Reklama

Niedziela plus

Siedlce

Wstań i chodź

Miejcie w sobie tę siłę, odwagę i pewność, że tylko z Jezusem możecie podjąć dynamikę życia – powiedział do młodzieży bp Grzegorz Suchodolski na rozpoczęcie Jerycha Młodych.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Diecezjalny zjazd młodzieży został zorganizowany w dniach 9-11 czerwca w sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie pod hasłem „Get Up & Go – „Wstań i chodź”.

Biskup pomocniczy Grzegorz Suchodolski wskazał w homilii, że Pratulin to miejsce, gdzie Błogosławieni Męczennicy potwierdzili swym życiem i krwią przynależność do Chrystusa i Jego Kościoła. Zachęcał młodych, aby uczyli się tej postawy, która została nakreślona w odczytanym słowie Bożym i w postawie Matki Najświętszej.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W nawiązaniu do haseł: Jerycha Młodych – Get Up & Go oraz najbliższych Światowych Dni Młodzieży – „Maryja wstała i poszła z pośpiechem” (Łk 1, 39) bp Suchodolski wskazał, że dziś człowiekowi nie jest łatwo „wstać”. – Nauczyliśmy się „leżeć”, przyjmować pozycję bardziej horyzontalną niż wertykalną (...). Nie jest łatwo się od tego oderwać, wstać na równe nogi i pójść tam, dokąd Pan Bóg chce, abyśmy poszli – podkreślił hierarcha.

W programie tegorocznego Jerycha Młodych był czas na modlitwę i refleksję (Msze św., adoracje, uwielbienie, Drogę Krzyżową, konferencje), pracę w grupach, czternaścioro warsztatów tematycznych, koncert zespołu Luxtorpeda, dyskotekę oraz nocną strefę chillout.

Mat. za eKai

2023-06-20 14:23

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odkryte na nowo

Niedziela Plus 9/2024, str. VII

[ TEMATY ]

Siedlce

imagewell10/pl.fotolia.com

Zdigitalizowane zasoby archiwalne są już dostępne on-line.

Archiwum Diecezjalne posiada, jako spuściznę archiwalną, akta wytworzone w Konsystorzu Janowskim dot. rzymskokatolickiej diecezji łuckiej za okres od drugiej połowy XV wieku do rozbiorów Polski (1795 r.). Diecezja ta od XVIII wieku była w historiografii nazywana diecezją łucką i brzeską. Na polecenie bp. Adama Naruszewicza, ostatniego biskupa łuckiego (1790-96) w przedrozbiorowej Polsce, źródła archiwalne wytworzone w Konsystorzu Janowskim zostały zebrane, uporządkowane i oprawione w księgi aktowe. Cały zbiór to ok. 140 woluminów rękopisów.
CZYTAJ DALEJ

Nawrocki: ponad 80 lat od zakończenia II wojny światowej niemiecki dług reparacyjny nie został Polsce spłacony

2026-01-15 21:42

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

PAP/Radek Pietruszka

Ponad 80 lat od zakończenia II wojny światowej niemiecki dług reparacyjny nie został Polsce spłacony - mówił w czwartek prezydent Karol Nawrocki. Dodał, że odpowiedzialność nie ulega przedawnieniu. Wyciągam rękę do współpracy, licząc na odwzajemnienie tego podejścia - oświadczył.

Prezydent podczas noworocznego spotkania z Korpusem Dyplomatycznym nawiązał kwestii reparacji wojennych. Wyraził nadzieję, że „uda się znaleźć rozwiązanie dla niezamkniętych spraw dotyczących przeszłości”.
CZYTAJ DALEJ

Był rekordowy

2026-01-16 22:32

Maria Fortuna- Sudor

Ponad 2,2 mln osób odwiedziło w 2025 roku Muzeum Narodowe w Krakowie!

Podczas konferencji prasowej w poniedziałek 12 stycznia w Pawilonie Józefa Czapskiego z dziennikarzami spotkali się: prof. Andrzej Szczerski – dyr. MNK, Tomasz Ostrowski, zastępca dyrektora MNK do spraw strategii i komunikacji oraz Wiesław Sawa - zastępca dyrektora MNK ds. zarządzania.- Ubiegły rok był pod wieloma względami rekordowy i znakomity dla naszej instytucji – poinformował prof. Andrzej Szczerski. I dodał: - Cieszymy się, że zmienia się postrzeganie muzeów w naszym kraju, a nasza placówka jest częścią tego procesu. Zajmują coraz więcej miejsca jako instytucje, które kształtują współczesną Polskę i z instytucji bardzo elitarnych stały się instytucjami, które są fundamentem kultury narodowej. Dyrektor poinformował, że sukcesem frekwencyjnym były wystawy: „Chełmoński", „Czwórka - o konserwacji i badaniach obrazu Józefa Chełmońskiego" i „Boznańska".
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję