Andrzej Duda mianuje generała broni Wiesława Kukułę na nowego Dowódcę Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych; zastąpi on generała Jarosława Mikę. Prezydent mianuje też nowego dowódcę Wojsk Obrony Terytorialnej - generała brygady Macieja Klisza, obecnie p.o. dowódcy tej formacji - podało BBN.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w piątek, że prezydent Andrzej Duda z dniem 7 lutego 2023 r. mianuje generała broni Wiesława Kukułę na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz generała brygady Macieja Klisza na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję