Reklama

Niedziela plus

Poznań

Za życiem

„Jestem, żyję, kocham!” – to hasło Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który odbył się 12 czerwca. W wydarzeniu wziął udział abp Stanisław Gądecki, metropolita poznański.

Niedziela Plus 25/2022, str. XI

[ TEMATY ]

Poznań

K. Superczyński/ marszdlazycia.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Hasło marszu akcentuje znaczenie każdego ludzkiego życia. – „Jestem” wypowiadamy w imieniu nienarodzonych dzieci, które nie mają szansy same się obronić, i to od nas, od naszej wiedzy zależy ich istnienie. Słowo „żyję” ma przypominać, że warto i należy dbać o swoje zdrowie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne, z kolei w słowie „kocham” ukryte jest tak naprawdę przykazanie miłości siebie i bliźniego – podkreśla Julianna Pawlak, rzecznik prasowa Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, koordynator wydarzenia.

Marsz poprzedził festyn rodzinny. Przygotowano wiele atrakcji. Były konkursy, gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych oraz koncert zespołu Bless Band. Później marsz ul. Solną i Garbarami przeszedł w stronę katedry, gdzie jego uczestnicy mieli możliwość udziału we Mszy św.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wydarzeniu towarzyszyła 9. edycja akcji „Pieluszka dla Maluszka”.

Archidiecezjalny Marsz dla Życia został zorganizowany po 2-letniej przerwie spowodowanej pandemią Covid-19.

2022-06-14 11:18

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Poznań: ponad 900 paczek ze świątecznymi potrawami wydała Caritas

[ TEMATY ]

Caritas

Poznań

caritaspoznan.pl

Ponad 900 paczek z tradycyjnymi wielkanocnymi potrawami wydali dziś wolontariusze Caritas, harcerze i siostry elżbietanki osobom ubogim, potrzebującym i bezdomnym, które przyszły do jadłodajni Caritas przy ul. Łąkowej w Poznaniu. Z uwagi na trwającą pandemię potrzebujący, podobnie jak w ubiegłym roku, nie mogli zasiąść do wspólnego stołu w Niedzielę Zmartwychwstania.

„Pan Jezus, zwyciężając śmierć, pokazał nam, że należy cenić życie. Zmartwychwstania doświadczamy także tu, na ulicy. Nie jesteśmy sami. Jest z nami Pan” – mówił bp Szymon Stułkowski do osób stojących przed jadłodajnią prowadzoną przez siostry elżbietanki.
CZYTAJ DALEJ

Patron trudnych czasów

Niedziela Ogólnopolska 23/2024, str. 22

[ TEMATY ]

bł. Michał Kozal

wikipedia.org

Bł. Michał Kozal

Bł. Michał Kozal

Swoim życiem zaświadczył o tym, jak miłować nieprzyjaciół i jak nie ulec w godzinie próby.

W jednym z kazań Michał Kozal wypowiedział słowa, które zdefiniowały jego drogę życiową: „Prawdziwą wielkość człowieka mierzy się miarą jego zjednoczenia z Bogiem, mierzy się jego umiejętnością i gorliwością wykonywania planów Bożych”. Od najmłodszych lat swoim życiem zaświadczał, że jest otwarty na poddanie się woli Boga – już w gimnazjum rozeznał głos powołania, za którym poszedł w 1914 r., wstępując do Seminarium Duchownego w Poznaniu. Święcenia kapłańskie przyjął w Gnieźnie w 1918 r. Gorliwego i błyskotliwego kapłana przełożeni w 1927 r. mianowali ojcem duchownym w gnieźnieńskim seminarium; wkrótce został rektorem tej uczelni.
CZYTAJ DALEJ

Jerozolima: mieszkańcy ubolewają z powodu przemocy

2025-06-14 18:03

Monika Książek

Opat benedyktynów w Jerozolimie, o. Nikodemus Schnabel, jest zaniepokojony sytuacją, jaką pogłębił izraelski atak na Iran. „W tej chwili widzę tylko region, który coraz częściej mówi językiem przemocy” - powiedział urodzony w Niemczech duchowny katolicki w rozmowie z portalem internetowym „domradio.de” 13 czerwca w Kolonii. Podkreślił, że ludzie w Izraelu są spanikowani i zmartwieni, cały kraj cierpi. „Ten kraj potrzebuje pojednania, pokoju, dyplomacji i przyszłości dla wszystkich ludzi”.

Izrael zaatakował w nocy z czwartku na piątek dziesiątki celów w Iranie, w tym obiekty nuklearne. Zginęło kilku wysoko postawionych wojskowych. Iran wysłał w piątek rano w stronę Izraela co najmniej 100 dronów, z których wszystkie, według doniesień medialnych, zostały przechwycone. Wzajemne ataki trwają.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję