Reklama

Niedziela Legnicka

Szli z intencją o trzeźwość

W sobotę, 26 sierpnia, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji trzeźwości. Tym razem trasa prowadziła z Tomisławia do Bolesławca.

2023-09-12 14:08

Niedziela legnicka 38/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Bolesławiec

Archiwum parafii

Rozważania prowadziły osoby dorosłe…

Rozważania prowadziły osoby dorosłe…

Sierpień, jak co roku, był miesiącem abstynencji. W tym czasie zachęcani byliśmy do trzeźwości i rezygnacji z alkoholu. W tym roku przyświecało nam słowo „wolność”. To dar i zadanie. Wiemy dobrze, że alkohol, podobnie jak inne nałogi, potrafi zniewolić człowieka, uzależnić go. Z tym wiążą się liczne ludzkie, rodzinne i społeczne dramaty. Dlatego wołanie o trzeźwość, o abstynencję jest tak ważne. W tym czasie podejmowane były różne inicjatywy trzeźwościowe. Jedną z nich była pielgrzymka, w czasie której odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Wspólne dzieło

Modlitwa ta to wspólne dzieło Apostolstwa Trzeźwości oraz dwóch parafii: Stygmatów św. Franciszka w Tomisławiu oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu.

Do udziału w nabożeństwie zaproszeni zostali wszyscy chętni. Nie tylko osoby zmagające się z nałogiem, czy doświadczające jego skutków, ale też wszyscy, dla których abstynencja i trzeźwość są ważne. W drogę wybrali się dorośli, młodzież i dzieci.

Uczestnicy

Reklama

Chętni z Bolesławca dojechali do Tomisławia autokarem. Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 15, w Godzinie Miłosierdzia, a przewodniczył mu proboszcz z Bolesławca ks. Józef Hupa. Przed wyjściem, niestety, lunął deszcz, ale nie przestraszył on pielgrzymów. Rozważania do poszczególnych stacji nawiązywały do sytuacji związanych z różnymi nałogami. Mówiły o cierpieniu, wyzwaniu, zmaganiu się z nimi zarówno uzależnionych, jak też ich bliskich. Poruszały one serca uczestników.

Nabożeństwo zakończyło się Mszą św., która odprawiona została w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu.

Po niej pielgrzymi zostali zaproszeni do parafialnej kawiarenki na spotkanie przy słodkościach i kawie. /Ksww

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Współpraca w obronie życia

Niedziela legnicka 15/2023, str. VI

[ TEMATY ]

okno życia

Bolesławiec

Ks. Waldemar Wesołowski/Niedziela

Bolesławieckie Okno Życia jest drugim w diecezji

Bolesławieckie Okno Życia jest drugim w diecezji

Uczestnicząc w otwarciu Okna Życia, uczestniczymy w Bożym planie zbawienia – powiedział bp Andrzej Siemieniewski, który poświęcił bolesławieckie Okno Życia.

Uroczystość miała miejsce podczas obchodów Dnia Świętości Życia. Okno mieści się w klasztorze sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa przy ul. Zgorzeleckiej. Miejsce nie jest przypadkowe. – Założycielka św. Maria de Mattias wiedziała doskonale, jaka jest wartość ludzkiego życia. Była obrończynią życia. Życie człowieka jest święte, jest darem Boga, to za ludzkie życie Jezus przelał krew. Zatem Okno Życia wpisuje się w charyzmat naszego zgromadzenia – powiedziała siostra prowincjalna Ewa Kleps.

CZYTAJ DALEJ

Nobel z medycyny 2023 za badania, które pozwoliły opracować szczepionki mRNA przeciw COVID-19

2023-10-02 12:01

[ TEMATY ]

nobel

Adobe.Stock

Nagroda Nobla z medycyny 2023 została przyznana Katalin Kariko oraz Drew Weissmanowi za odkrycia, które stały się podstawą opracowania skutecznych szczepionek mRNA przeciw koronawirusowi wywołującemu COVID-19.

Laureaci podzielą się po równo nagrodą w wysokości 11 mln koron szwedzkich (ok. 4,41 mln zł). (PAP)

CZYTAJ DALEJ

Pamięć dla przyszłych pokoleń

2023-10-02 15:06

Renata Czerwińska

Uchwałą sejmu 2 października obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję