Reklama

Niedziela Podlaska

Pomocna dłoń

21 kwietnia w Bielskim Domu Kultury odbyły się uroczyste obchody 30-lecia działalności Środowiskowego Domu Samopomocy. W wydarzeniu uczestniczyli licznie zgromadzeni goście, w tym przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, instytucji współpracujących, a także byli i obecni pracownicy oraz podopieczni placówki.

Niedziela podlaska 18/2026, str. VI

[ TEMATY ]

Bielsk Podlaski

Ks. Piotr Jarosiewicz

Jubileusz był nie tylko podsumowaniem, ale również wyrazem wdzięczności

Jubileusz był nie tylko podsumowaniem, ale również wyrazem wdzięczności

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Wśród zaproszonych gości obecni byli m.in. bp Piotr Sawczuk oraz dziekan ks. Tadeusz Syczewski. W gronie parlamentarzystów znaleźli się Dariusz Piątkowski oraz Jacek Bogucki. Swoją obecnością uroczystość uświetnili również przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej: wicewojewoda podlaski Paweł Krutul, kierownik Oddziału Nadzoru i Kontroli Pomocy Społecznej Ewa Bijak, starosta powiatu bielskiego Sławomir Snarski oraz burmistrz Bielska Podlaskiego Piotr Wawulski.

Oficjalnego otwarcia dokonała dyrektor Teresa Ostaszewska, witając przybyłych gości oraz przedstawiając historię Środowiskowego Domu Samopomocy, jego rozwój i znaczenie dla lokalnej społeczności.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W części artystycznej zaprezentowano m.in. taniec country w wykonaniu uczestników placówki, przygotowany w barwnych, tematycznych strojach. Dynamiczna choreografia i zaangażowanie wykonawców spotkały się z gromkimi brawami. Wystąpił także męski zespół taneczny, którego prezentacja została bardzo ciepło przyjęta przez publiczność. Duże zainteresowanie wzbudził występ Anety Wróblewskiej, która zaprezentowała wiersz Nasz Dom, wywołując wzruszenie wśród zgromadzonych.

Następnie dyrektor Teresa Ostaszewska wyraziła wdzięczność wobec przedstawicieli władz samorządowych za ich wsparcie i życzliwość wobec placówki. W ramach podziękowania wręczono im pamiątkowe obrazy przedstawiające Aniołów Stróżów.

Reklama

Podczas uroczystości zaprezentowano również film ukazujący codzienność Środowiskowego Domu Samopomocy – realizowane zajęcia, warsztaty oraz życie uczestników. W materiale znalazły się także wypowiedzi rodziców i podopiecznych, podkreślające znaczenie wsparcia oraz przyjaznej atmosfery panującej w placówce. Po projekcji filmu uhonorowano byłych, emerytowanych pracowników, dziękując im za wieloletnią pracę i zaangażowanie. Wręczono im kwiaty. Wyrazem wdzięczności były długie brawa od zgromadzonych.

Na zakończenie wręczono upominki obecnym i byłym pracownikom jako wyraz uznania za ich wkład w rozwój placówki. Następnie głos zabrali zaproszeni goście, którzy podkreślali rolę ośrodka w życiu lokalnej społeczności.

Biskup Piotr Sawczuk, podsumowując wydarzenie, odwołał się do postaci świętych Piotra i Pawła, wskazując, że w sposób szczególny troszczyli się oni o ubogich. Zaznaczył, że pojęcie „ubodzy” ma dziś bardzo szerokie znaczenie i odnosi się również do osób korzystających ze wsparcia takich placówek jak Środowiskowy Dom Samopomocy, a także do ich codziennego funkcjonowania. Podkreślił, że każdy człowiek wnosi coś do życia innych, a jednocześnie każdy ma obowiązek opieki, wsparcia i pomocy tym, którzy jej potrzebują. Wskazał również na odpowiedzialność za to, by pomagać im wzrastać, rozwijać się i doświadczać życzliwej obecności drugiego człowieka.

Jubileusz był nie tylko podsumowaniem 30. lat działalności placówki, ale również wyrazem wdzięczności wobec wszystkich osób, które współtworzyły jej historię i rozwój.

2026-04-28 22:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Uczą prawdziwych wartości

Niedziela podlaska 16/2024, str. VI

[ TEMATY ]

Bielsk Podlaski

Paweł Piotrowski

Na uroczystości obecny był bp Piotr Sawczuk

Na uroczystości obecny był bp Piotr Sawczuk

W rocznicę proklamowania niepodległego państwa Białoruskiej Republiki Ludowej, II Liceum Ogólnokształcące z Białoruskim Językiem Nauczania im. Bronisława Taraszkiewicza w Bielsku Podlaskim obchodziło jubileusz 80-lecia istnienia szkoły.

Obchody jubileuszu połączono z celebrowaniem Dnia Woli (Wolności) – świętem upamiętniającym powstanie 25 marca 1918 r. pierwszego w historii państwa białoruskiego. Obchodzony Dzień Wolności był okazją do przypomnienia historii szkoły, jej dokonań wspomnień, podziękowań i życzeń dalszego rozwoju.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski: Posyłam was, byście byli błogosławieństwem dla ludzi

2026-06-23 10:49

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Łukasz Głowacki

W czasie liturgii wręczono dekrety kapłanom rozpoczynającym posługę w nowych miejscach Archidiecezji Łódzkiej

W czasie liturgii wręczono dekrety kapłanom rozpoczynającym posługę w nowych miejscach Archidiecezji Łódzkiej

- Posyłam was dzisiaj w imieniu Jezusa. Posyłam was, byście mieli Jego logikę. Byście mieli logikę Ewangelii. Byście szukali wszędzie dobra. Tak jak Jezus. Dobra w drugim człowieku – mówił kard. Konrad Krajewski podczas Mszy św. posłania sprawowanej w archikatedrze łódzkiej. W czasie liturgii wręczono dekrety kapłanom rozpoczynającym posługę w nowych miejscach Archidiecezji Łódzkiej.

Eucharystii przewodniczył kard. Konrad Krajewski a wraz z nim modlili się biskupi pomocniczy: bp Piotr Kleszcz OFMConv. i bp Zbigniew Wołkowicz. W liturgii uczestniczyli także kapłani, którzy odebrali nominacje do nowych zadań duszpasterskich.
CZYTAJ DALEJ

Bp Marek Solarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej

2026-06-23 14:21

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Diecezja radomska

Nominacje otrzymali również nowi proboszczowie i wikariusze zmieniający parafie oraz tegoroczny neoprezbiter. Dekrety odebrali również księża wyznaczeni do urzędów diecezjalnych. Uroczystość odbyła się w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

Ks. Kałuziński Zdzisław, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Głowaczowie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję