Reklama

Niedziela Legnicka

Z Jeleniej Góry do dalekiej Italii

Dziś zwracają się do niej s. Maryja Matka Boża Kalwaryjska. Zgodnie z przyjętym zwyczajem zakonnym każda siostra ma na imię Maryja z przydomkiem, który sobie wybiera.

2025-02-11 14:05

Niedziela legnicka 7/2025, str. IV

[ TEMATY ]

Jelenia Góra

Archiwum rodzinne

Dzień ślubów, Tuscania 7-8.10.2023 r.

Dzień ślubów, Tuscania 7-8.10.2023 r.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Należy do Rodziny Zakonnej Słowa Wcielonego, którego żeńska gałąź nosi nazwę Służebnice Pana i Dziewicy z Matará. To stosunkowo młode zgromadzenie założone w Argentynie 25 marca 1984 r. przez ks. Carlosa Miguela Buelę. Młode, ale prężnie rozwijające się.

Siostry wzięły swoją nazwę od krzyża z Matará wykonanego przez Indianina po nauczeniu się katechezy, którą głosili misjonarze w Santiago del Estero w Argentynie. Krzyż stał się znakiem rozpoznawczym sióstr, przypomina im, że nie chcą znać niczego więcej niż Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego (1 Kor 2,2). Siostry mają swoje domy na całym świecie. Ich życie to działalność apostolska i kontemplacyjna.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 7/2025 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

IV Dni Muzyki Papieskiej w Karkonoszach Zgoda – zgoda, a Pan Bóg wtedy rękę poda”

[ TEMATY ]

Jelenia Góra

koncert papieski

kościół garnizonowy

Przemysław Kaczałko

W kolejne dwie niedziele 17 i 24 października 2021 w jeleniogórskich kościołach odbyły się koncerty poświęcone umiłowaniom muzycznym Wielkiego Polaka Jana Pawła II.

Historia
CZYTAJ DALEJ

Spokojna noc Papieża Franciszka

2025-02-19 08:41

[ TEMATY ]

papież Franciszek

PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI

Szpital Gemelli

Szpital Gemelli

Ojciec Święty przebył noc spokojnie, rano zbudził się i zjadł śniadanie – poinformowało w środę ok. godz. 8 biuro prasowe Watykanu. Wczoraj wieczorem informowano, że Franciszek cierpi na obustronne zapalenie płuc. Papież pozostawał w dobrym nastroju i prosił o modlitwę.

Papież od 14 lutego przebywa w Klinice Gemelli, gdzie przechodzi kurację. Ostatni komunikat o stanie zdrowia Franciszka wskazywał, że badania laboratoryjne, RTG klatki piersiowej i stan kliniczny Ojca Świętego przedstawiają złożony obraz.
CZYTAJ DALEJ

Od 19 do 25 marca - V Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

2025-02-19 18:14

[ TEMATY ]

pro‑life

dzień świętości życia

V Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Adobe Stock

Już wkrótce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Już wkrótce Tydzień Modlitw o Ochronę Życia

Już po raz piąty tysiące katolików włączą się we wspólną modlitwę w intencjach pro-life. 19 marca, w uroczystość Świętego Józefa, rozpocznie się V Tydzień Modlitw o Ochronę Życia. Potrwa do 25 marca, gdy przypada Dzień Świętości Życia.

- Ostatni rok przyniósł w naszej ojczyźnie zmasowany atak na życie nienarodzonych oraz sumienia lekarzy i pracowników służby zdrowia: promowanie tzw. przesłanki psychiatrycznej, która staje się furtką do aborcji na żądanie, ograniczanie klauzuli sumienia dla pracowników medycznych, wprowadzanie tabletki „dzień po” dla nastolatków czy kary finansowe dla szpitali odmawiających aborcji - mówi Marcin Nowak, koordynator Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia i członek Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję