Reklama

Niedziela Legnicka

Ikona św. Józefa u św. Maksymiliana w Lubinie

W liturgiczne wspomnienie św. Józefa, na zaproszenie proboszcza parafii M.M Kolbe ks. Piotra Zawadki do lubińskiej parafii przybyła cała wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego z Legnicy. Powodem tej wizyty były uroczystości ku czci św. Józefa, który patronuje legnickiemu Seminarium. Podczas uroczystości do kościoła wzniesiono ikonę z wizerunkiem św. Józefa, która jest kopią obrazu Opiekuna Zbawiciela z kaplicy Seminarium Duchownego.

2021-03-24 11:06

Monika Łukaszów

- W uroczystość św. Józefa chcemy w naszej parafii tak jak zachęcał nas papież Franciszek zainaugurować Rok Rodziny. Dlatego też zaprosiliśmy całą wspólnotę seminaryjną na te dzisiejsze uroczystości. Pragniemy, aby kopia obrazu św. Józefa, który jest w seminaryjnej kaplicy mogła być również i w naszej świątyni. Udało nam się pozyskać taką ikonę, którą napisała dla nas pani Alina z Jawora. Wiemy, że środowisko lubińskie to ludzie pracy, przede wszystkim górnicy, dlatego też chcemy, aby ten patron św. Józef otaczał opieką całą brać górniczą. Chcemy też prosić tego Świętego o opiekę nad wszystkimi rodzinami naszej parafii i postaramy się, aby rozpoczynającym się roku św. Józefa, każdego 19 dnia miesiąca zanosić modlitwy za jego pośrednictwem w ich intencjach - mówi Ksiądz Proboszcz

- A tym, którzy noszą jego imię i w ten sposób są złączeni ze św. Józefem, życzymy , aby prośby, które zanoszą za jego pośrednictwem zostały wysłuchane – mówił dalej ks. Zawadka.

Reklama

Uroczystej Mszy św. przewodniczył ks. Piotr Kot, rektor WSD w Legnicy.

- Dla naszej wspólnoty seminaryjnej to wielki zaszczyt, że możemy towarzyszyć św. Józefowi. Kiedy będziecie modlili się przed tą ikoną i będziecie patrzyli na ten tajemniczy zwój, który Jezus trzyma w ręce to są na nim zapisane słowa „Nie bój się Józefie wziąć do siebie tego, co się poczęło z Ducha Św.” To są bardzo ważne słowa dla każdego, kto chce żyć Bogiem w życiu. Życie człowieka wierzącego jest pełne tajemnic, jest pełne inspiracji z Ducha św. Św. Józef jest osobą, która pokazuje nam jak być odważnym w codziennym życiu, gdy chce się przeżywać wiarę na poważnie – mówił ksiądz Rektor rozpoczynając Mszę św.

Homilię zaś wygłosił Ojciec Duchowny legnickiego seminarium ks. Krzysztof Wiśniewski.

Reklama

- Św. Józefa poznajemy jako człowieka, który ma ogromną miłość w sercu. To jest niezwykły człowiek, którego wybrał Bóg, aby wprowadzał na świat i pomógł się rozwijać ludzkiej naturze Jezusa Chrystusa. Bóg go wybrał bo widział jak ten człowiek potrafi kochać. Nawet wtedy, kiedy jego Oblubienica wchodzi w niezwykłą zażyłość z Duchem św., taką, która wyklucza naturalne ojcostwo, to jeszcze bardziej tą miłością do Maryi i Jezusa się rozpłomienia. Bo prawdziwe ojcostwo to nie jest genetyka. Prawdziwe ojcostwo to przekazanie tego wszystkiego, co czyni człowieka zdolnym do miłowania. To jest wprowadzanie dziecka na świat w sposób bezpieczny. Takim był św. Józef. Prosty ale niesamowicie mężny i rozmiłowany w Maryi i Jezusie. Kluczowe jest w tą uroczystość zrozumienie ,że Kościół chce dzisiaj mówić o św. Józefie Oblubieńcu Marii, o Józefie mężu Maryi bo to było szczęśliwe udane małżeństwo. Co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela, dlatego też my nigdy nie rozłączamy Józefa od Marii a ich od Jezusa – mówił ks. Wiśniewski

Uroczystości w lubińskiej parafii zakończyło wspólne odmówienie aktu zawierzenia całej parafii św. Józefowi

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Watykan: 94. urodziny Benedykta XVI

2021-04-16 15:14

[ TEMATY ]

Benedykt XVI

Grzegorz Gałązka

Dziś 94. urodziny papieża seniora. Z tej okazji nie przewidziano w Watykanie żadnych uroczystości. W przeszłości Benedykt XVI przyjmował tego dnia delegację ze swej rodzimej Bawarii. W tym roku jest to niemożliwe ze względu na pandemię. Są to też pierwsze w jego życiu urodziny bez obecności czy choćby życzeń starszego brata. Ks. Georg Ratzinger zmarł bowiem 1 lipca ubiegłego roku.

Benedykt XVI obchodzi swe urodziny prywatnie, w gronie domowników swej watykańskiej rezydencji, klasztoru Mater Ecclesiae. Nie podano też, w jaki sposób urodziny papieża seniora uczci Franciszek, który przy świątecznych okazjach zwykł mu okazywać przejawy swej serdeczności i przywiązania.

CZYTAJ DALEJ

Przewodniczący Zespołu ds. Bioetycznych KEP: zachęcam do szczepień

2021-04-16 18:43

[ TEMATY ]

episkopat

szczepienie

szczepienia

episkopat.pl

Bp Józef Wróbel

Bp Józef Wróbel

- Stanowisko Przewodniczącego Zespołu KEP ds. Bioetycznych KEP to zachęta do szczepień – podkreśla autor dokumentu, bp Józef Wróbel. Jak zaznacza, opublikowany 14 kwietnia tekst jasno stwierdza, że ze wszystkich dostępnych obecnie w Polsce szczepionek można korzystać, choć produkcja niektórych z nich budzi zastrzeżenia etyczne.

Przewodniczący Zespołu ds. Bioetycznych KEP, bp Józef Wróbel, powiedział w rozmowie z KAI, że opublikowany przez niego 14 kwietnia dokument zachęca, a wręcz wzywa do szczepień. Podkreślił, że tekst jest kontynuacją stanowiska Zespołu ds. Bioetycznych KEP, opublikowanego 23 grudnia 2020 r., w którym kwestia ta została szerzej omówiona. Tym razem potraktowano ją bardziej skrótowo, jedynie ze względu na to, by nie powtarzać pewnych treści.

CZYTAJ DALEJ

Obajtek: musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press

2021-04-16 18:29

[ TEMATY ]

Radio Maryja

Obajtek Daniel

businessinsider.com.pl

Musimy wykonywać prawo udziału w Polska Press, bo gdybyśmy nie wykonywali, działalibyśmy na szkodę całego Orlenu - powiedział w piątek w Radiu Maryja prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Jak dodał, w Polsce zamiast cieszyć się z przejęcia niemieckiej firmy, prowadzi się dezinformację.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk na antenie radia pogratulował prezesowi PKN Orlen "za to co robi dla Polski".

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję