3 marca w Przemyślu odbył się finał diecezjalny XV Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem Eucharystia źródłem i szczytem Kościoła.
„Zespół Szkół nr 1 w Sanoku, w którym uczę religii, był w Przemyślu reprezentowany przez trzy osoby: Elżbietę Wiertak, Łukasza Słysza i Katarzynę Krupę - mówi o. Piotr Szczepański OFMConv. - Ponadto z naszej franciszkańskiej parafii w Sanoku w olimpiadzie wzięła udział Paulina Kaczmarek z II LO. Niestety, nie udało nam się zakwalifikować do finału ogólnopolskiego, jednak mam nadzieję, że trud, jaki włożyła młodzież w przygotowania, będzie procentował pogłębieniem wiary i relacji z Chrystusem”.
Z grona 97 finalistów, którzy pisemnie wypełniali test, jury pod przewodnictwem ks. Tadeusza Kocóra, dyrektora Wydziału Nauki Katolickiej, wyłoniło troje zwycięzców. Są to: Anna Kościńska z Zespołu Szkół nr 3 w Łańcucie, Karol Dąbek z Zespołu Szkół Licealnych w Leżajsku i Radosław Malicki z Zespołu Szkół Licealnych w Ustrzykach Dolnych. Laureaci będą reprezentowali archidiecezję przemyską w finale ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia br. w Ełku.
Olimpiada, zorganizowana przez diecezję ełcką, jest adresowana do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, ma na celu przybliżenie i pogłębienie tajemnicy Eucharystii oraz poznanie nauczania Kościoła na jej temat. Finał diecezjalny rozpoczął się od wspólnej Eucharystii, którą kapłani i młodzież sprawowali w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Przemyślu, przewodniczył jej bp Adam Szal.
Minister edukacji Barbara Nowacka uważa, że używanie telefonów komórkowych przez dzieci w szkołach powinno być ograniczone. Zakaz - jak powiedziała w RMF FM w środę - miałby obowiązywać na lekcjach w szkołach podstawowych.
Minister edukacji była pytana m.in. o to, czy w szkołach powinno być zakazane używanie telefonów komórkowych, a także o zapowiedziane ograniczenie dostępu do mediów społecznościowych dla dzieci poniżej 15 roku życia.
Żyła w blasku fleszy. Mediolan był sceną jej kariery: czerwone dywany, okładki gazet, narzeczony – siostrzeniec Berlusconiego. A jednak za pozorem sukcesu kryła się samotność, której nie goił żaden aplauz. Zanim trafiła do świata mody, Ania Golędzinowska padła ofiarą handlu ludźmi – uwięziona, zmuszana do pracy w nocnym klubie, upokorzona. Uciekła. Lecz prawdziwe wyzwolenie przyszło dopiero później.
O Medjugorje usłyszała od jednego z dziennikarzy. Pojechała na pielgrzymkę z ciekawości, ale też z nadzieją, i wtedy zaczęło się coś, czego nie sposób było zignorować: bluźniercze głosy, niewidzialny opór, nocne zmagania.
Watykan ogłosił dziś kolejne podróże apostolskie Leona XIV. Wkrótce Papież spędzi dziesięć dni w Afryce – w Algierii, Kamerunie, Angoli i Gwinei Równikowej – odwiedzi Monako oraz uda się na sześciodniową wizytę do Hiszpanii, obejmującą Madryt, Barcelonę i Wyspy Kanaryjskie.
Po pierwszej zagranicznej papieskiej wizycie w Turcji i Libanu pod koniec 2025 roku, Papież Leon XIV wznawia swoje pielgrzymki apostolskie. Niedawno Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało o planowanych wizytach na terenie Włoch, natomiast dziś dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Matteo Bruni potwierdził daty planowanych papieskich podróży do czterech krajów Afrykańskich, Monako oraz Hiszpanii.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.