Reklama

Niedziela Legnicka

Bolesławiec

Majówka z tańcem i śpiewem

Miejscem tegorocznych wojewódzkich obchodów Święta Konstytucji 3 maja był Bolesławiec.

2022-05-11 09:07

Niedziela legnicka 20/2022, str. III

[ TEMATY ]

taniec

śpiew

obchody

Bolesławiec

Ks. Waldemar Wesołowski

Polonez został zaprezentowany w nowoczesnej aranżacji

Polonez został zaprezentowany w nowoczesnej aranżacji

Świętowanie rozpoczęło się w niedzielę od Pikniku Europejskiego, podczas którego odbyły się występy muzyczne i wokalne, można też było spróbować kuchni ukraińskiej.

Pełna treść tego i pozostałych artykułów z NIEDZIELI 20/2022 w wersji drukowanej tygodnika lub w e-wydaniu .

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pod patronem - św. Łukaszem

[ TEMATY ]

szpital

patron

św. Łukasz

Bolesławiec

ks. Piotr Nowosielski

Dnia 7 kwietnia 2022 r., podczas obchodów Światowego Dnia Zdrowia, w Bolesławcu odbyła się uroczystość nadania dotychczasowemu szpitalowi powiatowemu, nazwy i patronatu Św. Łukasza.

Szpital miejski

CZYTAJ DALEJ

#TrzymajSięMaryi: Opiekunka Boga. A jak Bogu jest pod twoją opieką?

2022-05-22 21:00

[ TEMATY ]

Maryja

Rozważania majowe

#TrzymajSięMaryi

Ks. Michał Lubowicki

Adobe.Stock

Postójmy z Maryją przy garnkach, popatrzmy, jak rozwiesza pranie, zmywa podłogę – w domu, do którego Jezus wrócił z Nią i Józefem, „i był im poddany”. Niech ten obraz się w nas „rozrośnie” i wyda owoce.

Potem poszedł z nimi i wrócił do Nazaretu; i był im poddany. A Matka Jego chowała wiernie wszystkie te sprawy w swym sercu. Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi. Łk 2,51-52

CZYTAJ DALEJ

Męczennicy z Pariacoto we Wrocławiu

2022-05-22 17:30

Magdalena Lewandowska

Relikwie zostały uroczyście przyjęte przez proboszcza ks. Witolda Hylę.

Relikwie zostały uroczyście przyjęte przez proboszcza ks. Witolda Hylę.

Relikwie pierwszych polskich misjonarzy męczenników trafiły do parafii NMP Królowej Polski we Wrocławiu-Klecinie.

Uroczystego wprowadzenia relikwii bł. o. Michała Tomaszka i bł. o. Zbigniewa Strzałkowskiego dokonał franciszkanin o. Bronisław Staworowski. Na ręce proboszcza ks. Witolda Hyli przekazane zostały relikwie 1 stopnia „ex ossibus” (kawałki kości) zamordowanych w Peru kapłanów. – To są pierwsi polscy misjonarze męczennicy. Zginęli w Peru z rąk terrorystów komunistycznych 9 sierpnia 1991 roku, a zostali wyniesieni na ołtarze 5 grudnia 2015 roku – przybliżał sylwetki franciszkanów brat Jan Hruszowiec, promotor kultu męczenników z Pariacoto.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Przejdź teraz
REKLAMA: Artykuł wyświetli się za 15 sekund

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję