Wokół orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 22 października, który stwierdza, że przesłanka eugeniczna aborcji jest niezgodna z polską konstytucją, obserwujemy wielką wrzawę medialną, wiele emocjonalnych wypowiedzi ze strony polityków czy aktywistów proaborcyjnych. Często u ich podstaw leży błędna interpretacja wspomnianego orzeczenia TK, co skutkuje niepotrzebnym wprowadzaniem zamętu i eskalacją konfliktu.
Z pomocą w usystematyzowaniu wiedzy przychodzi Centrum Życia i Rodziny, które 2 grudnia o godz. 10:00 organizuje panel dyskusyjny online z udziałem lekarzy, ekspertów i publicystów. Prelegenci pochylą się nad zagadnieniami ochrony życia od poczęcia, postulatami zwolenników aborcji, a także pomocy matkom, które wychowują dzieci niepełnosprawne.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
W dyskusji wezmą udział: prof. Bogdan Chazan, specjalista ginekologii i położnictwa, lek. med. Grażyna Rybak, pediatra, a także red. Andrzej Gajcy, publicysta oraz Tisa Żawrocka-Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz prowadzącej hospicjum perinatalne w Łodzi. Dyskusję poprowadzi Kazimierz Przeszowski, dyrektor Biura Analiz Centrum Życia i Rodziny.
Aby wziąć udział w wydarzeniu online wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie: https://kompendiumprolife.pl/konferencja/. W dniu konferencji każdy z zapisanych uczestników otrzyma specjalny link do transmisji. Dzięki formule spotkania, będzie możliwość zadawania pytań poszczególnym prelegentom.
Reklama
Eksperci postarają się rozwiać wątpliwości związane z konsekwencjami orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, przeanalizują zagadnienia związane z opieką medyczną nad matką i dzieckiem oraz opieką społeczną w kontekście adopcji. Logiczną konsekwencją werdyktu Trybunału Konstytucyjnego jest zapewnienie przez państwo takich rozwiązań prawnych, które w najwyższym stopniu pozwolą wspomóc rodziny, a szczególnie matki w sytuacji niepomyślnej diagnozy co do stanu zdrowia ich nienarodzonego dziecka. Takich możliwych rozwiązań będzie także dotyczył panel dyskusyjny.
Panel dyskusyjny „W obronie dziecka. Z pomocą matce” odbędzie się 2.12.2020 r. w godz. 10.00 – 12.00 i będzie przebiegał w formule online. Rejestracja na wydarzenie jest możliwa za pomocą strony: https://kompendiumprolife.pl/konferencja/. Każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma wiadomość z linkiem do streamingu online. Organizatorzy przewidują czas na zadawanie pytań na czacie, które będą przedstawione panelistom.
W tym kontekście warto przypomnieć, że Centrum Życia i Rodziny pracuje nad filmem dokumentalnym „Miłość większa niż strach”, poświęconym rodzinom, które w przeszłości odmówimy dokonania aborcji, pomimo diagnozy lekarza o przyszłej niepełnosprawności dziecka. Trailer filmu można obejrzeć na stronie: www.miloscwiekszanizstrach.pl. Tam też można wesprzeć produkcję drobnym datkiem.