Reklama

Niedziela Podlaska

Powołani do świętości

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dla każdego członka Akcji Katolickiej i KSM to najważniejszy dzień w roku – uroczystość patronalna wspólnoty.

Niedziela podlaska 48/2021, str. I

[ TEMATY ]

Akcja Katolicka

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

KSM DD

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata gromadzi osoby zatroskane o wzrost wiary – podkreślił biskup

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata gromadzi osoby zatroskane o wzrost wiary – podkreślił biskup

Tegoroczna uroczystość miała miejsce 21 listopada i była celebrowana w katedrze drohiczyńskiej. Biskup Piotr Sawczuk w poczet pełnoprawnych członków obu wspólnot włączył nowych kandydatów, którzy odpowiedzieli „Gotów!” na służbę Bogu, Kościołowi i ojczyźnie. Warto wspomnieć, ze każdy z kandydatów do tego wydarzenia swoje przygotowanie rozpoczął nieco wcześniej. Przynależność do oddziału parafialnego nowo zaprzysiężonych osób rozpoczęła się w oddziałach parafialnych. To tam zdobyli i ciągle dbają o formację osobistą, duchową oraz tożsamościową poprzez aktywne uczestnictwo w życiu parafii, a także w różnych inicjatywach organizowanych przez swoje zarządy na szczeblu diecezjalnym.

Biskup w kazaniu mówił: – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata gromadzi osoby zatroskane o wzrost wiary oraz o wzrost i rozwój tych dzieł, na których najbardziej zależy Chrystusowi najwyższemu Kapłanowi i Królowi wszechświata. Na tych dziełach zależy również Kościołowi, którego aktywną cząstkę stanowicie. (…) Zarówno Akcja Katolicka, jak i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, to stowarzyszenia, które złotymi czcionkami zapisały się w dziejach Kościoła na naszej ziemi.

Za znaczące zasługi dla Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej honorowym członkiem został ks. prał. dr hab. Tadeusz Syczewski.

Reklama

Nowymi członkami Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej zostali z nowo powołanego oddziału w parafii Kamionna: Urszula Dybka, Beata Gliwicka, Urszula Kądziela, Agnieszka Mielcarz, Katarzyna Puchta, Iwona Wieczorek, Robert Wieczorek, z Węgrowa: Grażyna Bembenek, z Prostyni: Ewa Szymanik, z Sokołowa Podlaskiego: Teresa Lachowska.

W poczet Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zostali włączeni: Patrycja Królik – Prostyń, Oliwia Oniśk – Prostyń, Gabriela Rybaczuk – Sarnaki, Wiktoria Talarek – Prostyń, Rafał Wierak – Siemiatycze, Viktoria Yatsyniak – Łochów.

O tym, czym jest wspólnota i o samym momencie złożenia przyrzeczenia, podzieliła się Gabriela Rybaczuk: – Było to dla mnie ogromne przeżycie, na które czekałam, bardzo długo. Moment, gdy w drohiczyńskiej katedrze rozbrzmiał hymn Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży był bardzo wzruszający. Jestem dumna, że stałam się jego pełnoprawnym członkiem. W KSM-owym duchu dorastałam od najmłodszych lat, ponieważ moje starsze siostry od lat są aktywnymi jego członkami i teraz, tak jak one, z dumą na piersi mogę nosić odznakę, posługiwać się legitymacją członkowską, a na domowej półce zagości kolejny dyplom druha. Cieszę się, że od dziś mogę jeszcze bardziej i aktywniej uczestniczyć w życiu stowarzyszenia, a złożone przyrzeczenie otwiera wiele możliwości.

2021-11-23 07:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Paradyż. Rekolekcje formacyjne KSM

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

archiwum KSM

Około 40 młodych osób wzięło udział w rekolekcjach formacyjnych „Czas na Twoje GOTÓW”, które odbyły się w dniach 22-24 października w Paradyżu. Nauki głosił ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

KSM-owicze spędzili czas bardzo intensywnie, ponieważ oprócz Mszy św., konferencji, spotkań w grupach i części rekreacyjnej, które zwykle obecne są w programie rekolekcji, mieli okazję również pochylać się nad hasłami synodu, którego sesja trwała w tym samym czasie. O tym rozmawiał z młodzieżą bp Tadeusz Lityński. - Mogłem wsłuchać się w głos młodego Kościoła - ich nadziei, radości, ale i trudu… Dziękuję za Wasz głos, za Wasze zaangażowanie w misji ewangelizacji! Jesteście skarbem Kościoła i nie tylko przyszłością, ale i dniem dzisiejszym! – podsumował spotkanie pasterz diecezji.

CZYTAJ DALEJ

Bp Przybylski na Jasnej Górze: twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego

2023-01-29 14:29

[ TEMATY ]

Jasna Góra

bp Andrzej Przybylski

Jasna Góra/Facebook

- Twórzmy kulturę rozumienia życia konsekrowanego, bo każdy z nas może kiedyś w niebie zobaczy, że uratowały mu szczęście i zbawienie - służba i modlitwa niejednej siostry - powiedział na Jasnej Górze bp Andrzej Przybylski. Delegat Komisji Episkopatu Polski ds. powołań celebrował Mszę św. w ramach dorocznego spotkania sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania.

30. sesja formacyjna dla sióstr odpowiedzialnych w zgromadzeniach za powołania odbywała się pod hasłem „Jak rozmawiać o Kościele z młodymi ludźmi”. W trzydniowym spotkaniu udział wzięło prawie 80 referentek.

CZYTAJ DALEJ

Najgorsza współczesna zabawka. Telefon w ręce od najmłodszych lat

2023-01-30 13:09

[ TEMATY ]

porady

smartfon

Adobe Stock

Coraz częściej spotykany obrazek to dziecko w wózku, które zamiast przyglądać się światu rzeczywistemu, skupia się na tym wirtualnym. Lekarze wielu specjalności ostrzegają, że to pułapka, która może mieć konsekwencję na resztę życia dziecka. Dowiedz się, jakie.

Jak wynika z raportu „Nastolatki 3.0”, opublikowanego przez Państwowy Instytut Badawczy NASK, polski nastolatek wpatrywał się w 2020 r. w ekran komputera lub smartfona ok. 12 godzin na dobę, częściowo z powodu zdalnych lekcji, które zajmowały ponad 7 godzin dziennie. Niemniej jednak czas spędzany przez młodzież i coraz młodsze dzieci w sieci rośnie z roku na rok.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję