Reklama

"Po życia drogach"

Niedziela częstochowska 30/2003

Wernisaż Danuty Króliszewskiej. Promocja tomiku poezji ks. Zbigniewa Bigaja

Wernisaż Danuty Króliszewskiej. Promocja tomiku poezji ks. Zbigniewa Bigaja

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Z dużym zainteresowaniem przyjmowany jest debiutancki tomik poezji Po życia drogach autorstwa kapłana naszej archidiecezji ks. Zbigniewa Bigaja, proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Janikach. Joanna Maria Sobolska, która czuwała nad doborem wierszy do tomiku tak mówi o tych utworach: "Jest to poezja, która wzrusza, budzi wspomnienia, odkrywa świat dawno zapomniany, każe przystanąć, zadumać się nad życiem, nad sobą, pozwala odnaleźć człowieka zagubionego w chaosie, który nas otacza".
Ks. Zbigniew tworzy od dawna. Liczne utwory "rodziły się" jeszcze w latach seminaryjnych i trafiały wtedy do szuflady. Tylko dzięki naleganiom znajomych możemy dzisiaj odkrywać ich piękno. Autor pisze w sposób bardzo osobisty, notując swoje spostrzeżenia, przeżycia, refleksje, wspomnienia. Wiersze często mają charakter bezpośredniej rozmowy. Jako kapłan dzieli się własnymi przeżyciami, pytaniami, poszukiwaniami, obserwacjami. Tematem jest Bóg, przemijanie, samotność, zmaganie się z kapłańską codziennością.
Poeta prezentował swój tomik w częstochowskim Ośrodku Promocji Kultury "Gaude Mater", a także podczas licznych spotkań z młodzieżą np. w Osjakowie, Krzepicach, Pankach. Także miłośnicy poezji w Będzinie mogli poznać poetę i jego najnowsze dzieło podczas wernisażu Danuty Króliszewskiej, ilustratorki tomiku, w tutejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej. Będzin to miasto bliskie ks. Zbigniewowi, bowiem tutaj uczęszczał do liceum ogólnokształcącego. Tak więc wieczór poetycki był okazją do spotkania z profesorami, koleżankami i kolegami z lat licealnych.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2003-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Co dalej w sprawie ks. Teodora?

2026-01-19 21:40

Materiał prasowy

Z informacji, które zostały udzielone naszej redakcji w związku z artykułem, który ukazał się w "Gazecie Wyborczej" odnośnie do ks. Teodora Sawielewicza, twórcy „Teobańkologii”, przypominamy, że Kuria Metropolitalna Wrocławska wydała oświadczenie, w którym poinformowano o powołaniu specjalnej komisji.

Jak przekazała Archidiecezja Wrocławska w komunikacie z 16 grudnia 2025 roku, decyzja o utworzeniu Komisji ds. zbadania funkcjonowania fundacji Teobańkologia została podjęta przez metropolitę wrocławskiego abp. Józefa Kupnego w związku z rozwojem działalności fundacji oraz szeroką skalą jej inicjatyw duszpasterskich i medialnych. Celem komisji jest zbadanie działalności fundacji, zapewnienie jej przejrzystości oraz pogłębienie współpracy pomiędzy fundacją a Kościołem.
CZYTAJ DALEJ

17-latek zmarły w 2011 roku może zostać błogosławionym! Poznaj historię nastolatka

2026-01-31 11:54

[ TEMATY ]

beatyfikacja

pixabay.com

Trwa proces beatyfikacyjny 17-letniego Szkota, Joe Wilsona, który zmarł nagle w 2011 roku. Prowadzony przez niego dziennik stał się inspiracją dla wielu ludzi na całym świecie.

„Zawsze będę blisko Boga, ponieważ On jest najważniejszy w moim życiu” - to cytat z pamiętnika Joe Wilsona, który prowadził od 14. roku życia. W listopadzie ubiegłego roku szkoccy biskupi formalnie zatwierdzili otwarcie jego procesu beatyfikacyjnego.
CZYTAJ DALEJ

Dotarły do punktów docelowych!

2026-01-31 21:38

fot. Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Ukraiński Kościół Greckokatolicki

172 agregaty prądotwórcze, 866 nagrzewnic oraz 6 ton żywności dzięki Caritas Archidiecezji Krakowskiej dotarło już do Kijowa. Decyzją kard. Grzegorza Rysia, niedzielna składka we wszystkich kościołach Archidiecezji Krakowskiej przeznaczona będzie na pomoc dla stolicy Ukrainy.

Zarówno TIR wiozący do Kijowa 162 agregaty prądotwórcze ora 846 nagrzewnic, jak i busy wiozące 6 ton żywności, 10 agregatów prądotwórczych oraz 20 nagrzewnic dotarły już do punktów docelowych i zostały rozładowane.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję