Reklama

Niedziela Kielecka

Wystawa z okazji 850-lecia bazyliki katedralnej

[ TEMATY ]

jubileusz

diecezja kielecka

katedra kielecka

TER

Wystawa z okazji jubileuszu katedry

Wystawa z okazji jubileuszu katedry
Fotogramy poświęcone historii kieleckiej bazyliki katedralnej zostały zawieszone na ogrodzeniu kościoła wzdłuż ul. Św. Jana Pawła II. Wystawa nawiązuje do obchodów 850- pięciolecia Bazyliki Katedralnej. Na fotogramach zamieszczone zostały informacje historyczne, dotyczące ważnych dat z dziejów tej świątyni. Na planszy zatytułowanej „Wielcy świętością życia i świadectwa w kieleckiej Bazylice” umieszczone zostały informacje o kapłanach, których życie związane było z kielecką katedrą. Wśród nich postać bł. Ks. Józefa Pawłowskiego, który poniósł męczeńską śmierć z rak Niemców. Na kolejnych planszach zamieszczone zostały fotografie ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także św. Jana Pawła II, którzy modlili się w kieleckiej katedrze
2020-05-11 17:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konferencja z okazji 700-lecia parafii w Zgłobniu

Rok 2013 przeżywany jest przez społeczność podrzeszowskiego Zgłobnia jako jubileusz 700-lecia parafii. Centralne obchody rocznicowe odbyły się 29 czerwca i połączone zostały z uroczystościami odpustowymi. Podczas Mszy św. dziękczynnej do świątyni wprowadzono relikwie bł. ks. Władysława Findysza. Dzień później odbyła się promocja monografii dziejów parafii. W ramy rocznicowego świętowania wpisała się również konferencja naukowa „Parafia pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Zgłobniu w perspektywie historyczno-kulturowo-teologicznej”.

CZYTAJ DALEJ

Jezus chce się dziś z Tobą spotkać i powiedzieć Ci pełne otuchy słowa!

2023-01-07 15:07

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mt 5, 13-16.

Niedziela, 5 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Gala Orszaku Trzech Króli

2023-02-05 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Niecały miesiąc po największych jasełkach w mieście, Mszą św. i uroczystą galą organizatorzy, darczyńcy i wolontariusze podsumowali Orszak Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję