Reklama

Niedziela Małopolska

Wyjątkowa odsłona

Po raz 44. wyruszy z Wawelskiego Wzgórza na Jasną Gorę Piesza Pielgrzymka Krakowska Archidiecezji Krakowskiej.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Cykliczne wydarzenie, zrodzone z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie w sierpniu. Podobnie jak w latach minionych pielgrzymi będą się modlić w intencji Ojczyzny, Ojca Świętego oraz własnych, które także pragną zanieść przed tron Królowej Polski na Jasną Górę. Będą także dziękować za wszelkie dobro, jakie Kościół, w tym my, Polacy otrzymaliśmy od Ojca Świętego Jana Pawła II podczas trwania jego pontyfikatu.

Organizatorzy informują, że tematem przewodnim 44 PPK będą słowa: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła” – to hasło roku duszpasterskiego Kościoła 2023/2024. Wyjaśniają: „Słowa tematu pielgrzymki mają nam przypominać, że każdy z nas jest we wspólnocie Kościoła kimś ważnym i jednocześnie odpowiedzialnym. Od Boga otrzymaliśmy talenty, którymi możemy dzielić się z innymi, a przez to budować wspólnotę Kościoła, do czego każdy z nas jest zaproszony. To hasło wskazuje również, że Kościół to nasz wspólny dom, miejsce, w którym chcemy przebywać i w którym jest przestrzeń dla wszystkich – zarówno dla osób młodszych, starszych, duchownych i osób świeckich, rodzin…”

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

PPK to wydarzenie, w którym od lat uczestniczą osoby w różnym wieku, z różnych środowisk, ale wszystkich łączy wspólny cel; zdążają na Jasną Górę, przed obraz Matki Bożej Częstochowskiej, aby przed obliczem Maryi przedstawić troski, prośby, błagania, aby podziękować za wszelkie łaski wypraszane przez Królową Polski.

Nawiązując do tegorocznego hasła pielgrzymki, organizatorzy podkreślają: „Kościół to coś bardzo bliskiego, rzeczywistość, która jest częścią naszego życia, więc w naturalny sposób zaangażowanie w jego życie to nasze zadanie i zarazem odpowiedzialność. Powołanie do budowania wspólnoty Kościoła to zadanie każdego z nas, a pielgrzymka jest jego wyjątkową odsłoną…”

Wszystkie informacje dla pielgrzymów, w tym m.in. zasady udziału w PPK, miejsca i sposoby zapisywania, kontakt ze wspólnotami, zainteresowani znajdą na stronie: https://pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl/tag/44-piesza-pielgrzymka-krakowska /Oprac. MFS

2024-07-02 08:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Duchowe pielgrzymowanie na Jasną Górę

Piesza Pielgrzymka Krakowska to czas fizycznego i duchowego pielgrzymowania na Jasną Górę całej Archidiecezji Krakowskiej. Dlatego organizatorzy pielgrzymki zapraszają do udziału w duchowym pielgrzymowaniu wszystkich tych, którzy z różnego powodu nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce – chorych, rodziny i bliskich pielgrzymów.

W ramach duchowego pielgrzymowania, organizatorzy zapraszają przede wszystkim do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii: 6 sierpnia o godz. 7:00 podczas rozpoczęcia XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej oraz 11 sierpnia o godz. 19:00 na Jasnej Górze. Podczas samego tygodnia wędrówki, będzie również możliwość towarzyszenia pielgrzymom za pośrednictwem bieżących relacji z trasy.
CZYTAJ DALEJ

Jeżeli nie przyjmiemy królestwa Bożego jak dzieci, nie wejdziemy do niego

2025-02-12 13:08

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 13-16.

Sobota, 1 marca. Dzień powszedni albo wspomnienie Najświętszej Maryi Panny w sobotę
CZYTAJ DALEJ

„Na starość złagodniałem” – mówił o sobie śp. biskup Kazimierz Romaniuk

2025-03-01 17:19

[ TEMATY ]

Milena Kindziuk

Red

Takie już ze mnie dziwadło!” – powiedział mi kiedyś ksiądz biskup Kazimierz Romaniuk w jednym z wywiadów dla Tygodnika „Niedziela”. I wyjaśnił, dlaczego tak sądzi: „Bo nie lubię nigdzie wyjeżdżać. Musiałbym zabierać ze sobą kilka słowników, ze trzy gramatyki, tekst grecki, hebrajski..., a to mogłoby być męczące! Nigdy w życiu nie leżałem też na plaży, nie chodziłem po górach. Nawet w Zakopanem dawno nie byłem, co jeden z kolegów- księży skwitował krótko: ”. Miał poczucie humoru.

Wśród wielu spotkań ze śp. Księdzem Biskupem w jego domu przy ulicy Ratuszowej na warszawskiej Pradze szczególnie pamiętam to jedno, gdy przybyliśmy tam razem z ks. redaktorem Ireneuszem Skubisiem. To właśnie biskup Romaniuk do swojej nowoutworzonej diecezji warszawsko-praskiej jako katolickie pismo przyjął „Niedzielę” – wraz z jej edycją warszawską.
CZYTAJ DALEJ
Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję