Reklama

Aspekty

Świadectwo i wspólnota

W Paradyżu 20 i 21 listopada odbyły się Światowe Dni Młodzieży na poziomie diecezjalnym.

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Diecezjalne Dni Młodzieży

Maciej Krawcewicz

Z młodzieżą modli się bp Tadeusz Lityński

Z młodzieżą modli się bp Tadeusz Lityński

Decyzją papieża Franciszka diecezjalne obchody ŚDM zostały przeniesione z Niedzieli Palmowej na uroczystość Jezusa Chrystusa Król Wszechświata. W tym roku towarzyszyło im hasło: „Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś”. – Chcemy przeżywać to, że jesteśmy posłani do świata jako świadkowie Ewangelii, jako świadkowie samego Chrystusa – mówi ks. Łukasz Malec, diecezjalny duszpasterz dzieci i młodzieży. – Skupiamy się na postaci św. Pawła i jego powołaniu. Świadectwo i wspólnota to dwie rzeczywistości, które nam w tym czasie towarzyszą – dodaje Mateusz Kowalik. Jedną z form pochylania się nad hasłem ŚDM były spotkania w grupach dzielenia. – Ich tematem był Damaszek św. Pawła, czyli miejsce jego nawrócenia – wyjaśnia kl. Michał Kowalewski. – Każdy z uczestników zastanawiał się nad tym, co w jego życiu oznacza Damaszek i jaki jest moment jego spotkania ze zmartwychwstałym Jezusem.

W trakcie ŚDM odbył się koncert Tymczasowej Formacji Prowizorycznej. – Nie występowaliśmy przez dwa lata z powodu COVID. Ktoś może pytać, jak to jest, że teraz zrobiliśmy dwie próby i gramy. Ale to nie ma tak wielkiego znaczenia, najważniejsze jest to, że stajemy w tym miejscu i razem się modlimy, razem uwielbiamy. Nie chodzi o to, jak zagramy, tylko o spotkanie z Bogiem we wspólnocie – wyjaśnia lider zespołu Krzysztof Irisik.

Z młodzieżą spotkał się również bp Tadeusz Lityński. – Ojciec Święty bardzo podkreśla potrzebę świadectwa ludzi młodych – powiedział. – Ważne jest też bycie razem. Pytałem duszpasterzy, czy na pewno robimy ŚDM w tej formie, a nie on-line, ale powiedzieli, że młodzież już bardzo prosi o spotkanie na żywo.

Uroczystość Chrystusa Króla to też święto patronalne Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Podczas Mszy św. pod przewodnictwem pasterza diecezji nowi członkowie KSM złożyli swoje przyrzeczenia. Ten moment poprzedziła dwuletnia formacja.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Twe słowo podniosę się – Twoim świadkiem być chcę!

Niedziela przemyska 50/2021, str. VI

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Radio Fara

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

Świadectwo Michała PAX Bukowskiego

„Wstań. Ustanawiam cię świadkiem tego, co zobaczyłeś” – to hasło tegorocznego Diecezjalnego ŚDM. Młodzi, chcąc konsekwentnie realizować to wezwanie, zgromadzili się w Przemyślu, by w duchu radości i modlitwy przeżywać swoje święto.

Ostatnie tygodnie listopada dla wspólnoty #Replay.Panama kierunek Lizbona były intensywnym i twórczym czasem przygotowań do 36. Diecezjalnego Światowego Dnia Młodzieży. Papież Franciszek przeniósł Światowy Dzień Młodzieży obchodzony w Kościołach lokalnych z Niedzieli Palmowej na Niedzielę Chrystusa Króla. W archidiecezji przemyskiej młodzi obchodzili swoje święto w sobotę poprzedzającą I Niedzielę Adwentu.

CZYTAJ DALEJ

Projekt RELACJE - brat Szymon Janowski OFMCap. - Odcinek 1

2022-12-01 09:18

[ TEMATY ]

adwent

PROFETO

"Kiedy mówimy o Projekcie, to pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl, to że Pan Bóg zaprojektował nas z miłości i do miłości. I właściwie to jest odpowiedź i temat główny wszystkich odcinków kolejnych, które będziemy w czasie adwentu Wam prezentować" - mówi brat Szymon.

Rozpoczynając rekolekcje brat Szymon zaprasza nas do zastanowienia się nad dwoma pytaniami, z którymi będziemy mierzyć się w kolejnych adwentowych spotkaniach, ale które będą też kluczem, w którym będziemy się poruszać. To pytania: Kim jestem? oraz Dla kogo jestem?

CZYTAJ DALEJ

„Proszę, aby wszyscy byli jedno” hasłem pielgrzymki Franciszka do Sudanu Południowego

2022-12-01 20:27

[ TEMATY ]

papież

Sudan Południowy

#Pielgrzymka

PAP/ETTORE FERRARI

Słowa Jezusa: „Proszę, aby wszyscy byli jedno” będą hasłem pielgrzymki Franciszka do Sudanu Południowego, jaka odbędzie się w dniach 3-5 lutego 2023 roku. Zaczerpnięto je z tzw. Modlitwy Arcykapłańskiej Chrystusa zawartej w 17. rozdziale Ewangelii św. Jana.

Logo wizyty zawiera gołębicę, zarys mapy Sudanu Południowego z kolorami jego flagi, krzyż i dwie ściskające się dłonie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję