W sobotę 12 sierpnia do muzycznego współzawodnictwa stanęli sygnaliści w ramach VII Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej. Muzycznych prezentacji sygnalistów można było słuchać od godziny 9, po południu laureaci spotkali się z publicznością na uroczystym wręczeniu nagród. Piknikowi od początku towarzyszą także leśni mistrzowie piły, którzy walczą w Śląskich Mistrzostwach Drwali. Ich widowiskowe konkurencje mają już swoją wierną publiczność, która podczas zawodów oklaskuje ich umiejętności.
Przez dwa dni o dobry nastrój dbali znani i lubiani śląscy wokaliści: Magdalena Pal, Damian Holecki, Beata Mańkowska i Jacek Silski oraz Bernadeta Kowalska i przyjaciele. W ich wykonaniu publiczność usłyszała przebojowe piosenki, idealne do wspólnej, letniej zabawy. Wśród gwiazd „Cietrzewiska” nie mogło zabraknąć gospodarza imprezy – Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Przygotowany na tę okazję program ludowo-narodowy jak zawsze zachwycił widzów.
Pomóż w rozwoju naszego portalu
Tegoroczna impreza tradycyjnie obfitowała w wydarzenia związane z promocją zdrowego trybu życia i spędzania wolnego czasu na łonie natury. Wystawy, konkursy i zabawy organizowane przez reprezentacje okolicznych nadleśnictw, przybliżały świat przyrody oraz kulturę i tradycje ludzi związanych z leśnym bogactwem. Obok prezentacji edukacyjnych można było zwiedzać wystawy trofeów Kół Łowieckich i Klubu Kolekcjonera. W niedzielny poranek uczestnicy „Cietrzewiska” spotkali się także na tradycyjnej Mszy Świętej Hubertowskiej w kościele pw. Świętej Trójcy w Koszęcinie, do której oprawę muzyczną przygotował Zespół Reprezentacyjny Sygnalistów Myśliwskich Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Katowicach.
Prawdziwego smaku leśno-łowieckiej imprezie dodawała kuchnia myśliwska i śląska. Piknikową atmosferę dopełniały stoiska z upominkami i twórczością rękodzielników. Organizatorem Pikniku jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz Gminą Koszęcin. Patronat honorowy objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. Impreza promująca leśno-łowieckie tradycje oraz edukację ekologiczną od lat cieszy się uznaniem zarówno środowiska leśnego, jak i publiczności.