Reklama

Niedziela Rzeszowska

DOBRZECHÓW

Oddał młodym swój dom

W kościele parafialnym została wmurowana tablica poświęcona pamięci bp. Jana Niemca.

Niedziela rzeszowska 48/2021, str. III

[ TEMATY ]

poświęcenie tablicy

Jakub Szczęch

Uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej bp. Jana Niemca zgromadziła wiele osób

Uroczystość poświęcenia tablicy upamiętniającej bp. Jana Niemca zgromadziła wiele osób

Uroczystość odbyła się 5 listopada, kilka dni po pierwszej rocznicy śmierci bp. Niemca. Mszę św. odprawił ordynariusz rzeszowski bp. Jan Wątroba. W homilii ordynariusz nawiązał do słowa „pasja”, które w życiu bp. Niemca było obecne na dwa sposoby. Pierwszy to pasja rozumiana jako cierpienie i ból, który był obecny w życiu bp. Jana. Tajemnicę Krzyża przyjął on jako siłę, moc i drogę do zmartwychwstania. Drugi sposób wiąże się z fascynacją i gorliwością do przepowiadania słowa Bożego. Biskup Jan w jednym ze swoich zeszytów duchowych napisał słowa: „Jezus Chrystus musi stać się fascynacją mojego życia!”.

Tablica, upamiętniająca życie i działalność bp. Jana Niemca, została umieszczona przy głównym wejściu do kościoła. Jej fundatorami byli dobrzechowscy parafianie, członkowie Solidarności Regionu Podkarpackiego oraz oddziału strzyżowskiego. Nad doborem treści czuwał dyrektor dobrzechowskiej szkoły Jacek Grodzki. Tablicę poświęcił bp Jan Wątroba, a odsłoniła ją siostra bp. Niemca – Małgorzata Salwa z mężem Henrykiem.

Na zakończenie uroczystości bp. Wątroba powiedział: – Dziękuję wszystkim przedstawicielom różnych środowisk, ale najbardziej dziękuję chłopakom z Fundacji Troska za obecność. Pamiętajcie, że jesteście obecni w moim sercu, pamiętajcie, jestem zawsze z wami.

Jako prezes fundacji mogę powiedzieć, że słowa biskupa ordynariusza są dla nas młodych bardzo ważne i dają nam dużo „wiatru w żagle”, aby nadal angażować się w działania Fundacji Troska i przez dobre życie, przeżywane blisko Boga, dziękować bp. Janowi Niemcowi za dar domu, który nam stworzył, oddając swój dom rodzinny.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Mecenas niezłomny upamiętniony

Niedziela wrocławska 24/2021, str. I

[ TEMATY ]

poświęcenie tablicy

Marek Perzyński

Poświęcenie tablicy pamiątkowej

Poświęcenie tablicy pamiątkowej

W parku Jana Kasprowicza na wrocławskich Karłowicach odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą Andrzeja Jochelsona.

Był autorem wielu nazw ulic Wrocławia, adwokatem współpracującym z wrocławską kurią arcybiskupią, za co w czasach stalinowskich trafił na wiele miesięcy do aresztu śledczego.

CZYTAJ DALEJ

Przepis na Adwent

Nasze praktyki religijne, życie społeczne, rodzinne, zawodowe zostało częściowo nadszarpnięte przez koronawirusa. Nie jest to jednak wystarczający powód, aby ulec pesymizmowi, tym bardziej, że mamy na co czekać. Rozpoczynający się Adwent stwarza idealną okazję, aby przewartościować myślenie i zrobić porządki, szczególnie te duchowe, przed przyjściem na świat Jezusa Chrystusa. Czterech naszych rozmówców dzieli się refleksjami i sposobami na dobre przeżycie Adwentu.

W zawieszeniu

CZYTAJ DALEJ

Benedykt XVI przyjął laureatów Nagrody Ratzingera

2022-12-01 21:38

Włodzimierz Rędzioch

Dziś po południu, w czwartek 1 grudnia, papież-senior Benedykt XVI przyjął w klasztorze „Mater Ecclesiae”dwie osobistości uhonorowane dziś rano przez papieża Franciszka Nagrodą Ratzingera: francuskiego biblistę o. Michela Fédou, jezuitę oraz amerykańskiego prawnika pochodzenia żydowskiego prof. Josepha Weilera, którym towarzyszył prezes Fundacji Ratzingera ks. Federico Lombardi SJ.

Podczas spotkania, jak podaje Fundacja, w którym uczestniczył abp Georg Gänswein, obaj naukowcy mogli porozmawiać z Benedyktem XVI i wyjaśnić mu swoją pracę.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję