Reklama

Niedziela Legnicka

Radośnie, kolorowo i kolędowo

W kilkunastu miejscowościach diecezji przeszły Orszaki Trzech Króli.

2023-01-17 10:03

Niedziela legnicka 4/2023, str. IV

[ TEMATY ]

Orszak Trzech Króli

Roman Tomczak

Polkowice. Mędrcy przyszli pokłonić się Dzieciątku

Polkowice. Mędrcy przyszli pokłonić się Dzieciątku

W Lubinie odbył się największy i najliczniejszy orszak, wzięło w nim udział blisko 3 tys. osób. Głównym organizatorem tego wydarzenia są księża salezjanie, jednak włączają się także władze samorządowe. Już po raz 10. trzy orszaki: europejski, afrykański i azjatycki spotkały się w Rynku, aby dotrzeć wspólnie do hali Regionalnego Centrum Sportowego, gdzie odbył się pokłon Trzech Króli. Dary złożyli nie tylko królowie, ale też dzieci i samorządowcy.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 4/2023 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Orszak Trzech Króli przypomni o dramacie chrześcijan w Syrii

[ TEMATY ]

Warszawa

orszak

Orszak Trzech Króli

Paweł Kula

W 515 miejscowościach w Polsce i 21 na świecie, w tym 5 w Rwandzie pod hasłem „Pokój i dobro” 6 stycznia po raz dzięwiąty przejdzie Orszak Trzech Króli. Choć to radosne, rodzinne wydarzenia, nie zabraknie podczas niego przypomnienia dramatu prześladowanych chrześcijan w Syrii - zapowiadają organizatorzy .

Tegoroczny centralny Orszak Trzech Króli w stolicy nie rozpocznie się tradycyjnie od kolędy od „Mędrcy świata, monarchowie”, a od odśpiewania kolędy „Jezus Malusieńki”, której zmieniony tekst nawiązuje do sytuacji uchodźców z ogarniętej wojną Syrii. Kolędę wykona na Placu Zamkowym Wioletta Brzezińska. – Przypomnimy dramat mieszkańców Aleppo i wezwiemy do pomocy potrzebującym – poinformowała Jolanta Skwarek, rzeczniczka prasowa Orszaku Trzech Króli. W ten sposób Fundacja „Orszak Trzech Króli” pragnie zachęcić do włączenia się w akcję „Rodzina Rodzinie”, organizowaną przez Caritas Polska, dzięki której można objąć wsparciem rodziny syryjskie z terenów ogarniętych wojną. – Dziękujemy bardzo kard. Kazimierzowi Nyczowi za to, że Kolęda Polskich i Syryjskich Rodzin, którą podczas świąt Bożego Narodzenia została wykonana w kilkudziesięciu parafiach w Polsce, rozpocznie Orszak Trzech Króli - mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska i zachęca do zaangażowania się w projekt „Rodzina Rodzinie”.

CZYTAJ DALEJ

Prasa włoska: Nuncjusz Pennacchio – dyplomata, misjonarz, „globtroter wiary”

2023-01-26 16:53

[ TEMATY ]

abp Salvatore Pennacchio

Nuncjusz Apostolski

Family News Service

Family News Service/CC by EpiskopatNews

Abp Salvatore Pennacchio

Abp Salvatore Pennacchio

Jedenaście misji dyplomatycznych na pięciu kontynentach, powierzanych przez trzech papieży. Dyplomata, misjonarz, gotowy iść za Chrystusem na krańce świata – prawdziwy „globtroter wiary” – abp Salvatore Pennacchio dotychczasowy Nuncjusz Apostolski w Polsce, który został rektorem Papieskiej Akademii Kościelnej w Rzymie. Tak pisze o nim Angelo Scelzo w dzienniku Mattino di Napoli.

Abp Salvatore Pennacchio po 44 latach życia w drodze wraca do Wiecznego Miasta, aby dzielić się swoim doświadczeniem z księżmi przygotowującymi się do posługi w dyplomacji watykańskiej.

CZYTAJ DALEJ

Ukraina: Caritas-Spes wspiera psychologicznie dzieci uchodźców w parafii św. Jana Pawła II we Lwowie

2023-01-26 19:07

[ TEMATY ]

Caritas

Lwów

Caritas

Caritas-Spes od 1 października ub.r. prowadzi międzynarodowy projekt AVSI, ukierunkowany na psychologiczną pomoc dzieciom. Zajęcia w Domu św. Jana Pawła II we Lwowie prowadzi psycholog Bogdana Kuczwara. Program obejmuje zajęcia psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci oraz konsultacje dla rodziców. Malcy podzieleni są na grupy wiekowe (0-6 lat, 7-12, i 13-18). W czasie pracy z nimi stosowane są aktywizujące metody nauczania. W projekcie wzięło udział łącznie 68 dzieci.

Parafia św. Jana Pawła II we Lwowie do 24 lutego 2022 żyła swoim zwyczajnym życiem, ale już od pierwszych dni wojny zaczęła przyjmować uchodźców, zwłaszcza kobiety z dziećmi. To właśnie najmłodsi najbardziej odczuwają na sobie skutki wojny. Nie rozumieją, dlaczego znajdują się daleko od swoich domów, dlaczego musieli pozostawić ulubione zabawki i rozstali się z przyjaciółmi. Potrzebują oni nie tylko opieki ze strony rodziców, ale również pomocy zawodowych specjalistów, w tym także psychologów.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję