Reklama

Niedziela Legnicka

Zadomowieni w Sercu Maryi

17 września z diecezji legnickiej trzema autokarami wyruszyła 8. Diecezjalna Pielgrzymka Rodziny Szensztackiej do sanktuarium Matki Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie. Tam pielgrzymi wypraszali potrzebne łaski na trudne czasy.

2022-09-21 08:04

Niedziela legnicka 39/2022, str. V

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Alicja Kotwica

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Do Winowa pielgrzymi przybyli już po raz 8.

Po przyjeździe na miejsce pierwsze kroki skierowaliśmy do sanktuarium Wieczernika, gdzie wspólnie z o. Romualdem Kszukiem powitaliśmy Matkę Bożą. Miejsce to, noszące nazwę Wieczernika, spełnia obecnie funkcje Centrum Szensztackiego w diecezji opolskiej i jest wierną kopią małej kapliczki z Schoenstatt koło Koblenz w Niemczech. W sanktuarium znajduje się ołtarz z obrazem Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej.

Następnie w czasie konferencji, wygłoszonej przez s. M. Damianę pt. Spojrzenie na obecne czasy w świetle Bożej Opatrzności, zastanawialiśmy się nad tym, co niesie życie, kiedy próbujemy dać Bogu naszą odpowiedź. Razem ze wszystkimi parafiami, w których rozwija się Apostolat Pielgrzymującej Matki Bożej z Szensztatu, pragniemy podać Maryi koronę.

Po wspólnym posiłku pielgrzymi udali się na projekcję filmu pt. Postać siostry M. Emilii. Następnie Eucharystię sprawował proboszcz parafii Ducha Świętego ks. Eugeniusz Ploch wraz z przybyłymi o. Romualdem Kszukiem i ks. Karolem Diduszko z parafii Piotra i Pawła w Nowogrodźcu.

Czas świadectw

W czasie poświęconym na dzielenie się świadectwami, głos zabrało kilka osób. Pani Monika dziękowała za porzucenie przez męża Krzysztofa pracy za granicą oraz za nawrócenie, którego doświadczył jej mąż po rekolekcjach w Świdrze. Wspólnie dziękowali za cud przemiany ich serc oraz trzecie dziecko – małą Joasię.

Pani Krystyna podzieliła się tym, jak za sprawą wspólnej modlitwy, Bóg uzdrowił członka ich rodziny.

Pani Janina mówiła o prowadzeniu swojej rodziny przez Bożą Opatrzność, o chorobie córki i o jej uzdrowieniu, o śmierci wnuka podczas wypadku, w którym on, jako jedyny z poszkodowanych, otrzymał przed śmiercią sakrament namaszczenia chorych.

Pani Ewa wspominała o nawróceniu syna i przyszłej synowej, co skutkowało zaniechaniem wspólnego mieszkania młodych przed ślubem, o ich wspólnej drodze przygotowania do zawarcia sakramentu małżeństwa.

Reklama

Natomiast pani Joanna dziękowała za łaski, których doświadczyła podczas pielgrzymki do prasanktuarium w Szensztacie, za odkrycie wielkiej miłości Boga Ojca w jej życiu.

Przed obrazem Maryi

Na zakończenie Mszy św. procesyjnie udaliśmy się do sanktuarium Wieczernika, gdzie pani Teresa z Miłkowa w specjalnej modlitwie zawarła Przymierze Miłości z Matką Bożą. Było to dla niej wyjątkowe przeżycie. Uroczystości zakończyliśmy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Wszyscy pielgrzymi podkreślali, że był to błogosławiony czas spotkania z Matką Bożą, odczucia Jej obecności i łaski zadomowienia w Jej sercu. Wróciliśmy radośni do swoich domów i zadań, by z nową siłą przezwyciężać trudy dnia codziennego.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mały jubileusz Ruchu Szensztackiego

Niedziela legnicka 16/2018, str. I-II

[ TEMATY ]

ruch szensztacki

Ks. Waldemar Wesołowski

Uroczystościom jubileuszowym przewodniczyl bp Marek Mendyk

Uroczystościom jubileuszowym przewodniczyl bp Marek Mendyk

W Raciborowicach zainaugurowano obchody 10. rocznicy istnienia Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej w diecezji legnickiej. Działa u nas 85 kręgów, skupiających blisko 850 rodzin

Maryja nie tylko czeka na swoje dzieci, ale sama pragnie wśród nich zamieszkać, dlatego członkowie ruchu zapraszają Maryję do swoich domów. Wizerunek Maryi w małej kapliczce nawiedza domy, by uczynić je miejscami obecności Boga, sanktuariami życia oraz Kościołami domowymi – mówił 6 kwietnia bp Marek Mendyk podczas jubileuszowej Eucharystii.

CZYTAJ DALEJ

338 kandydatów rozpoczęło w tym roku formację do kapłaństwa

2022-10-05 14:02

[ TEMATY ]

klerycy

WSD w Częstochowie

W tym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło w Polsce 338 kandydatów, 236 w seminariach diecezjalnych a 102 w zakonnych i misyjnych. Najwięcej kandydatów przyjęto do seminarium w Tarnowie oraz do Ogólnopolskiego Seminarium dla Starszych Kandydatów do Święceń (tzw. 35 +) z siedzibą w Łodzi, a największą popularnością wśród kandydatów do zakonów cieszą się dominikanie. Tegoroczne statystyki powołań zebrane z 72 ośrodków w całej Polsce przekazał KAI ks. dr Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Konferencji Rektorów Wyższych Seminariów Duchownych. W ubiegłym roku formację do kapłaństwa rozpoczęło 356 kandydatów, mamy zatem do czynienia z ok. 9 procentowym spadkiem ogólnej ich liczby.

Powołania w diecezjach

CZYTAJ DALEJ

#NiezbędnikRóżańcowy: „Święta Maryjo, Matko Boża”

2022-10-05 20:00

[ TEMATY ]

różaniec

październik

#NiezbędnikRóżańcowy

Archiwum

Dzisiejsze wezwania Pozdrowienia anielskiego przybliżają nam jeszcze inną maryjną modlitwę, a dokładnie Litanię loretańską. Po wezwaniach do Trójcy Przenajświętszej następują tam wezwania maryjne, do których wprowadzają nas rozważane dzisiaj: Święta Maryjo i Święta Boża Rodzicielko. Rodzi się zatem pytanie: czy o świętości Maryi świadczy jedynie tajemnica wybrania Jej przez Boga? Czy może Maryja osiągała świętość wypełniając Boże plany? Na czym polega świętość Maryi?

Teologowie wskazują, że świętość Maryi polegała nie tylko na pełni łaski, którą została obdarzona ze względu na przyszłe, tak dostojne macierzyństwo ale nade wszystko o Jej świętości świadczy doskonała, bezwzględna współpraca z tą łaską we wszelkich zmiennych okolicznościach jej długiego życia. Świętość Maryi to przede wszystkim chętna gotowość i zgoda na wszelką w stosunku do Niej Wolę Bożą. Maryja – co zresztą bardzo wyraźnie widać już w scenie zwiastowania - godziła się z góry na przyjęcie Bożej woli ale też na wszelkie wyrzeczenia podejmowane na rzecz umiłowanego Dziecka. Jej udziałem stała się zgoda na ubóstwo, na trwogę o jego bezpieczeństwo, na smutek rozłąki, na Jego krzyż i mękę, na cierpliwą niezmordowaną służbę Kościołowi już po chwalebnym odejściu Chrystusa. Jej pokorne „fiat” wypowiedziane przy zwiastowaniu rodziło później kolejne „tak” wypowiadane wobec Boga, stąd Jej posłuszeństwo Bogu świadczy o Jej świętości.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję