Narodowe sanktuarium św. Józefa w Kaliszu jest najważniejszym w Polsce ośrodkiem kultu św. Józefa – patrona rodzin, do którego rocznie przybywa nawet 200 tys. pielgrzymów z całej Polski. W sanktuarium znajduje się cudowny obraz Świętej Rodziny nieznanego autora, namalowany ok. 1673 r. Obraz został ukoronowany papieskimi koronami 15 maja 1796 r., a w 1985 r. miała miejsce jego rekoronacja.
Z okazji jubileuszu redakcja zorganizowała tzw. dzień otwarty
Swoją siedzibę ma w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kaliszu. Jest jedyną rozgłośnią w Polsce, która proponuje słuchaczom modlitwę w Godzinie Miłosierdzia z kaplicy przed Najświętszym Sakramentem.
Radio Rodzina powołał do istnienia biskup kaliski Stanisław Napierała. Pierwszy program został nadany 27 grudnia 1998 r. o godz. 17, w uroczystość Świętej Rodziny. Obecnie jest to ponad 9 godzin programu dziennie, na który składają się: modlitwa, katechezy, serwisy informacyjne, ciekawe audycje, a także muzyka. Radio ma swoją stronę internetową i radiową aplikację mobilną, która umożliwia słuchanie stacji w każdym zakątku świata. Jak podkreślił dyrektor rozgłośni – ks. Mateusz Puchała, radio to przede wszystkim zespół ludzi nazywany redakcją. – Obecnie w ścisłej redakcji mamy osiem osób. Do tego dochodzą ludzie, którzy współpracują z radiem na co dzień, jako realizatorzy czy spikerzy. Nie sposób nie zauważyć tych, którzy na naszej antenie prowadzą swoje autorskie audycje. W ciągu tygodnia przez redakcję przewija się ok. trzydziestu osób. Trzeba zauważyć również wolontariuszy – zaznaczył ks. Puchała.
Martin Schongauer, „Zwiastowanie”(XV w.)/fot. Graziako
Zapraszamy do włączenia się w nowennę w intencji dzieci zagrożonych aborcją. Do odmawiania przed Uroczystością Zwiastowania Pańskiego (16-24 marca) lub w dowolnym terminie.
W Rzymie zaplanowano liczne wydarzenia upamiętniające 20. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Kościół i Hospicjum św. Stanisława B.M. będzie miejscem uroczystości religijnych i koncertów pasyjnych. Główne obchody odbędą się 2 kwietnia o godz. 15.00 w Bazylice św. Piotra w Watykanie, gdzie zostanie celebrowana uroczysta Msza święta z okazji 20-tej rocznicy powrotu do Domu Ojca papieża Jana Pawła II pod przewodnictwem kard. Pietro Parolina, Sekretarza Stanu.
W najbliższym czasie w Wiecznym Mieście odbędzie się szereg uroczystości związanych z obchodami 20-stej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II, które Kościół i Hospicjum św. Stanisława B.M. w Rzymie będzie organizować lub współorganizować.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.