Reklama

Niedziela Lubelska

Świętość dla każdego

Warto zaprzyjaźnić się z Bogiem i przez życie iść razem z Nim.

Niedziela lubelska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

prezentacja parafii

Tadeusz Boniecki

W waszych rękach jest życie szczęśliwego człowieka – zapewniał młodzież bp Adam Bab

W waszych rękach jest życie szczęśliwego człowieka – zapewniał młodzież bp Adam Bab

Parafia Miłosierdzia Bożego w Chełmie w niedzielę, 14 listopada, pod przewodnictwem bp. Adama Baba przeżywała uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Ostrobramskiej. Były one połączone z wizytacją kanoniczną i udzieleniem młodzieży sakramentu bierzmowania.

– 15 lat to nie jest za wcześnie, aby was zaprosić do świętości. Warto zaprzyjaźnić się z Bogiem i iść przez życie razem z Nim, jak wasz rówieśnik bł. Carlo Acutis – powiedział bp Bab. Podczas uroczystej Sumy do sakramentu bierzmowania przystąpiła 60-osobowa grupa młodych, przygotowana przez ks. Mariusza Kruka. – Nie marnujcie czasu danego przez Boga. W waszych rękach jest życie szczęśliwego człowieka. W bierzmowaniu chodzi o to, abyście wybrali Boga jako towarzysza szczęśliwego życia – powiedział ksiądz biskup. Pasterz zachęcał młodzież, by brała udział w życiu wspólnoty, włączając się w modlitwę i działalność różnych grup duszpasterskich. Jedną z nich jest parafialny oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży „Effatha”, który istnieje od 10 lat. – KSM jest dla mnie wspólnotą, dzięki której mogę być bliżej Boga i bliżej ludzi. Odkąd tu przychodzę, jestem bardziej otwarta, nie wstydzę się wiary. Tu jestem szczęśliwa – dzieliła się młoda dziewczyna.

W ramach wizytacji bp Adam Bab spotkał się z przedstawicielami różnych grup modlitewnych i formacyjnych, wsłuchiwał się w głos świeckich, a także sprawował Msze św. i nauczał. Wybrał się z pasterską wizytą do Strupina Dużego, gdzie znajduje się kościół filialny. Jak w sprawozdaniu przypomniał proboszcz ks. Krzysztof Maksymowicz, parafia Miłosierdzia Bożego powstała w 1993 r. Na jej terenie znajduje się kilka szkół oraz ośrodek pomocy osobom niepełnosprawnym. Duchowy kształt wspólnocie nadaje kult Miłosierdzia Bożego, rozwijany zarówno przez modlitwę, jak i konkretną pomoc bliźniemu. W pracy duszpasterskiej kapłanów wspomaga misjonarz ks. Jerzy Garda. Wierni troszczą się o kościół jak o własny dom; w ostatnim czasie podjęli liczne prace remontowe, m.in. konserwację dachu świątyni. W planach mają renowację organów oraz rekultywację przykościelnej zieleni.

Więcej o parafii na www.lublin.niedziela.pl

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bardzo chcieli mieć swój kościół

Niedziela rzeszowska 5/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Ropczyce

prezentacja parafii

Archiwum parafii

Tak wyglądał kościół przed położeniem tynków

Tak wyglądał kościół przed położeniem tynków

Historia kościoła w Ropczycach – Czekaju rozpoczęła się wraz z organizowaniem punktów katechetycznych. Jest dowodem wytrwałości i odwagi mieszkańców i duszpasterzy.

Katechizacja dzieci i młodzieży, po zakazaniu przez reżim nauczania religii w szkołach, odbywała się tutaj w domach prywatnych, m.in. u Salomei Kępki, Teresy Kani i Urszuli Kasprzyk.

CZYTAJ DALEJ

Młodzi Kongijczycy poruszeni przesłaniem Franciszka

2023-02-03 16:27

[ TEMATY ]

młodzi

papież Franciszek

Kongo

PAP/CIRO FUSCO

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Papież pozdrawia mieszkańców Konga

Niezwykle ważne jest wezwanie, abyśmy oparli się korupcji i oddawali samych siebie na służbę innym – wskazuje Hervé, jeden z uczestników wczorajszego spotkania papieża z młodymi Kongijczykami. To przesłanie poruszyło wielu zebranych, na co wskazały krótkie wywiady udzielone Radiu Watykańskiemu tuż po wydarzeniu. Ze słów tych ludzi płynie też wielka radość z przyjazdu Franciszka.

Jak wyznała Grace, jedna z obecnych na spotkaniu, niezwykle mocno zabrzmiało to, iż wypowiedzi Ojca Świętego razem z młodymi słuchali przedstawiciele państwa. „Bardzo się wzruszyłam, gdy mówił o nieuczciwości i korupcji, bo tam byli wszyscy odpowiedzialni [w naszym państwie] – zauważyła Grace. – Większość władz była na miejscu. Jestem mocno przekonana, że słyszeli te słowa. A potem wprowadzą je w życie na rzecz naszej społeczności”.

CZYTAJ DALEJ

Kościół w Małujowicach oficjalnie uhonorowany

2023-02-03 22:29

Archiwum parafii św. Jakuba Apostoła w Małujowicach

Uroczystość wpisania nowych obiektów na listę Pomników Historii odbyła się dziś w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda wręczył dokumenty opiekunom i zarządcom dziewięciu nowych obiektów, które zostały wpisane na listę Pomników Historii. Wśród nich znalazł się kościół parafialny pw. św. Jakuba Apostoła w Małujowicach.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję