Reklama

XII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Referat Muzyki Kościelnej Legnickiej Kurii Biskupiej
Parafia Matki Bożej Królowej Polski W Polkowicach
zapraszają na

Muzyka od zawsze była ścieżką prowadzącą do Pana Boga. Dzisiaj również spełnia ważną rolę w ewangelizacji, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Młodzi są zawsze pełni entuzjazmu i ochoty do śpiewania Panu Jezusowi. Właśnie z myślą o nich parafia Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach organizuje kolejny XII Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej pod hasłem: „Zostań z nami, Panie”.
W roku Eucharystii pragniemy zaprosić do naszego miasta zespoły dziecięce i młodzieżowe, działające przy parafiach w różnych miejscowościach naszej Ojczyzny. Szczególnie zapraszamy zespoły działające na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej.
Festiwal odbywa się w przestronnej auli Zespołu Szkół w Polkowicach, bogato urządzonej, z profesjonalną obsługą nagłaśniającą. Zwycięzcy otrzymują nagrody, a wszyscy uczestnicy ugoszczeni zostają obiadem, przygotowanym przez miejscowych sponsorów.
W roku 2005, w Roku Eucharystii, nasz festiwal będzie sposobem na pogłębienie wiary dzieci i młodzieży. W dzisiejszych czasach, kiedy czyha na młodych ludzi tyle różnych niebezpiecznych propozycji, pragniemy pokazać wartości, które będą hartować młodzież i dzieci ku dobremu. W sposób szczególny pragniemy przez ten Festiwal promować zapomnianą piosenkę patriotyczną i uczyć dzieci oraz młodzież miłości do Boga i Ojczyzny; przybliżać wiarę naszych przodków.
Zapraszamy więc do Polkowic na Wielkie Święto Muzyki i Śpiewu:
Zespoły dziecięce w sobotę 30 kwietnia 2005 r.
Zespoły młodzieżowe w niedzielę l maja 2005 r.

Z serdecznym pozdrowieniem
ks. Marian Kopko - główny organizator, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach
mgr Sławomir Laskowski - dyrektor artystyczny festiwalu

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Regulamin XII Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej W Polkowicach

1. Hasło przewodnie: „Zostań z nami, Panie!”
2. Termin Festiwalu: 30 kwietnia (sobota), 1 maja 2005r. (niedziela)
3. Kategorie uczestników festiwalu:
schole dziecięce - 30 kwietnia 2005 r. (sobota),
zespoły młodzieżowe - l maja 2005 r. (niedziela).
4. Organizator: Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach, ul. kard. B. Kominka la, 59-101 Polkowice, tel./fax (076) 724-44-03.

Warunki uczestnictwa

1. Przesłanie poprawnie i kompletnie wypełnionej karty zgłoszenia (dostępnej u organizatora) wraz z nagraniem utworów wybranych i zamieszczonych na karcie zgłoszenia (kaseta magnetofonowa bądź płyta kompaktowa CD) do dnia 31 marca 2005r.
2. Przybycie do Biura Organizacyjnego (Aula Forum) w dniu i godzinie określonej według kategorii przez organizatorów, po uprzednim zakwalifikowaniu się do Festiwalu decyzją Jury po przesłuchaniu nagrania.
3. Ubezpieczenia indywidualne pozostają w gestii uczestników Festiwalu.
4. Schole dziecięce przyjeżdżają z opiekunami (15 osób - l opiekun).
5. W ramach Festiwalu grupa przedstawia 3 utwory: a) o treści maryjnej,
b) o treści patriotyczno-narodowej,
c) oraz z racji Roku Eucharystycznego utwór liturgiczny - śpiew na procesję komunijną (wybrany tylko i wyłącznie z listy podanej przez organizatorów, (patrz: INFORMACJE JURY). Czas występu nie może przekraczać 10 minut.
6. Dostosowanie się do programu ustalonego przez organizatora.
7. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odrzucenia zgłoszenia w związku z wątpliwymi walorami chrześcijańskimi prezentowanych utworów.
Niedostosowanie się do warunków uczestnictwa uniemożliwia wzięcie udziału w sposób czynny w Festiwalu!

Organizatorzy zapewniają

1. Telefoniczne potwierdzenie uczestnictwa w Festiwalu do dnia 15 kwietnia 2005 r.
2. Ciepły posiłek dla grupy, opiekunów oraz kierowców.
3. Bezpłatny parking dla autobusów oraz samochodów osobowych.
4. Inspicjenta (lokalnego opiekuna) każdej grupie.
5. Profesjonalny sprzęt nagłaśniający oraz możliwość podłączenia każdego instrumentu muzycznego.
6. Uzgodnienie uwag technicznych z akustykiem festiwalu.
7. Możliwość uczestnictwa we Mszy św. (sobota porządek Mszy św.: 9.00, 18.00; niedziela porządek Mszy św.: 7.30, 9.00, 11.00, 12.30, 13.45, 18.00).
30 kwietnia festiwal rozpoczyna się Mszą św. o godz. 9.00 w intencji uczestników festiwalu w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.
Program przesłuchań konkursowych:
Schole dziecięce (sobota) od godz. 11.00. Prosimy przybyć najpóźniej do godz. 10.00.
Zespoły młodzieżowe (niedziela) od godz. 13.00. Prosimy przybyć najpóźniej do godz. 12.30.
Wszelkich dodatkowych informacji na temat festiwalu udziela dyrektor artystyczny festiwalu mgr Sławomir Laskowski pod numerem tel. 0-600 932-883 oraz 0-609 842-115

Informacje jury:

[...] Przeżywany Rok Eucharystyczny stawia przed nami zadanie ponownego oraz właściwego odczytania roli muzyki w liturgii. Do zestawu wykonywanych utworów w ramach przesłuchań Festiwalu włączamy również repertuar liturgiczny. Ze zbioru wybranych poniżej śpiewów należy wybrać jeden śpiew. Wykonać go należy w stylistyce odpowiadającej śpiewom liturgicznym z uwzględnieniem formy (pieśń zwrotkowa, śpiew naprzemienny) oraz właściwego doboru instrumentów. Pragniemy przypomnieć, że w myśl Instrukcji Episkopatu Polski o Muzyce Liturgicznej poza organami wolno w liturgii używać innych instrumentów z wyjątkiem tych, które są zbyt hałaśliwe lub wprost przeznaczone do muzyki rozrywkowej. Wyłącza się z użytku liturgicznego takie instrumenty jak: fortepian, akordeon, mandolina, gitara elektryczna, wibrafon, perkusja oraz instrumenty pochodzenia afrykańskiego typu: bongos, djembe, congo itp. (por. nr 29).
Lista wybranych utworów liturgicznych - śpiewów na procesję komunii świętej:
1. Błogosławieni, którzy zostali wezwani na ucztę Baranka Ex. S. 400
2. Jam jest Chleb Życia Ex. S. 404
3. O święta uczto, uczto wspólnoty Ex. S. 413
4. Pan Wieczernik przygotował Ex. S. 415
5. Panie, pragnienia ludzkich serc Ex. S. 418
6. Skosztujcie i zobaczcie jak dobry jest Pan Sied. S. 251
7. Przyjdźcie do mnie wszyscy Sied. S. 248
8. Oto święte Ciało Pana Sied. S. 239
9. Ojciec nam powierzył Słowo Sied. S. 233
10. Chwal Syjonie Zbawiciela Sied. S. 214
Powyższe śpiewy znajdują się w śpiewnikach: Exsultate Deo, śpiewnik mszalny, Kraków 2004, (Ex.) Śpiewnik Kościelny, Ks. Jan Siedlecki. Kraków 2001 (Sied.)

KRYTERIA OCENY JURY: emisja, dykcja, intonacja, interpretacja utworu, dobór repertuaru, polifoniczność wykonywanych utworów, aranżacja utworu, ogólny wyraz artystyczny. Organizatorzy

2005-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prymas Polski podczas uroczystości odpustowych ku czci św. Wojciecha: chcemy z nadzieją patrzeć w przyszłość

2024-04-28 13:12

[ TEMATY ]

abp Wojciech Polak

PAP/Paweł Jaskółka

„Przyzywając wstawiennictwa św. Wojciecha chcemy, w tych bardzo niespokojnych czasach, patrzeć z nadzieją w przyszłość - z nadzieją dla Polski, z nadzieją dla Europy, z nadzieją dla całego świata” - mówił Prymas Polski abp Wojciech Polak witając przybyłych na trwające w Gnieźnie uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha.

Nawiązując do hasła przewodniego tegorocznych obchodów „Służyć i dać życie - pielgrzymi nadziei”, abp Wojciech Polak wyraził przekonanie, że główny patron Polski może być i dla nas szczególnym przewodnikiem i orędownikiem.

CZYTAJ DALEJ

Bp Oder: Jan Paweł II powiedziałby dziś Polakom - "Trzymajcie się mocno Chrystusa!"

2024-04-27 20:22

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Ks. bp Sławomir Oder

Adam Bujak, Arturo Mari/Rok 2.Biały Kruk

- Jan Paweł II, gdyby żył i widział, co się dzieje dziś w Polsce, powiedziałby nam: "Trzymajcie się mocno Chrystusa!" - mówi w rozmowie z KAI bp Sławomir Oder, wcześniej postulator procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego Karola Wojtyły. Kapłan wyjaśnia, że współczesny Kościół i świat zawdzięcza papieżowi z Polski bardzo bogate dziedzictwo, którego centralnym elementem jest personalistyczne rozumienie tajemnicy człowieka, jego praw i niezbywalnej godności.

Marcin Przeciszewski, KAI: Mija 10-lat od kanonizacji Jana Pawła II. Jak z perspektywy tych lat patrzy Ksiądz Biskup na recepcję dziedzictwa św. Jana Pawła II? Co z tego dziedzictwa, z dzisiejszego punktu widzenia jest najważniejsze?

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: zaproszenie na uroczystość Królowej Polski

2024-04-29 12:48

[ TEMATY ]

Jasna Góra

uroczystość NMP Królowej Polski

Karol Porwich/Niedziela

Na Maryję jako tę, która jest doskonale wolną, bo doskonale kochającą, wolną od grzechu wskazuje o. Samuel Pacholski. Przeor Jasnej Góry zaprasza na uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski 3 maja. Podkreśla, że Jasna Góra jest miejscem, które rodzi nas do wiary, daje nadzieję, uczy miłości, a o tym świadczą ścieżki wydeptane przez miliony pielgrzymów. Zachęca, by pozwolić się wprowadzać Maryi w przestrzeń, w której uczymy się ufać Bogu i „wierzymy, że w oparciu o tę ufność nie ma dla nas śmiertelnych zagrożeń, śmiertelnych zagrożeń dla naszej wolności”.

- Żyjemy w czasach, kiedy nasza wspólnota narodowa jest bardzo podzielona. Myślę, że główny kryzys to kryzys wiary, który dotyka tych, którzy nominalnie są chrześcijanami, są katolikami. To ten kryzys generuje wszystkie inne wątpliwości. Trudno, by ci, którzy nie przeżywają wiary Kościoła, nie widząc naszego świadectwa, byli przekonani do naszych, modne słowo, „projektów”. To jest ciągle wołanie o rozwój wiary, o odrodzenie moralne osobiste i społeczne, bo bez tego nie będziemy wiarygodni i przekonujący - zauważa przeor. Jak wyjaśnia, jedną z głównych intencji zanoszonych do Maryi Królowej Polski będzie modlitwa o pokój, o dobre decyzje dla światowych przywódców i „byśmy zawsze potrafili budować relacje, w których jesteśmy gotowi na dialog, także z tymi, których nie rozumiemy”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję