Dobry Bóg dotknął was swoją łaską, ale też przyszedł z obietnicą, że nigdy was nie zostawi, że będzie blisko i że zawsze możecie na Niego liczyć – powiedział bp Damian Bryl.
Małżonkowie obchodzący 25. i 50. rocznicę ślubu odnowili przyrzeczenia małżeńskie w obecności biskupa kaliskiego, który przewodniczył Mszy św. w intencji jubilatów w Narodowym Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w ramach Diecezjalnego Jubileuszu Rodzin. Jubilatów, a także pielgrzymów z Polski powitał ks. prał. Jacek Plota, kustosz kaliskiej bazyliki.
...szczególna wspólnota religijna ma swoją siedzibę przy kaliskim sanktuarium?
Narodowe sanktuarium św. Józefa w Kaliszu jest najważniejszym w Polsce ośrodkiem kultu św. Józefa – patrona rodzin, do którego rocznie przybywa nawet 200 tys. pielgrzymów z całej Polski. W sanktuarium znajduje się cudowny obraz Świętej Rodziny nieznanego autora, namalowany ok. 1673 r. Obraz został ukoronowany papieskimi koronami 15 maja 1796 r., a w 1985 r. miała miejsce jego rekoronacja. Do szczególnego rozwinięcia kultu św. Józefa Kaliskiego przyczyniły się trzy wydarzenia: cudowne wyzwolenie księży więźniów obozu w Dachau (29 kwietnia 1945 r.), utworzenie w Kaliszu Polskiego Studium Józefologicznego (24 września 1969 r.) oraz wizyta Jana Pawła II w kaliskim sanktuarium (4 czerwca 1997 r.). To tutaj papież zawierzył św. Józefowi wszystkie polskie rodziny oraz sprawę ochrony życia nienarodzonych. 25 marca 1992 r. św. Józef został patronem nowo utworzonej diecezji kaliskiej. Podczas comiesięcznego nabożeństwa w intencji rodzin i obrony życia poczętego biskup dokonuje zawierzenia św. Józefowi rodzin i dzieci nienarodzonych.
Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia –
sanktuarium w
Krakowie-Łagiewnikach
Nie miała wykształcenia. Nie miała znajomości. Co oczywiste, nie miała smartfona, zasięgów w mediach społecznościowych czy po prostu platformy, dzięki której przebiłaby się ze swoim przekazem. A jednak. To właśnie jej - Helenie Kowalskiej, prostej dziewczynie z ziemi łęczyckiej, późniejszej siostrze Faustynie, Jezus powierzył jedną z najważniejszych misji XX wieku. Misję Bożego Miłosierdzia.
Już 26 kwietnia odbędzie się wielkie wydarzenie artystyczno-modlitewne Symfonia Miłosierdzia. Z nowoczesnej sceny usytuowanej niedaleko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach popłynie na świat w 16 językach utwór, wykonywany przez około 200 artystów, w pełni złożony ze słów siostry Faustyny i sławiący Boże Miłosierdzie. Będzie to nie tylko modlitwa o Miłosierdzie, ale też wielkie wołanie o pokój, które za pośrednictwem telemostu jednocześnie będzie płynąć z sześciu kontynentów.
Papież Leon XIV oświadczył w niedzielę, że pojawiły się znaczące kroki naprzód w rokowaniach w sprawie zakończenia wojny w Strefie Gazy. Wezwał rządzących, by zaangażowali się w te działania, by doprowadzić do zawieszenia broni i uwolnienia zakładników.
Na zakończenie Mszy św. na placu Świętego Piotra papież powiedział przed modlitwą Anioł Pański:
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.