Reklama

Zaproszenia

Koncert profesora Gembalskiego

We wtorek, 3 września zapraszamy do bazyliki licheńskiej na koncert organowy w wykonaniu prof. zw. dr hab. Juliana Gembalskiego, który rozpocznie się o godzinie 20.00.

[ TEMATY ]

Licheń

koncerty organowe

Informacja Prasowa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na największych organach w kraju profesor zaprezentuje utwory J. S. Bacha (Fantazję i fugę (improwizowaną) c-moll, BMW 562) i L. Boelmanna (Suitę Gotycką - op. 25) oraz dwie własne improwizacje: Wariacje chorałowe na temat pieśni maryjnej i Suitę licheńską.

Julian Gembalski jest profesorem Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie prowadzi klasę organów i pełni funkcję Kierownika Katedry Organów i Muzyki Kościelnej. W latach 1996-2002 był Rektorem swej uczelni. Jest także założycielem pierwszego w Europie środkowej muzeum organów oraz od wielu lat Archidiecezjalnym Wizytatorem organów i organistów.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2019-09-02 16:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zlot Motocyklistów

Niedziela Plus 20/2022, str. VII

[ TEMATY ]

Licheń

Biuro Prasowe Sanktuarium w Licheniu

Licheń. Jubileuszowe X Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocyklowego i Pojazdów Zabytkowych.

Spotkanie, które 30 kwietnia zgromadziło rekordową liczbę kilkunastu tysięcy uczestników, odbyło się po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią. Głównym punktem zlotu była Msza św. odprawiona w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. – Tu, przy Matce Bożej Bolesnej, chcemy powiedzieć Jezusowi o naszych nadziejach, tęsknotach i zawierzyć się Jej – czy jesteśmy na motocyklu, czy bez niego – byśmy bezpiecznie dotarli do celu – tymi słowami przywitał zebranych ks. Janusz Kumala, marianin, kustosz licheńskiego sanktuarium. – Chodzi o to, by nasze wnętrze było piękne, by było w nas życie i by to, co w nas, przynaglało do pójścia z pośpiechem do drugiego człowieka, by okazać mu miłość, życzliwość, pomoc, solidarność. (...) Właściciel motocykla dba o niego codziennie: czyści go, naprawia, stara się, by błyszczał, zachwycał. Pan Bóg jest kimś mądrzejszym niż my. To On pochyla się nad każdym z nas. Czyni wszystko, by nasze wnętrze było piękne. Pociesza, dodaje nadziei, opatruje nasze rany. Podnosi, gdy przygniata nas grzech, i przekonuje, by iść dalej – podkreślił kapłan.
CZYTAJ DALEJ

USA: Trump i najwyżsi urzędnicy wzięli udział w uroczystości zawierzenia Ameryki Bogu

2026-05-18 07:04

[ TEMATY ]

Stany Zjednoczone

PAP/EPA/Eric Lee / POOL

Prezydent Donald Trump, wiceprezydent J.D. Vance i szereg innych najwyższych urzędników wzięli udział w niedzielę w festiwalu modlitewnym Rededicate 250, mającym na celu ponowne zawierzenie Ameryki jako „jednego narodu pod Bogiem”. Wydarzenie przyciągnęło tysiące ludzi do Waszyngtonu.

Do centralnego parku Waszyngtonu, National Mall, przyszły w niedzielę tłumy Amerykanów, by przez niemal osiem godzin modlić się, śpiewać i słuchać wystąpień duchownych i polityków. W wydarzeniu promowanym przez Biały Dom i Donalda Trumpa wziąło udział wielu czołowych polityków.
CZYTAJ DALEJ

Urodziny św. Jana Pawła II

2026-05-18 23:14

Biuro Prasowe AK

Podczas Mszy św., odprawionej w 106. urodziny św. Jana Pawła II w Bazylice Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny w Wadowicach, bp Janusz Mastalski wskazał na pobożność, wytrwałość, otwartość i miłość Karola Wojtyły. Mówił także o konieczności naśladowania postawy papieża w codziennym życiu.

Na początku homilii biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej przywołał słowa Benedykta XVI wypowiedziane podczas pielgrzymki do Polski w 2006 roku. „Proszę Was, byście stojąc na ziemi, wpatrywali się w niebo. Proszę Was, byście umocnili wiarę w Boga, angażowali się żarliwie w umacnianie Jego Królestwa na ziemi” – cytował papieża i wskazał, że zgromadzeni w wadowickiej bazylice chcą odpowiedzieć na to wezwanie.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję