Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Wychodzą do ludzi

Członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży regionu biłgorajskiego spotkali się w kościele św. Jana Pawła II w Biłgoraju.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Joanna Ferens

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

Takie spotkania są impulsem i motywacją do nowych działań

W spotkaniu uczestniczył asystent diecezjalny oraz władze diecezjalne stowarzyszenia.

Odkryć siebie na nowo

O celach i założeniach spotkania informował ks. Krystian Bordzań, rejonowy moderator KSM w Biłgoraju. – Po bardzo długiej przerwie spowodowanej pandemią udało nam się spotkać w szerszym gronie działaczy i sympatyków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. To okazja, by odkryć siebie na nowo, by poznać tych, którzy do wspólnoty dołączyli, by podjąć temat nowych inicjatyw czy zaangażować członków KSM-u w inicjatywy o zasięgu wykraczającym poza nasze parafie. Tych wszystkich spraw jest wiele. To wszystko służy także wzajemnej integracji i pokazaniu na zewnątrz, że jest nas bardzo dużo – tłumaczył.

Impuls i motywacja

– Takie spotkania są dla nas impulsem i motywacją do nowych działań – przyznała Oliwia Stelmach, członek Zarządu Diecezjalnego KSM. – Chcemy się wzajemnie inspirować, wspierać i brać od siebie dobre przykłady, by służyć Bogu i ojczyźnie. Stąd takie spotkania w regionach naszej diecezji. To w Biłgoraju rozpoczęło się od zawiązania wspólnoty i przedstawienia poszczególnych grup. Oczywiście w ciągu roku każda grupa działająca w naszej diecezji ma swoje spotkania formacyjne i podejmuje konkretne działania. Warto więc raz na jakiś czas spotkać się, pochwalić i powymieniać doświadczenia. KSM wychodzi do ludzi i chce nieść pomoc. Młodzi ludzie wspólnie angażują się w akcje o zasięgu diecezjalnym czy regionalnym, ale podejmują też działania w swoich parafiach. Są to ogólnopolskie festiwale czy dni kultury katolickiej, ale także kino pod gołym niebem, festyny i pikniki parafialne czy działania charytatywne. W tych wszystkich działaniach jesteśmy obecni – wyjaśniła Oliwia.

Reklama

W ramach spotkania odbyła się prezentacja poszczególnych grup KSM z różnych parafii oraz dyskusja o zbliżających się działaniach i nadchodzących akcjach. Ponadto członkowie stowarzyszenia wzięli udział w Mszy św., nabożeństwie różańcowym i papieskim koncercie Magdy Steczkowskiej.

Uwzględnia potrzeby młodzieży

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży jest ogólnopolską organizacją skupiającą młodych ludzi w wieku 14-30 lat. W swoich ideach, zadaniach i sposobach działania jest kontynuatorem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Męskiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Żeńskiej, będących przed II wojną światową częścią Akcji Katolickiej, uwzględniając potrzeby obecnej katolickiej młodzieży polskiej. Godłem KSM-u jest stylizowany znak łączący symbolikę orła i krzyża na żółtym tle. KSM ma również swoje zawołanie i hymn. Patronami stowarzyszenia są św. Stanisław Kostka i bł. Karolina Kózkówna.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

O obronie Jasnej Góry

[ TEMATY ]

spotkanie

B. M. Sztajnerowie

Spotkanie z cyklu „Koło historii” na temat 360. rocznicy obrony Jasnej Góry przed Szwedami odbędzie się w czwartek 12 listopada o godz. 17 w Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rudzie Śląskiej-Halembie, ul. 1 Maja 32. Spotkanie poprowadzi Marek Wacław Judycki.

CZYTAJ DALEJ

„Czas na miłość” - dziś początek Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa

2023-02-07 10:41

[ TEMATY ]

małżeństwo

Adobe Stock

Jak co roku, od 7 do 14 lutego potrwa Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa pod hasłem „Czas na miłość”. W ramach obchodów odbędą się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów inicjatywy – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich. Poprzez stronę internetową wciąż można zapisać się na wydarzenia zorganizowane w wielu polskich miastach, a także online.

- Jestem terapeutą rodzinnym i na co dzień pracując z rodzinami, w swojej pracy widzę jak ważna jest relacja małżeńska dla całej rodziny, nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci. Tydzień Małżeństwa ma za zadanie uświadamiać społeczeństwo, jak ważna jest troska o małżeństwo, a co za tym idzie – rodzinę – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Fundacji Tydzień Małżeństwa i Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Pierwsze spotkanie Rady Duszpasterskiej Archidiecezji Częstochowskiej nowej kadencji

7 lutego w Kurii Metropolitalnej w Częstochowie po raz pierwszy w nowym składzie spotkała się Rada Duszpasterska Archidiecezji Częstochowskiej.

Po krótkiej modlitwie abp Wacław Depo wręczył dekrety nominacyjne członkom Rady. Następnie przedstawione zostały jej zadania i kompetencje. Członkowie Rady zostali również wprowadzeni w tematy związane z przygotowaniami do nawiedzenia kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji w latach 2024-25, poprzedzających to wydarzenie misji ewangelizacyjnych oraz jubileuszu 100. rocznicy powstania diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję