Reklama

Katolicka szkoła z polskim programem!

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Szkoła Parafialna Najświętszej Maryi Panny Anielskiej jest jedyną jak do tej pory szkołą umożliwiającą edukację również w języku polskim. W bieżącym roku szkolnym (od września 2004 r.) wprowadzono, w ramach obowiązującego programu szkolnego, dodatkowe programy: polski, hiszpański i francuski. Zajęcia w tych programach odbywają się codziennie na ostatniej godzinie lekcyjnej: od 2.30 do 3.30 p. m. W programie polskim wprowadzono dwie opcje nauczania: dzieci, które nie mówią po polsku, uczą się języka polskiego, natomiast dla dzieci znających j. polski oferowany jest program obowiązujący w polskich szkołach sobotnich. Istnieje zatem możliwość przechodzenia ze szkoły sobotniej do tego programu, jak również powrót do sobotniej szkoły - bez straty w ciągłości nauki. Za polski program odpowiedzialna jest s. Genowefa Potaczała ze Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla.
Szkoła nie pobiera opłat za dodatkowe programy, koszt kształcenia jednego dziecka wynosi 300 dolarów miesięcznie i 88 dolarów za każde kolejne dziecko. Udzielana jest też pomoc finansowa dla rodzin o niskich dochodach. Jeśli dziecko jest krócej niż 3 lata w USA, można prosić o pomoc Fundusz Stypendialny Sister Mary Brian Costello, który jest przeznaczony dla nowo przybyłych emigrantów.
Zapisy do szkoły właśnie się rozpoczęły - serdecznie zapraszamy!
Szczegółowe informacje można otrzymać, dzwoniąc pod numer szkoły: 7734860119 lub do s. Genowefy: 7734811831 (230). Wszyscy zainteresowani mogą odwiedzić szkołę w czasie zajęć lekcyjnych.

St. Mary of the Angeles School
1810 N. Hermitage Ave,
Chicago IL 60622

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mistrzyni teologii

Święta Aniela należała do grona największych mistyczek średniowiecza. Intensywne życie duchowe łączyła z działalnością dobroczynną.

Jej żywot przypada na czasy Dantego Alighieri, autora Boskiej komedii. Urodziła się we włoskim Foligno w zamożnej rodzinie. Rodzice zadbali o to, by nie zabrakło jej dóbr materialnych, jednak opływanie w luksusach przysłoniło jej duchową perspektywę. Przez długi czas korzystała z uciech tego świata z takim zapamiętaniem, że zaczęła pogardzać tymi, którzy pokutowali i w geście umartwiania się rozdawali majątek ubogim. Po wyjściu za mąż jeszcze mocniej folgowała swoim kaprysom. Urodziła kilkoro dzieci, ale macierzyństwo nie odmieniła jej sposobu bycia.
CZYTAJ DALEJ

Słowo stało się ciałem, przybrało ludzką postać i przyszło między nas

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii J 1, 1-5.9-14.

Niedziela, 4 stycznia. Druga niedziela po Narodzeniu Pańskim
CZYTAJ DALEJ

Podróż do Betlejem

2026-01-04 10:29

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Inscenizacja podróży do Betlejem

Inscenizacja podróży do Betlejem

W Zakościele pod Tomaszowem Mazowieckim, co roku tysiące osób z całej Polski oglądają niezwykłe widowisko, przedstawiające wydarzenia wokół narodzin Chrystusa.

„Podróż do Betlejem” to półtoragodzinne widowisko, na które składają się sceny towarzyszące narodzinom Jezusa Chrystusa. Widzowie wędrując wraz z żołnierzami rzymskimi – przewodnikami, przenoszą się do czasów narodzin Jezusa. Towarzyszą Maryi od sceny zwiastowania, poprzez nawiedzenie św. Elżbiety, ucieczkę do Egiptu, aż po narodzenie w stajence betlejemskiej.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję