Reklama

Niedziela Legnicka

Chwalić Boga śpiewając

W parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Rokitkach z wielkanocnym koncertem uwielbienia wystąpił zespół Exodus 15.

2022-05-02 11:15

Niedziela legnicka 19/2022, str. VI

[ TEMATY ]

muzyka chrześcijańska

Archiwum parafii

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Śpiew i muzyka – to także radość spotkania

Chcieliśmy w ten sposób zakończyć oktawę Zmartwychwstania Pańskiego i uczcić niedzielę Miłosierdzia Bożego. Chcemy też podziękować, uwielbiając Boga, za wszystkie łaski, jakimi obdarzył naszą parafię, ale też, w tym trudnym momencie dziejowym chcemy przypomnieć, że trzeba mieć ufność w Panu Bogu – powiedział proboszcz ks. Tomasz Kwiecień.

Trudne czasy

To muzyczne spotkanie w małej parafii było także wyrazem podziękowania dla wszystkich, którzy identyfikują się z parafią i troszczą się o nią. Jak podkreśla ks. Tomasz, za nami trudny czas pandemii. Ograniczenia, które obowiązywały, odbiły się także na stronie ekonomicznej parafii. Jednak, mimo trudności, udało się wiele dokonać. To dzięki zaangażowaniu i ofiarności wiernych udało się m.in. podjąć częściowej wymiany dachu na kościele parafialnym. – Ten koncert jest także okazją do integracji naszego środowiska i zachęcenia wiernych do powrotu do kościoła – zaznacza

Reklama

ks. proboszcz.

Nowa tradycja

– To, co właśnie wyróżnia ten zespół spośród innych to fakt, że swoim śpiewem modli się, wielbi Boga, dlatego chcemy to zrobić razem z nimi. Chcemy pokazać, że Boga można wielbić na wiele sposobów. Chcemy też zwrócić uwagę ludzi na prawdę o tym, że człowiek jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, o czym współczesny świat, człowiek, często zapomina – podkreśla ks. Tomasz.

Koncerty muzyczne i inne wydarzenia to elementy rodzącej się powoli tradycji. – Nasze najważniejsze święta będziemy chcieli uczcić koncertem. Na początku tego roku odbył się już koncert kolęd z udziałem artystów wrocławskich. Planujemy kolejne wydarzenia związane z naszym odpustem parafialnym, ale szczegółów na razie nie będziemy zdradzać – informuje ks. Tomasz.

Z pomocą parafian

Reklama

Warto też podkreślić, że dobrym duchem tego wydarzenia był przewodniczący Rady Parafialnej Andrzej Kupczyk, miejscowy przedsiębiorca, zaangażowany w działania charytatywne. – Działania duszpasterskie mogą się dokonywać na różne sposoby. Jednym z nich jest z pewnością muzyka. Dlatego planujemy kolejne wydarzenia – dodaje.

Kilka słów o zespole

Na zakończenie koncertu słuchacze mogli nabyć płyty zespołu, a tych zostało wydanych już kilka. Był też czas na rozmowy i integrację.

Exodus 15 to grupa przyjaciół, których połączyła miłość do muzyki i chęć służenia Bogu i ludziom. Jest on częścią Fundacji Proem – chrześcijańskiej misji, działającej w Polsce od ponad 25 lat, której celem jest dotarcie z ewangelią do każdego człowieka. Zespół gra inspirującą ludzi muzykę uwielbienia dla Boga oraz tworzy nowoczesną muzykę dla dzieci i rodzin.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak zrobić prezent Żonie? Heres w nowym utworze "Więcej Miłości"!

Jak zrobić nietypowy prezent dla żony? Kwiaty, czekoladki, a może biżuteria? Nie.. Chrześcijański raper Heres z grupy Wyrwani Z Niewoli, napisał dla swojej Żony list miłosny w formie piosenki i klipu ze wspomnień z podróży poślubnej. Zobaczcie sami!

Jak pisze Heres w opisie klipu: Z dedykacją kochanej Żonie Marlence i wszystkim małżeństwom, by Dobry Bóg wlewał w Nasze serca jeszcze WIĘCEJ MIŁOŚCI.

CZYTAJ DALEJ

W Licheniu pod hasłem „Przyszłość ludzkości idzie poprzez rodzinę!” odbyła się XII Stanowa Konwencja Rycerzy Kolumba w Polsce

2022-05-21 12:49

Amelia Siuda-Koszela / Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Konwencja Stanowa to coroczny ogólnopolski zjazd, podczas którego Rycerze Kolumba z całego kraju wybierają swoje władze, przyznają nagrody Rycerzom, którzy zrealizowali wyróżniające się inicjatywy i podejmują ważne decyzje dotyczące nadchodzącej działalności Zakonu w Polsce. Tegoroczne spotkanie ma wyjątkowy charakter, ponieważ Rycerze mają okazję spotkać się na Konwencji osobiście pierwszy raz od 2019 roku; dwie ostatnie Konwencje z powodu pandemii odbyły się w formie zdalnej.

Obchody tegorocznej Konwencji zainaugurowała uroczysta msza święta w licheńskiej bazylice. Liturgię sprawowało kilku biskupów i kilkudziesięciu kapelanów Rycerzy Kolumba, zaś głównym celebransem był abp Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski.

CZYTAJ DALEJ

334 Spotkanie Duszpasterstwa Ludzi Pracy ’90

2022-05-22 21:14

[ TEMATY ]

Legnica

artysta

DLP'90

Niemyjski Grzegorz

ks. Piotr Nowosielski

"Pamiętajmy o ogrodach... kilka refleksji o współczesnej twórczości religijnej", taki tytuł nosiło wystąpienie podczas 334 spotkania DLP’90, wygłoszone 19 maja 2022 r. w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy przez prof. dr hab. Grzegorza Niemyjskiego.

Gościa spotkania, przedstawił – a właściwie przypomniał zgromadzonym – mec. Stanisław Andrzej Potycz Przewodniczący Kapituły DLP’90.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję