Reklama

Niedziela Legnicka

Zwiastowanie Pańskie i jubileusz diecezji

W dziękczynnej Eucharystii uczestniczyli odprawionej w katedrze pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego uczestniczyli pracownicy kurii biskupiej i seminarium duchownego, klerycy, siostry zakonne i wierni z parafii katedralnej.

2021-03-26 07:07

ks. Waldemar Wesołowski

W homilii mszalnej Biskup legnicki podkreślił, że wcielenie Syna Bożego było dziełem Boga, ale potrzebna była odpowiedź człowieka. Dzięki postawie Maryi Słowo stało się ciałem, odwieczny Bóg przekroczył granice czasu. Słowo stoi u początku wszystkiego. – To Słowo potrzebuje jednak nieustannego przyzwolenia człowieka. Świętujemy początek realizacji historii zbawienia zapowiedzianej od zarania czasów. Ten początek dokonał się w Nazarecie – zaznaczył kaznodzieja.

Reklama

Ksiądz biskup przypomniał, że ten dzień obchodzony jest również jako dzień świętości życia. – Każde życie poczęte jest obecnością interwencji Boga w życiu ludzi przez działanie ludzi. Wiemy, że to życie jest przyjmowane lub nie. Dlatego towarzyszy nam również intencja adopcyjna – zaznaczył.

Na zakończenie bp Zbigniew życzył wszystkim, by ta podwójna uroczystość pomogła bardziej rozumieć inny wymiar życia, niż tylko to, co jest nasze, byśmy także wobec przeciwności mogli odpowiadać – „niech mi się stanie”.

Diecezja legnicka została powołana do istnienia przez św. Jana Pawła II bullą Totus Tuus Poloniae Populus 25 marca 1992 r. Patronami diecezji są święci Apostołowie Piotr i Paweł, święty Józef, Opiekun Zbawiciela, oraz św. Jadwiga Śląska.

Więcej w kolejnym numerze Niedzieli legnickiej

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Jerzy Majchrzak

2021-04-16 21:43

[ TEMATY ]

nekrolog

ks. Jerzy Majchrzak

©MaverickRose – stock.adobe.com

15 kwietnia, w wieku 63 lat, w 35. roku kapłaństwa, po krótkiej i ciężkiej chorobie odszedł do Pana ks. Jerzy Majchrzak, proboszcz parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Waleńczowie.

W poniedziałek 19 kwietnia o godz. 19 Mszy św. żałobnej w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Waleńczowie będzie przewodniczyć biskup senior Antoni Długosz.

CZYTAJ DALEJ

Powstanie pomnik Kobietom Powstania Warszawskiego

2021-04-16 10:28

[ TEMATY ]

pomnik

pixabay.com

Rada Warszawy podczas sesji, w czwartek, 15 kwietnia, pozytywnie zaopiniowała plan budowy pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego. Monument to kolejny projekt Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

- Żołnierki, sanitariuszki, łączniczki. Ale też matki, córki, siostry, wnuczki. Dzielne na polu walki, tragicznie dotknięte koszmarem wojny. Jesteśmy im winni pamięć. Dlatego popieram budowę pomnika Kobietom Powstania Warszawskiego. Cieszę się, że pomnik uzyskał także pozytywną opinię radnych – mówi prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski.

CZYTAJ DALEJ

Szczególny krzyż

2021-04-16 21:54

[ TEMATY ]

Dobiegniew

parafiadobiegniew.pl

Krzyż z zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie

Krzyż z zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla w Dobiegniewie

W Wielki Czwartek - dzień ustanowienia Eucharystii, został poświęcony nowy krzyż pasyjny, który znajduje się w zakrystii kościoła pw. Chrystusa Króla. Dzięki niemu kapłan podczas ubierania szat liturgicznych może lepiej skupić się i zagłębić w tajemnicę męki Chrystusa, którego Najświętsze Ciało za kilka minut ma połamać dla wiernych na ołtarzu. Krzyż nasycony jest symboliką nawiązującą do naszej parafii - począwszy od ornamentów w kształcie okiennic kościelnych, skończywszy na wizerunkach św. Józefa i Maryi na ramionach. Nad głową Jezusa znajduje się gołębica otoczona promieniami światła, która jest symbolem Ducha Świętego. Wykonawcą krzyża jest parafianin Krzysztof Wojtukiewicz.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję