Reklama

Kościół

"Wybieram Miłość" - kobiety ruszają ze wsparciem dla kobiet

Oblicza Kobiety zainicjowały adresowaną do wszystkich kobiet akcję „Wybieram Miłość”. Jej celem jest wsparcie kobiet oraz odkrywanie ich kobiecości.

[ TEMATY ]

kobiety

wsparcie

Adober Stock

Twórczyni akcji, Ewa Sztreker, zapewnia o realnej pomocy kobietom, m.in. o wsparciu psychologicznym, medycznym, rozwoju przedsiębiorczości oraz projekcie zmiany prawa adopcyjnego i pomocy dzieciom z niepełnosprawnościami.

- Potrzeba dziś konkretnych działań, których celem będzie dobro i wsparcie kobiet. Nie mogę zostać obojętna i milczeć w związku z obecną sytuacją. Nie będę czekać, aż ktoś za nas wykona pracę. Dlatego zwracam się z listem otwartym adresowanym do wszystkich kobiet. Wierzę głęboko, że tylko przez jedność i współpracę jesteśmy wstanie dokonać niemożliwego–mówi KAI Ewa Sztreker z Fundacji Wiara w Biznesie oraz projektu Oblicza Kobiety.

Reklama

Inicjatorki akcji „Wybieram Miłość”podejmują się zrealizowania oddolnie siedmiu postulatów, których celem jest dobro i wsparcie kobiet.Powstaje siedem zespołów, które przez najbliższe trzy miesiące pracować będą nad konkretnymi rozwiązaniami, umożliwiającymi wcielenie w życie następujących potrzeb:

1. Wsparcie psychologiczne


Podziel się cytatem

Reklama

- szczególności dla kobiet w ciąży i po urodzeniu dzieckaoraz osób, które przechodzą przez trudne chwile, dowiedziały się o chorobie, zmagają się z samotnością albo potrzebują rozmowy.

2. Doradztwo dla kobiet

Podziel się cytatem

–wsparcie kobiety w każdym momencie i na każdym etapie jej życia,towarzyszenie młodym kobietom w budowaniu ich pewności siebie, wsparcie w rozwoju, wspieranie matek i pomoc im na drodze macierzyńskiej.

3. Rodzina –Rodzinie

Podziel się cytatem

–inicjatorki są przekonane, że rodziny dzieci z niepełnosprawnością należy otoczyć wsparciem. „Mamy już grupę małżeństw, które chcą im pomagać i towarzyszyć. Tworzymy również projekt, inicjatywę ustawodawczą, związaną ze zmianą obecnego prawa,aby ułatwić procedurę adopcyjną”–zapewniają.

4. Edukacja seksualna

Podziel się cytatem

5. Opieka zdrowotna i wsparcie medyczne dla dzieci niepełnosprawnych oraz z chorobami letalnymi

Podziel się cytatem

6. Kobieta Przedsiębiorcza

Podziel się cytatem

- wsparcie rozwoju przedsiębiorczości wśród kobiet, zarówno na płaszczyźnie osobistej, jak i zawodowej. Pomoc kobietom na rynku pracy, w powrocie do pracy po urodzeniu dziecka, w byciu pełnoetatową matką.

7. Wsparcie osób samotnych i opuszczonych,w szczególności seniorów

Podziel się cytatem

Akcja #wybierammiłość rozpoczęła się publikacją listu otwartego adresowanego do wszystkich kobiet. Jego treść jest dostępna pod linkiem: www.wybierammilosc.com

Promocja inicjatywy trwa, w social mediach–zamieszczane są zdjęcia z kartką, na której widnieje napis: #WYBIERAM MIŁOŚĆ.

Więcej informacji o inicjatywie na stronie www.wybierammilosc.com

2020-11-03 17:08

Ocena: +1 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W obronie praw kobiet – międzynarodowa konferencja Ordo Iuris

[ TEMATY ]

aborcja

kobiety

Ordo Iuris

Adober Stock

To, co współcześnie próbuje się określać mianem praw kobiet, jest w istocie prawdziwą dyskryminacją i wykorzystywaniem wizerunku kobiety dla zysku. Operowanie tym pojęciem w sposób nacechowany ideologicznie, jest krzywdzące, gdyż nie skupia się na prawdziwych problemach, z jakimi kobiety zmagają się w codziennym życiu - mówiły uczestniczki pierwszej z serii debat poświęconych zagadnieniu praw kobiet, a zorganizowanych przez Instytut Ordo Iuris.

W wypowiedzi otwierającej konferencję prof. Chantal Delsol - francuska filozof, polityk historyczny, autorka powieści, założycielka instytutu Hannah Arendt - poruszyła problematykę praw - terminologii oraz ich nadawania. Według niej, powodem konfliktu z jakim mamy obecnie do czynienia, jest przesyt praw i wolności, który rodzi się z przekonania, że każdy może wszystko. Prawa powinny być oparte na swoim charakterze i wartości, a tymczasem dziś ich źródłem są kaprysy, co sprawia, że prawa stały się narzędziem ochrony indywidualnego narcyzmu i postaw egoistycznych.

CZYTAJ DALEJ

Czego nie wolno zmieniać w celebracji Mszy św.? Komisja KEP wyjaśnia zachowanie abp. Rysia podczas Areny Młodych

2021-09-27 07:13

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Arena Młodych

ks. Paweł Klys

Kapłan jest sługą świętej liturgii i nie wolno mu na własną rękę w celebracji Mszy św. niczego dodawać, opuszczać ani zmieniać - podkreślił przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski, bp Piotr Greger, w związku z celebracją liturgii podczas spotkania Arena Młodych "Reset" w Łodzi.

W odpowiedzi na liczne pytania adresowane do centralnych instytucji kościelnych w Polsce dotyczących sposobu sprawowania eucharystii pod przewodnictwem metropolity łódzkiego abp. Grzegorza Rysia, w czasie modlitewnego spotkania dla młodzieży Arena Młodych "Reset" w Łodzi na stadionie żużlowym "Orła Łódź" 13 września br., Komisja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski udzieliła wyjaśnień w "Pro memoria" na temat integralności Mszy św.

CZYTAJ DALEJ

W pandemii wzrasta zainteresowanie ezoteryzmem

2021-09-27 14:13

[ TEMATY ]

okultyzm

Adobe.Stock

Podczas pandemii Covid-19 nastąpił ogromny wzrost zainteresowania ezoteryzmem i okultyzmem. W Stanach Zjednoczonych dziesięciokrotnie wzrosła w tym czasie liczba ludzi, którzy konsultowali się z wróżbitami. Ludzie boją się jutra, a nauka okazała się zawodna – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Jean-Christophe Thibaut, który od dwudziestu lat pełni posługę uwolnienia w diecezji Metz. Ostrzega on, że praktyki ezoteryczne to najczęstsza przyczyna demonicznych zniewoleń.

Francuski kapłan podkreśla, że gwałtowny rozwój okultyzmu był możliwy dzięki internetowi i sieciom społecznościowym, gdzie łatwo można znaleźć niezbędne instrukcje, bez potrzeby nawiązywania dodatkowych kontaktów. Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy z grożących im niebezpieczeństw.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję