Reklama

Głos z Torunia

TORUŃ

Prośba o cud Bożej miłości

Mieszkańcy franciszkańskiej parafii wraz z wiernymi z kościoła greckokatolickiego modlili się o pokój.

Niedziela toruńska 14/2022, str. III

[ TEMATY ]

modlitwa o pokój

Michał Matuszak

Wspólna modlitwa chrześcijan poruszała serca

Wspólna modlitwa chrześcijan poruszała serca

Wstępem do koncertu, który miał miejsce 18 marca, była Droga Krzyżowa poświęcona miłości, jaką Bóg przez ręce swego Syna Jezusa Chrystusa oddał na krzyżu dla zbawienia wszystkich ludzi. We Mszy św. uczestniczył proboszcz greckokatolickiej parafii w Toruniu ks. Dymitr Leszko, który wraz ze swoimi współparafianami i gośćmi modlił się o cud Bożej miłości, o cud pokoju na Ukrainie.

Po Eucharystii nastąpił koncert młodego wokalisty, autora muzyki i tekstów, laureata m.in. 5. edycji programu „Must Be The Music”, uduchowionego człowieka o bardzo wrażliwym i dobrym sercu – Kuby Zaborskiego.

Pieśni utalentowanego muzyka przeplatały się z modlitwami pod przewodnictwem franciszkanów o. Leonarda Bieleckiego oraz proboszcza parafii na Podgórzu o. Jozuego Misiaka. Było to wołanie do Ducha Świętego, aby głód serca, miłości oraz pokoju na Ukrainie został zaspokojony. Nie zabrakło modlitw z audiencji watykańskiej papieża Franciszka o zakończenie wojny i przebaczenie.

Reklama

Ramą spajającą uroczystość była duchowa, żarliwa prośba o Bożą miłość, jedyną i największą, która może powstrzymać zło, jakim jest wojna.

Na zakończenie uroczystości parafialnej ks. Dymitr Leszko podziękował wszystkim za modlitwę w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie.

Koncert, w podniosłym i pięknym tonie, wśród żarliwych i gorących serc wiernych, obecnych w tym bolesnym czasie, był swoistą prośbą o tchnienie Ducha Świętego, o cud przemiany ludzkich serc. Było w nim pragnienie uwielbienia Boga, dziękczynienia za Jego dobro oraz przebłaganie za brak miłości, jakim jest zło w postaci wojny, głodu i ognia.

2022-03-29 12:29

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa o pokój

2023-01-11 07:43

Niedziela przemyska 3/2023, str. III

[ TEMATY ]

modlitwa o pokój

Sergij Jakubowski

Księża biskupi z metropolii przemyskiej przybyli do Lwowa, aby modlić się o pokój

Księża biskupi z metropolii przemyskiej przybyli do Lwowa, aby modlić się o pokój

Polska pokazała światu wielki przykład miłości chrześcijańskiej. Czegoś takiego świat nie widział – powiedział metropolita przemyski abp Adam Szal.

Z okazji Światowego Dnia Modlitwy o Pokój do Lwowa przybyli biskupi polscy metropolii przemyskiej na czele z abp. Adamem Szalem, arcybiskupem seniorem Józefem Michalikiem i biskupami pomocniczymi Stanisławem Jamrozkiem i Krzysztofem Chudzio. Obecni byli także bp Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza, bp Jan Wątroba z Rzeszowa, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej Jan Sobiło, biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej Edward Kawa oraz biskup senior diecezji charkowsko-zaporoskiej Marian Buczek. Te położone blisko granicy z Ukrainą diecezje od samego początku wojny stoją na pierwszej linii, gdy chodzi o pomoc materialną i przyjmowanie uchodźców.

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki w "L'Osservatore Romano": trzeba mówić młodzieży o Holokauście

2023-01-27 12:25

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

flickr.com/episkopatnews

Abp Stanisław Gądecki

Abp Stanisław Gądecki

"Trzeba mówić młodzieży o Holokauście”- to tytuł artykułu przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, opublikowanego w piątek na portalu watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

W tekście, który ukazał się w Międzynarodowym Dniu Pamięci o Holokauście, abp Gądecki podkreślił, że trzeba przekazywać młodym pokoleniom wiedzę o Zagładzie, „aby czas nie zatarł śladów tej tragedii”.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Dawne ślady miasta ukryte przed światem

2023-01-28 13:00

[ TEMATY ]

Łódź

Piotr Drzewiecki

Podczas przebudowy różnych fragmentów miasta Łodzi, prowadzone są badania archeologiczne. Naukowcy znajdują ukryte na co dzień przed światem przedmioty świadczące o bogatej historii mieszkańców miasta.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję