Reklama

Niedziela Świdnicka

Gest kapłańskiej solidarności z bp. Ignacym Decem

Po atakach na emerytowanego biskupa świdnickiego księża stanęli w obronie pasterza.

[ TEMATY ]

bp Ignacy Dec

diecezja świdnicka

ks. Mirosław Benedyk

bp Ignacy Dec podczas uroczystości w katedrze świdnickiej

bp Ignacy Dec podczas uroczystości w katedrze świdnickiej

Wobec wyroku Sądu Apelacyjnego i medialnej nagonki, jaka pojawiła się w ostatnim czasie na osobę bp. Ignacego Deca, duchowieństwo diecezji świdnickiej podczas spotkań rejonowych w Wałbrzychu i Kłodzku 27 i 30 sierpnia przez aklamację wyraziło swoją solidarność z Księdzem Biskupem.

W apelu czytamy: „Znamy Księdza Biskupa Ignacego Deca od wielu lat. To dobry i mądry Pasterz, wrażliwy na potrzeby i cierpienia każdego człowieka. Oddany w służbie dla Kościoła, wiarygodny świadek i wierny sługa Chrystusa; odważnie i z miłością głosi prawdę o Kościele, o świecie i o człowieku. Dlatego jako duchowieństwo diecezji świdnickiej całym sercem stajemy u boku niesłusznie oskarżanego Biskupa i wspieramy Go naszą serdeczną modlitwą”.

2021-08-31 14:56

Ocena: +8 -5

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Gądecki na 15-lecie diecezji świdnickiej: jest za co dziękować Bogu

[ TEMATY ]

Świdnica

diecezja świdnicka

abp Stanisław Gądecki

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Podziękowania za "wszelkie dobro, jakie się tutaj dokonało" oraz "uznanie dla trudów i osiągnięć tutejszych biskupów, duchowieństwa osób konsekrowanych i wiernych świeckich" - wyraził w czwartek podczas Mszy św. sprawowanej w katedrze świdnickiej abp Stanisław Gądecki. - Jest za co dziękować Bogu - podkreślił przewodniczący Episkopatu Polski. Uroczysta Eucharystia celebrowana była z okazji 15-lecia ustanowienia diecezji świdnickiej, która gości biskupów na 383. zebraniu plenarnym KEP.

Poniżej pełny tekst homilii abp. Stanisława Gądeckiego:

CZYTAJ DALEJ

Ks. Sławomir Oder - nowym biskupem gliwickim

2023-01-28 12:20

[ TEMATY ]

biskup

ks. Adam Fabiańczyk/diecezja.gliwice.pl

Ojciec Święty Franciszek przyjął rezygnację bp. Jana Kopca z posługi biskupa gliwickiego i mianował biskupem tejże diecezji ks. Sławomira Odera, ojca duchownego kapłanów diecezji toruńskiej – ogłosiła w południe Nuncjatura Apostolska w Polsce.

Komunikat Nuncjatury Apostolskiej

CZYTAJ DALEJ

Franciszek wyjaśnia: homoseksualizm nie jest przestępstwem, lecz grzechem

2023-01-28 12:31

[ TEMATY ]

homoseksualizm

LGBT

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Każdy akt seksualny poza małżeństwem jest grzechem – przypomniał Ojciec Święty w napisanej wczoraj, 27 stycznia notatce posłanej do amerykańskiego jezuity Jamesa Martina – czołowego duszpasterza osób homoseksualnych w USA.

Słowa Franciszka w wywiadzie dla Associated Press z 24 stycznia, gdzie wyraźnie stwierdził, że homoseksualizm nie jest przestępstwem, a ustawy penalizujące homoseksualizm są „niesprawiedliwe” zostały okrzyknięte przez obrońców LGBTQ kamieniem milowym, który pomoże zakończyć prześladowania i przemoc wobec osób LGBTQ. Ale jego odniesienie do „grzechu” wywołało pytania, czy uważa, że samo bycie gejem jest grzechem. Ks. James Martin, amerykański jezuita, który prowadzi w USA posługę Outreach dla katolików LGBTQ, poprosił papieża Franciszka o wyjaśnienia, a następnie opublikował w piątek na stronie internetowej Outreach odręczną odpowiedź papieża .

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję